Илачите на Баба

Форум за хранителни режими, лечение с природни продукти, умението да дишаме, природосъобразната почивка, масажи и самомасажи, за движението и спорта, билки и полезни растения, плодове, зеленчуци и ядки.
admin
Site Admin

Satori, напълно съм съгласна с теб.Спазвам вече правилата: до обяд ходя с едни обувки ,следобед с други/ аз също съм дюс табан/.По същият начин си го направих този гаден трън-елегантни ,тесни обувки с високи и тънки токове и за капак часове ходене.Който ми каже, че ходенето е полезно, ще го взема с мен да походи един ден.Удобни обувки за 8-10 часа ходене НЯМА!! Последна промяна от tanya1602 на 23 май 2007, 17:36, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Passiflora написа: Мляко от билката змийско мляко( Chelidonius Majus). Ако не бързаш след месец ще ти го донеса направено на мускалче като българска роза(екстрахирано)- цена около 1.50 лв.Но съм виждала как гори, кокоши тръни и брадавици, които не са минали с течен азот, сребърен нитрат, и каквото друго се сетиш. Моля те кажи нещо повече за това. Имам приятел лекар с билкова аптека, да поразпитам и да пробвам. А, Таничка, има, имаааа такива обувки. Сигурна бях че и ти имаш дюстабан - то това е проблема. Обожавам да ходя пеша и ходя много. Аз се родих с маратонки за ходене. Цяла бременност изкарах нон-стоп пеша като кон с едни + едни удобни ортопедични чехли, и двата чифта с дебела подметка - това е много важно. Не са маркови нито маратонките, нито чехлите. Те нюйоркчанките не са прости да ходят до/от бачкане със стабилни маратонки. А онези чехли дето ми докараха тръна, бяха ниски, нормално тесни, но твърде дебела подметка на петата и твърде тънка на предната част на ходилото.
admin
Site Admin

Знам че е от змийско мляко, украинсо производство е(ще взема няколко като отида другата седмица). Една колежка февруари си взе и се намаза- видях как буквално ги изгори за минути само с едно туширане. Мисля, че може и директно с млякото което пуска самата билка,но не знам къде има.
admin
Site Admin

Когато се ползва билката, пречупваш стъблото и сокът прокапва от там. Има обаче един недостатък. Не трябва да е слънчево, понеже често се проявява силна фоточувствителност и се случва да се появят петна, чието махане може да се окаже много трудно или дори невъзможно.
admin
Site Admin

Passiflora написа: Знам че е от змийско мляко, украинсо производство е(ще взема няколко като отида другата седмица). Една колежка февруари си взе и се намаза- видях как буквално ги изгори за минути само с едно туширане. Мисля, че може и директно с млякото което пуска самата билка,но не знам къде има. Моля те Пасифлорка,вземи едно и за мен
admin
Site Admin

Off-topic - Много полезна тема! Благодаря ви много, научавам страшно полезни неща!
admin
Site Admin

Satori написа: tanya1602 написа: .Дайте някаква билка за хронични кокоши трени Имам един на кутрето на крака и малко като го позанемаря, Пробвала съм течният вносен мазолек- нищо.Само повърхностно го" изяжда " и след седмица -две пак започват проблемите. Момичета, давате ми страхотна надежда Мъжът ми има триыыыыВсяка вечер се кисне в некви соли в хидромасажна ваничка за крака,след което следва едно звярско стъргане с пемза/докъдето може-боли много/.Миналата година ходи да му ги горят-нищо.Само дето куца една седмица.След месец бяха избуяли с пълна сила!
admin
Site Admin

Опитайте дано помогне и на вас! - Добре дезинфекцирана топлийка/от някогашните/се набожда в първия кокоши трън и се загрява главичката й/със запалка/докато усетиш болка,малко почивка и й сменяш мястото ,но пак в първия.Процедурата се повтаря няколко дни.След 10-тина дни всички кокоши тръни като ,че ли се разпукват и буквално се "изронват".Мама имаше в ноктите чак.Изрониха се. -Парченца месо телешки шол се киснат 24 часа в оцет.Поставят се върху първият/отново/,бинтова се и се приспива.Повтаря се няколко пъти.Много ефикасно било.
admin
Site Admin

cvetolubka написа: Опитайте дано помогне и на вас! - Добре дезинфекцирана топлийка/от някогашните/се набожда в първия кокоши трън и се загрява главичката й/със запалка/докато усетиш болка,малко почивка и й сменяш мястото ,но пак в първия.Процедурата се повтаря няколко дни.След 10-тина дни всички кокоши тръни като ,че ли се разпукват и буквално се "изронват".Мама имаше в ноктите чак.Изрониха се. -Парченца месо телешки шол се киснат 24 часа в оцет.Поставят се върху първият/отново/,бинтова се и се приспива.Повтаря се няколко пъти.Много ефикасно било. Да бе, това за третиране на първия (или съответно първата брадавица) много често го препоръчват. При мен не се беше получило с едни брадавици (явно е и до склонност към такива образувания), но много често минават именно така. Даже по Дискавъри го коментираха в един филм за силата на внушението за лекуване на болести. Много е интересно. Ама за разчовъркване съм скептична - да не стане по-голяма беля...
admin
Site Admin

Даже по Дискавъри го коментираха в един филм за силата на внушението за лекуване на болести. Много е интересно. Ама за разчовъркване съм скептична - да не стане по-голяма беля...[/quote] Разчовъркване -НЕ,а забождане на топлийката и загряване до усещане на болка.Преместваш топлийката и пак.След пробване на какво ли не губиш надежд,камо ли да си внушиш.Но факт- вече ги няма кокошите тръни! А иначе вярата ,че ще ти помогне това или онова е половин лечение.
Post Reply

Return to “Здравословен живот ”