Дърветата в нашата градина...

Всякакви идеи за градини, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Pyracantha
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 28 дек 2013, 18:06

Re: Дърветата в нашата градина...

Мнение от Pyracantha » 28 дек 2017, 10:51

delfin написа: ПП. Всъщност разгледах Amelanchier. Разпространен е в нашия район :) . Пуска ли издънки? Боледува ли?
Делфинче, моето дръвче е малко още- на 3-4 години. Няма издънки, не съм забелязвала и да боледува. Това, което ми харесва е ,че вече има плодчета, расте бавно, и има красиви цветчета и листа.
Много харесвам от декоративните дръвчета червенолистна слива:
Изображение
Изображение
Декоративен дрян
Изображение
Японска вишна
Изображение
And suddenly you know it's time to start something new and trust the magic of beginnings."
- Meister Eckhart

Потребителски аватар
Alpina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 фев 2007, 10:33

Мнение от Alpina » 28 дек 2017, 10:52

bimbargo написа:Не съм напълно убеден, че индийският люляк ще понесе зимните температури при мен. Падат от -25 до -30 градуса. Това гарнирано и с вятър.
Индийският люляк се справя на разсадника. Единственото е, че в много студена зима може да поизмръзва, но се възстановява и цъфти. Само че, вероятно ще го отглеждаш като храст и няма да стане на дръвче. Добре е да се засади пролетта и да изкара една вегетация на открито. При теб, на южен и по-топъл склон няма да има проблеми. И не вярвам чак толкова да падат температурите при теб. При нас температурните инверсии са често явление и пак не падат чак толкова температурите.

Потребителски аватар
orak
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 06 юли 2007, 11:10
Контакти:

Мнение от orak » 15 апр 2018, 15:23

Здравейте, някой купувал ли е и садил ли е дърво с подобна корона?
Изображение

Потребителски аватар
Alpina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 фев 2007, 10:33

Мнение от Alpina » 15 апр 2018, 18:11

Нарича се палметно отглеждане. В нета има инфо, явно ще ти се наложи да се самообучаваш. Винаги са ми били интересни, но самото оформяне и поддържане ми се е виждало сложно. Затова и не съм пробвала никога, а може би и сортовете овошки за такъв тип отглеждане са по-специални.

Потребителски аватар
orak
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 06 юли 2007, 11:10
Контакти:

Мнение от orak » 16 апр 2018, 09:22

Много благодаря alpina,
ще потърся за този термин, вчера успях да открия през Гугъл снимки само понятието spalier, асоциирано с такива корони, което за мое съжаление Гугъл не успя да преведе на български или руски език, и това ме ограничи в търсенето. Днес ще разуча за паметното отглеждане :)

Отговори

Върни се в “Градини и озеленяване”