Драцена - подрязване

Всичко за отглеждането и проблемите на саксийните растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
leon2609
Семенце
Семенце
Регистриран: 25 сеп 2016, 15:15

Драцена - подрязване

Мнение от leon2609 » 25 сеп 2016, 15:27

Колеги от 1 година имам драцена,подарена ми е за ЧРД ,сега е доста голяма и реших да я подрежа и така направих.
Отрязъка с върха поставих в ваза с малко вода - сега има корени и ще я засаждам,а другото парче си е в саксията в пръста
,казаха ми да затапя отрязъка с разтопен восък вместо навлажнен памук за да не съхне отгоре аз така и направих.Показа-
ха ми се 2 пъпки като едната се разпука много добре и има 3 см. листенца но дригта си остана затворена не иска да се разпуква.Моля за за помощ- кажете ми причината да не се разпука другата пъпка моя ли е грешката и ако е моя къде да я търся? Гледам други драцени с 2 или 3 добре разпукани пъпки.Много ще съм Ви благодарен за отговорите-помощ!!!!!!!!!!! :crybaby:

leon2609
Семенце
Семенце
Регистриран: 25 сеп 2016, 15:15

Re: Драцена - подрязване

Мнение от leon2609 » 15 окт 2016, 14:13

Колеги явно в този форум никой от нищо не разбира ,а камоли от цветя.Аз се съмнявам че и от райграс някой разбира.Аз съм седнал за помощ за подрязване на драцена. Аз също разбира много на купешки цветя особенно ако са подрязани :D

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 29 юли 2014, 14:25
Контакти:

Мнение от РосиТК » 15 окт 2016, 16:16

А може ли снимка на въпросната драцена; не ми стана ясно какъв й е проблемът.
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Регистриран: 31 май 2006, 16:51
Контакти:

Мнение от kikabelata » 08 ное 2016, 06:31

сега виждам тоя изблик на поредния човек, питащ неща, които са обяснявани и обсъждани с най-големи подробности преди години. търсачката за нищо я няма, давай да си пускаме теми, ама иначе ние не разбираме, даммм....
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Отговори

Върни се в “Стайни цветя и растения”