Кротон (Croton)

За Вашите листнодекоративни и цъфтящи стайни цветя и растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
miangelova
Кълн
Кълн
Регистриран: 19 мар 2007, 14:27

Кротон (Croton)

Мнение от miangelova » 19 мар 2007, 16:53

Имам кротон който отглеждам от две години, но листата му започнаха да изсъхват по върховете и после окапват. Пусна ми нови клончета на две места но стои доста оголен. Ако някой отглежда кротон да ми кажи къде съм объркала при отгелждането му и кога да го разсадя, по кое време. :crybaby:

Потребителски аватар
mar_tone
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 25 юли 2006, 23:17

Мнение от mar_tone » 19 мар 2007, 21:59

това си е чист признак на преполиване!извади го и му смени пръстта - внимавай с поливането!
Не харчи пари, които не си спечелил за неща, които не са ти нужни, за да впечатлиш хора, които не те заслужават!

Потребителски аватар
miangelova
Кълн
Кълн

Мнение от miangelova » 21 мар 2007, 09:21

Каква почва обича кротона и сега мога ли да го пресея. :oops:

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 01 юни 2006, 09:58

Мнение от Satori » 21 мар 2007, 11:24

miangelova написа:Каква почва обича кротона и сега мога ли да го пресея. :oops:
Да. Пресади го сега. Както болшинството растения - в торопочвена смес с добър дренаж - т.е. добра отцедливост.

Потребителски аватар
petuncho
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 06 юни 2006, 13:38
Контакти:

Мнение от petuncho » 27 мар 2007, 09:49

Другото което може да направиш е да го изнесеш на балкон когато позволява и да му одрежеш върха за да се разклони. Обича светло, а пряката слънчева светлина да е за около 2-3 часа. Ако имаш източна тераса - там е супер.
НЕКА НЕ ЗАБРАВЯМE, ЧЕ КОЛКОТО ПО-НАВИСОКО ЛЕТИМ, ТОЛКОВА ПО-МАЛКИ ИЗГЛЕЖДАМЕ В ОЧИТЕ НА ТЕЗИ, КОИТО НЕ МОГАТ ДА ЛЕТЯТ!!!

Потребителски аватар
miangelova
Кълн
Кълн

Мнение от miangelova » 12 апр 2007, 09:50

Ако отрежа върха на кротона си , може ли да се вкорени във вода или директно да го засадя в саксия.

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Satori » 12 апр 2007, 10:11

miangelova написа:Ако отрежа върха на кротона си , може ли да се вкорени във вода или директно да го засадя в саксия.
Във вода.

Потребителски аватар
Svetlana
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 22 сеп 2006, 13:38

Мнение от Svetlana » 12 апр 2007, 14:06

Става и директно в саксия. Най-долните листа да са заровени, а отгоре се захлупва с буркан.
Аз така съм прихващала. Във вода не съм пробвала.

Потребителски аватар
silvern
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 16 сеп 2006, 08:25

Мнение от silvern » 14 апр 2007, 16:18

Ето този сладур ми е един от подаръците за рождения ден. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=89774&photo=77
Не съм имала кротон досега, така че чакам препоръки за отглеждането му. Беше зловещо подгизнал, но аз го пресадих веднага и не съм поливала още. Разбрах , че поливането трябва да е внимателно, сложила съм го на светло без да го пече .... нещо изтървам ли? С торенето как да процедирам?

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Satori » 14 апр 2007, 18:17

silvern написа:Ето този сладур ми е един от подаръците за рождения ден. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=89774&photo=77
Не съм имала кротон досега, така че чакам препоръки за отглеждането му. Беше зловещо подгизнал, но аз го пресадих веднага и не съм поливала още. Разбрах , че поливането трябва да е внимателно, сложила съм го на светло без да го пече .... нещо изтървам ли? С торенето как да процедирам?
Пусни търсачката, имаше, май в "Проблеми"

Потребителски аватар
abcdeff
Кълн
Кълн
Регистриран: 14 мар 2007, 10:24
Контакти:

Мнение от abcdeff » 10 юли 2007, 11:13

Лесно се вкоренява във вода или под буркан.
Патил съм с поливките. Сега поливам като започне повърхността за избелява - засъхва, около 2 пъти седмично лятото, може и 3 - зависи, преценяш. Зимата 1 път седмично, даже и на 2 седмици. Не обича да му се смена мястото - местиш рядко и оставяш там, където му е най-кеф. Иначе капят листата и т.н. мъчителни стайлинги.
Изображение

Потребителски аватар
Nadin
Покълнало семенце
Покълнало семенце
Регистриран: 21 ное 2006, 17:21

Мнение от Nadin » 16 сеп 2007, 18:39

silvern написа:Ето този сладур ми е един от подаръците за рождения ден. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=89774&photo=77
Много ти е красив кротона :thumbup: Много съм се нагледала на подобен, кога ли ще се наканя да си взема.

Да ползвам темата да попитам - имам кротон, ето го

Изображение

тази година за първи път цъфна, а иначе живеем заедно ( с Кротона де :heart ) от 3 години и до сега не е имало дори напъни за цъфтене, на колко време цъфтят кротоните ?

Потребителски аватар
mar_tone
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 25 юли 2006, 23:17

Мнение от mar_tone » 16 сеп 2007, 19:22

доколкото знам при добро гледане подчти постоянно.
Не харчи пари, които не си спечелил за неща, които не са ти нужни, за да впечатлиш хора, които не те заслужават!

Потребителски аватар
lunen_sun
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 01 юни 2006, 08:19

Мнение от lunen_sun » 16 сеп 2007, 19:50

А на Надин определено изглежда добре гледан :thumbup: Поздравления!
Живея днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
Амарилиси Лилиуми Хибискуси

Потребителски аватар
Nadin
Покълнало семенце
Покълнало семенце
Регистриран: 21 ное 2006, 17:21

Мнение от Nadin » 16 сеп 2007, 20:42

mar_tone написа:доколкото знам при добро гледане подчти постоянно.
Интересно, не знаех, че цъфти постоянно при добро гледане :?: какво ли ще рече добро гледане :) Наскоро бях в Мексико, а там кротоните живеят в естествената си среда и колкото и да се взирах в тези около хотела ( същият вид) не видях нито един цъфнал, обърнах внимание специално заради моят.

@ lunen_sun, благодаря ти за положителната оценка, гледам го доколкото мога, той е един от любимците ми, но явно имам някакви пропуски, след като чак сега( след 3 години) цъфна. Всъщност цъфна, цветовете се застояха няколко дни и с това се свърши.

Отговори

Върни се в “Други стайни цветя и растения”