Идва буря!

Система за ранно предупреждение за всички опасности, които заплашват перфектния вид на нашите цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
troll
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 03 юли 2016, 01:31

Re: Идва буря!

Мнение от troll » 12 яну 2018, 01:00

Ся е +5°С и всичко се топи.
Утре обещават +8° и здрав дъжд и сняг през ноща.
В събота -8° и сняг.
В неделя -18° и много сняг.
Днес сутринта 05:15 тръгвам за работа и на първото кръстовище установявам, че нямам спирачки. И така и на второто.
Днес е добре да си останем в къщи: си мисля и завивам да се върна по една по-голяма улица. Там обаче са фърляли сол и сгур, което ми дава смелост да излеза на магистралата, дето всичко си е ОК и летя с 100-120 км/ч без проблем. Но по малките улички е за кънки.
При мен нормално хвърлят и по малките улички и по тротоарите сгур и сол. Явно не са смогнали.
:mrgreen:

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Мнение от bimbargo » 12 яну 2018, 06:24

Голяма красота е при теб.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
слав
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 10 юни 2012, 20:46

Мнение от слав » 12 яну 2018, 19:33

Много ги мразя тия зимни простотии, добре че при мен са рядкост. Друго обаче много ме впечатли- в 5 и 15 тръгваш за работа
:eek: :eek: :eek: ! Ами кога спиш? Колко време пътуваш до работа? :eek:
Аз тръгвам с колата в 8 без 15 и в 8 вече съм на работното си място готов за подвизи.

Потребителски аватар
troll
Бонсай
Бонсай

Мнение от troll » 12 яну 2018, 23:04

Ами аз работя от 06:15 до 15:00 с две платени почивки от по 15 мин и една неплатена на обяд половин час. Последната почивка не я взимам, а тръгвам 15 мин по-рано. Това е от понеделник до четвъртък по 8.5 часа. А в петък от 06:15 до 12:15 с една платена 15 мин това е 6 часа и станаха 40 часа, което е законната пълна работна седмица тук. Плаща ми се на час. Парите от предишната седмица ги взимам сряда след обяд.

Като почнах работа в таз фирма преди 13 години тя беше на 4 км от нас . А аз нямах кола. Монреал има отлично организиран градски транспорт, което не е нормално за градовете тук.

Ся фирмата се премести на 31 км от нас. През лятото това е 20 мин сутрин и 25 след обяд.
Но през зимата и ако има простотии е сложно. Трябва винаги да имаш пълен резервоар и времето за пътуване да го умножаваш по 2-3. Тукашния КАТ има спецялен бюджет за реклами и често по радиото можеш да чуеш:
Не изпреварвайте никога снегорин!
Не знаете какво ви чака отпред!

Преди 2 дни едно 27 годишно момче умря от това. Изпреварил снегорина. Изгубил управление. Ударил се в стълб и снегорина го ударил.

Това е чистене ба магистрала по канадски. Всички отпред бутат сняг, а отзад фърлят сгур и сол. Но след тях винаги е задръстване:

Потребителски аватар
troll
Бонсай
Бонсай

Мнение от troll » 13 яну 2018, 17:09

Изображение

Намерих колата!
Изображение

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Мнение от bimbargo » 13 яну 2018, 20:09

Возил съм се с малоумник, който с летни гуми изпревари снегорин. Винаги има малоумници на пътя. ВИНАГИ!
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Отговори

Върни се в “ВНИМАНИЕ-БУРЯ!”