Сакъзчета (Pelargonium peltatum)

Форум за мушката и сакъзчета. Може да са бабешки цветя, но са красиви.

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Натуся
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 01 фев 2010, 18:16

Re: Сакъзчета (Pelargonium peltatum) - 2016 и 2017

Мнение от Натуся » 15 дек 2017, 18:57

Браво ,момчета.Много са свежи резниците,всеедно пролет.Тази година имам неуспех с вкореняването на алпийското сакъзче(подарък от съфорумки :kiss ).Трябва и аз да пробвам вкореняването на сакъзи във вода.Иначе мушката само по този начин вкоренявам и нямам неуспехи.
моите цветя http://picasaweb.google.com/10816316382 ... 436/mPPcYE#" onclick="window.open(this.href);return false;
кактуси и сукуленти http://picasaweb.google.com/10816316382 ... 436/iYVyFH#" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Re: Сакъзчета (Pelargonium peltatum) - 2016 и 2017

Мнение от bimbargo » 15 дек 2017, 20:52

Проблемът е, че като се вкореняват във вода, има пак риск при засаждането в почвата да замине. Корените са много нежни във вода.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

missinka
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 04 яну 2015, 14:50

Re: Сакъзчета (Pelargonium peltatum)

Мнение от missinka » 14 яну 2018, 16:41

здравейте.Искам да попитам в какво състояние са ви резниците?За първи път са ми в таково лошо състояние-засадих ги много късно-ноември,масово пожълтяха,изгниха,това което остана засега да кажем е в добро състояние..дано изкарат до март...и друг проблем пълни са със тези черни мушички,възможно ли е те да са причина за изгниването им? с какво мога да ги уморя-нещо подръчно ми трябва защото съм в чужбина и маи такова чудо поне тук като агроаптека май нямат.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 14 яну 2018, 18:03

При мен до момента има един потенциален пътник от 41 резника. Не успях да ги снимам днес, утре ще гледам да ги щракна. Имат доста нови свежи листенца. Имах доста притеснения и аз, че също ги вкоренявах ноември. При мен мушички няма, но имам мухъл по почвата. Поне една седмица няма да видят ни капка вода.

Не ми се вярва тези мушички да имат нещо общо със загниването. Но само фактът, че имаш мушички ми подсказва, че е възможно водата да им е дошла в повече. В Дневника съм описал точно колко и кога съм ги поливал. Сравни с твоето поливане. Също така моите кофички нямат дупки отдолу.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » Вчера, 19:31

Ето снимки от днес. На последната е това, което малко съм го отписал.

ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Arimobul
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 25 май 2013, 13:23

Мнение от Arimobul » Днес, 09:40

Браво,Емо! :flower
Отлично си се справил,и така като гледам и последното ще го бъде! :)
Изображение

Отговори

Върни се в “Пеларгонии”