Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Препоръчайте растение

Всичко за отглеждането и проблемите на саксийните растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
bronc
Семенце
Семенце
Регистриран: 08 сеп 2015, 20:45

Препоръчайте растение

Мнение от bronc » 15 юни 2016, 11:28

Търся си високо растение, което да настаня в един ъгъл между секция (~2 метра) и стената в хола ми. Стаята е светла (западно изложение), но секцията ще закрива директните слънчеви лъчи. Оглеждам се за разни палми, но не съм сигурен дали ще са подходящи за това място, имайки предвид ограничената светлина.

Направих един чертеж на стаята на Paint: https://imgur.com/3h4puts синьото са прозорците, а червеното е мястото за растението. Какво би било подходящо за там?

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Регистриран: 31 май 2006, 16:51
Контакти:

Re: Препоръчайте растение

Мнение от kikabelata » 15 юни 2016, 11:31

монстера.
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
Епи
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 25 май 2013, 10:08

Мнение от Епи » 15 юни 2016, 13:48

Замиокулкас
http://flowersnet.info/Album-390/1/0/epi" onclick="window.open(this.href);return false;

bronc
Семенце
Семенце
Регистриран: 08 сеп 2015, 20:45

Мнение от bronc » 15 юни 2016, 13:54

Монстерата ми харесва, благодаря. Имаш ли представа къде може да се намери в София?

btrend
Семенце
Семенце
Регистриран: 14 мар 2016, 11:14

Мнение от btrend » 06 окт 2016, 14:16

Благодаря и аз ще се възползвам от предложенията!

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 09 май 2012, 18:29

Мнение от hinotori2772 » 06 окт 2016, 16:11

Проблемът, който аз виждам, е че ще ти трябва сравнително масивно растение, а те са скъпи и се намират по-трудно. Освен ако някой познат няма излишно... обаче пък подобни бежелани от собственика си растения често не са добре отглеждани преди това. Иначе освен споменатите монстера и замиокулкас друго подходящо, което ми идва на ум сега, е сансевиера - при тях има доста голямо разнообразие на форми и размери и има доста високи. Фикус също мисля че ще стане на подобно място - примерно някой бенджамин - продават се и доста високи, но пък и ти може да си го отглеждаш във височина. От палмите е подходяща Хамедорея - продават се и доста големи/високи екземпляри понякога...
Другото, което лично аз бих направил ако нямам подходящо голямо растение, е да си поставя там подходящ цветарник и да си отглеждам няколко не чак толкова високи стайни растения.

Най-добре е да търсиш в големите специализирани магазини/борси/разсадници. Аз съм от Варна и не мога да ти препоръчам в София къде какво има, но не е някаква тайна предполагам. Понякога и в хипермаркетите като Кауфланд, Бриколаж, Практикер, Баумакс и т.н. и т.н. също получават подходящи растения, но е на късмет работата...
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

btrend
Семенце
Семенце

Мнение от btrend » 07 окт 2016, 14:56

И аз щях да питам къде има и на мен мостерата много ми хареса, но гледах на няколко места и ми се стори много скъпо, а и аз си търся по-голямо растение. Във форума има ли нещо като размяна?

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Регистриран: 31 май 2006, 16:51
Контакти:

Мнение от kikabelata » 07 окт 2016, 15:08

Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

btrend
Семенце
Семенце

Мнение от btrend » 11 окт 2016, 17:09

Мноого благодаря! :flower

Отговори

Върни се в “Стайни цветя и растения”