рН на почвата при различните растения

Всичко за отглеждането и проблемите на саксийните растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:56
Контакти:

Re: рН на почвата при различните растения

Мнение от ravik » 18 фев 2008, 18:11

Само да вметна, че по темата с противозачатъчните има противоречиви мнения. Някой преди време си беше играл да обяснява научно, че няма начин човешките хормони да влияят на растенията. Или нещо такова беше - не помня точно. :) Та мисълта ми е, че при оптимални условия на отглеждане, ще цъфтят и без противозачатъчни. При лоши условия, колкото и противозачатъчни да сложите, все тая (това го казвам от опит с една колежка - накрая сенполията не само, че не цъфна, а напълно умря). Така че за себе си съм абсолютно убедена, че противозачатъчните е най-добре да се приемат само според инструкциите за употреба в листовката. :D

Потребителски аватар
stacia
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 10 юни 2007, 17:35

Мнение от stacia » 19 фев 2008, 11:17

Преди време питах моя позната- фармацефт.Обясни ми, че има противозачатъчни таблетки с фитохормони /фитоестрогени и Фитоандрогени /, някои купували от тях за цветята, дори и тези с изтекъл срок на годност /иначе излизало по-скъпо/.
Търсих чист фитохормон по агроаптеките, но в Пловдив не намерих. Струва ми се , че такива таблетки ще действат добре на растенията, защото:
Растителните хормони се делят на две групи - биоси, които активират клетъчното деление и ембрионалния растеж на растенията, и ауксини, които се образуват главно във върховете на растящите органи и стимулират общия растеж на клетките. Растителните хормони взимат също участие в биосинтетичните процеси . Липсата им задържа развитието на растенията.

ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнение от ravik » 19 фев 2008, 12:14

Ето тук сме дискутирали и whiteapple е обяснявала:
http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... &start=135" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
mimeta
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 29 ное 2007, 11:33

Мнение от mimeta » 19 фев 2008, 14:44

Titi написа: е това мъжО ми ако го прочете, ще ми забрани със закон влизането в този форум :D
Кажи му, че така ще купуваш по-често бира, и че ще се грижиш да има винаги достатъчно :D
Изображение

Потребителски аватар
mimeta
Бонсай
Бонсай

Мнение от mimeta » 27 фев 2008, 14:29

Случи ми се нещо странно - разредих бира с вода и полях цветята. На едното чинийката му се напълни с жълтеникавата вода. На следващият ден водата беше кристално чиста, без жълти оттенъци :think
Изображение

ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Контакти:

Мнение от ravik » 27 фев 2008, 16:07

mimeta написа:Случи ми се нещо странно - разредих бира с вода и полях цветята. На едното чинийката му се напълни с жълтеникавата вода. На следващият ден водата беше кристално чиста, без жълти оттенъци :think
Може да се е утаила? :think
А по принцип, не е добре да се задържа вода в чинийката толкова дълго време.

Потребителски аватар
mimeta
Бонсай
Бонсай

Мнение от mimeta » 27 фев 2008, 17:30

В бутилката не се утаява. А аз сипах само в чинийката.
Изображение

Потребителски аватар
whiteapple
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 02 юни 2006, 19:22

Мнение от whiteapple » 06 мар 2008, 16:35

stacia написа:Преди време питах моя позната- фармацефт.Обясни ми, че има противозачатъчни таблетки с фитохормони /фитоестрогени и Фитоандрогени /, някои купували от тях за цветята, дори и тези с изтекъл срок на годност /иначе излизало по-скъпо/.
Търсих чист фитохормон по агроаптеките, но в Пловдив не намерих. Струва ми се , че такива таблетки ще действат добре на растенията, защото:
Растителните хормони се делят на две групи - биоси, които активират клетъчното деление и ембрионалния растеж на растенията, и ауксини, които се образуват главно във върховете на растящите органи и стимулират общия растеж на клетките. Растителните хормони взимат също участие в биосинтетичните процеси . Липсата им задържа развитието на растенията.
Противозачатъчни с фитохормони няма. Съществуват хормонални препарати, които се използват в хуманната медицина и имат фитохормони в състава си, но категорично това не са противозачатъчните!
Въпросните фитоестрогени наподобяват донякъде строежа и структурата на човешките естрогени, но има и големи различия между тях, дори от чисто химична гледна точка. Има и известно сходство и затова тези фитовещества са наречени фитоестрогени. Използват се в хормонозаместващата терапия.
Предполагам, че много по-добър ефект върху цветята ще има ако се използват таблетки с фитохормони.
А фактът, че може да ти продадат в аптека лекарство с изтекъл срок на годност, при това за по-евтино мен ме скандализира.
http://www.save-darina.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
*AURORA*
Кълн
Кълн
Регистриран: 18 май 2009, 18:02

Мнение от *AURORA* » 11 сеп 2009, 19:51

На Stephanotis floribunda какво pH му е нужно?
ОРХИДЕИ

"La noche se había vuelto diáfana y fresca como la luna llena, y el silencio parecía una sustancia invisible que podía respirarse como el aire." /Gabriel García Márquez, VIVIR PARA CONTARLA/

Потребителски аватар
robial198
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 06 сеп 2012, 20:10

Мнение от robial198 » 07 сеп 2012, 17:44

Очевидно въпросът за киселиноста на почвата е много важен ,което постая преди всичко проблема - с какво ще измерваме този показател в почвата ? Хартиените индикатори дали вършат работа тук? И още нещо. В акваристиката не се ползват органични киселини ,но тук е по различно. Само че добавянето на няколко капки лимонов сок едва ли върши работа при произволно взета почва. Дори водата в различните градове очевидно ще влияе на този показател. И то много.

Потребителски аватар
mimeta
Бонсай
Бонсай

Мнение от mimeta » 28 сеп 2012, 20:29

рН най-лесно се определя с лакмусова хартия. Този метод не е много точен, но е напълно достатъчен за определяне на киселинноста в почвата, защото на нас ни е все едно, дали е 6,61 или 6,62 :)
По-интересен е въпросът как да променим рН-то и кое цвете каква почва обича. Понижаването на рН-то е лесно, във водата, с която поливаш добавяш малко оцет. Повишаването става като в почвата прибавиш дробен мрамор.
Изображение

Отговори

Върни се в “Стайни цветя и растения”