Да подкрепим кампанията за опазване на защитените зони в Б-я

За всички, които обичат и дивите животни
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
maria_d
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 15 юни 2006, 14:14

Да подкрепим кампанията за опазване на защитените зони в Б-я

Мнение от maria_d » 25 яну 2007, 10:35

Потребителски аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 18:24

Мнение от Мъни » 25 яну 2007, 23:31

Аз отдавна се включих! Надявам се и другите да подкрепят!!!!
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09

Потребителски аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:22
Контакти:

Мнение от маргаритка » 26 яну 2007, 09:44

И аз.
Това безобразие трябва да се прекрати!

Потребителски аватар
maria_d
Дръвче
Дръвче

Мнение от maria_d » 26 яну 2007, 10:05

Да особено на Пирин като видях как са разкопали за пистите лошо ми стана. :mad:

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 17:27
Контакти:

Мнение от Delphinium » 26 яну 2007, 12:33

маргаритка написа:И аз.
Това безобразие трябва да се прекрати!
Да, но за наше най-голямо съжаление не виждам начин как ще се прекрати :crybaby: ! Дано поне от Европейския съюз размахат голяма тояга, че иначе нищо няма да остане от нещастната ни България. Както казва половинката - Прекрасна страна, но за съжаление населена :wall !
maria_d написа:Да особено на Пирин като видях как са разкопали за пистите лошо ми стана. :mad:
Къде ще са разкопали на Пирин :eek: ? Пак над Банско ли? Разбирам защо изобщо не искат да ходим пак на Вихрен!

Потребителски аватар
maria_d
Дръвче
Дръвче

Мнение от maria_d » 26 яну 2007, 13:40

Ами тези дни не съм ходила, но казвам че преди като видях беше ужасно, над Банско да, ама не съм ходила скоро.
Четох някъде че водата в Банско не ставала за пиене, заради строежите и хотелите, и местните пиели само минерална вода. :(

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 01 юни 2006, 09:58

Мнение от Satori » 27 яну 2007, 13:33

"

Иракли и землищата на Емона и Баня стават курорти

Така земите на частните собственици и общината ще отпаднат от европейската екологична мрежа "Натура 2000"
26.01.2007

Август 2006-а: Eкоактивисти легнаха пред тежките строителни машини в района на ИраклиМестността Иракли и землищата на селата Емона и Баня стават урбанизирани територии и ще получат статут на вилни и курортни зони.

Това реши общинският съвет в Несебър като прие промени в общия устройствен план на общината, информира БНР.

Така земите на частните собственици и общината ще отпаднат от европейската екологична мрежа "Натура 2000".

На заседанието присъстваха засегнати наследници на имоти по морето.

Те внесоха протестна декларация срещу включването на земите им в защитените територии, която ще бъде изпратена в Министерството на околната среда и водите.

По данни на представители от инициативния комитет засегнатите частни собственици в община Несебър от екомрежата са над 3000, съобщи БГНЕС.

Екосдружението "Зелен алианс" иска преоценка

на определените защитени зони, с които България ще се включи в европейската екологична мрежа "Натура 2000", каза Кирил Войнов, зам.-председател на сдружението.

Според него е нужно независим експертен съвет от учени да направи оценка на механизмите, по които са определени защитените зони. По думите му така ще се свали напрежението от обществото.

Хората протестират, защото не им е ясна философията на "Натура 2000" и не разбират ползите от включването в мрежата, добави Войнов.
"
Източник:
Netinfo.bg
27.01.2007

ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:56
Контакти:

Мнение от ravik » 28 яну 2007, 20:46

Delphinium написа: Къде ще са разкопали на Пирин :eek: ? Пак над Банско ли? Разбирам защо изобщо не искат да ходим пак на Вихрен!
Над Банско по пътя за Вихрен е пълен погром - няма нищо общо с едновремешните пътеки. Аз ходих това лято. Беше потресаващо. Бях пуснала и снимки тогава.
Дочух, че разни "бизнесмени" са купили целия район около хижа Яворов. Щели да строят там луксозен курорт на огромна площ. Не знам повече подробности, но и това не звучи добре. :?

Потребителски аватар
erik_1001
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 10 яну 2007, 16:19
Контакти:

Мнение от erik_1001 » 28 яну 2007, 22:50

Не знам дали гледахте новините. Някакви от тия места отиват в София на протест. Вземат интервю от един:
За какво сте дошли?
Да протестирам!
За какво?
Амиии....ииииии зааа......ааааааа........ Абе я ме остайте намира.
Някакъв друг го питат защо е дошъл-Ами те ми платиха транспорта пък защо да ни дойда си викам.
И тай че Ганьо си е Ганьо и в Европа, и в Азия, и навсякъде. Защо биснесмените не пробват със застрояване на ез. Сребърна? Не е лоша идея нали? :twisted: :mad: :mad: :twisted:
Може да съм сурикат, ама поне не съм тарикат. Май съм даже сурикактус.

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 17:27
Контакти:

Мнение от Delphinium » 29 яну 2007, 11:51

ravik написа:
Delphinium написа: Къде ще са разкопали на Пирин :eek: ? Пак над Банско ли? Разбирам защо изобщо не искат да ходим пак на Вихрен!
Над Банско по пътя за Вихрен е пълен погром - няма нищо общо с едновремешните пътеки. Аз ходих това лято. Беше потресаващо. Бях пуснала и снимки тогава.
Дочух, че разни "бизнесмени" са купили целия район около хижа Яворов. Щели да строят там луксозен курорт на огромна площ. Не знам повече подробности, но и това не звучи добре. :?
Даааааа, хич не звучи добре :crybaby: ! Но по дяволите, нали околността на Яворов влиза в рамките на националния парк? А там такива неща определено са забранени. При това той все още е под защитата и на Юнеско. А и ако ще правят нещо, ще трябва идиотите да строят и нов път - като преди години се качихме с трабанта до Яворов, той горкия успя добре да прегрее!
А какво имаш предвид под пътя за Вихрен? Старата пътека, която минаваше от х. Бъндерица по долината на реката, не съществува от близо 20 години - още тогава всичко в ниското беше разорано и съсипано. Дано да не са съсипали и много от високата част.
Май изобщо ще спра да ходя по Пирин :wall

Потребителски аватар
sand wedge
Експерт
Експерт
Регистриран: 24 авг 2006, 12:01

Мнение от sand wedge » 29 яну 2007, 12:00

Единственият начин да се спре това е да се изкупят тези райони и да станат "частна" собственост на такива организации като грийнпийс и разни други природозащитни... :nod:
Изображениеи.д. поп на с.Бимбаргово
Моят IP адрес се наблюдава от дядо господ

Потребителски аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:22
Контакти:

Мнение от маргаритка » 29 яну 2007, 12:15

... или държавата да контролира местните феодали, които "връщат" земята от националните паркове.
Земя, която се води "земеделска"!!! Но никой от местните не каза, че ще сади картофи!
:twisted: :twisted: Хотелски комплекс "Дедовите ниви" със спа-център "На баба ми хвърчилото" :twisted:

Потребителски аватар
maria_d
Дръвче
Дръвче

Мнение от maria_d » 29 яну 2007, 14:24

В района около хижа Яворов преди време бяхме видяли следи от мечка, как ще строят хотел там, ами животните. Ужас, горките. :(

ravik
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:56
Контакти:

Мнение от ravik » 31 яну 2007, 19:54

Delphinium написа:Даааааа, хич не звучи добре :crybaby: ! Но по дяволите, нали околността на Яворов влиза в рамките на националния парк? А там такива неща определено са забранени. При това той все още е под защитата и на Юнеско. А и ако ще правят нещо, ще трябва идиотите да строят и нов път - като преди години се качихме с трабанта до Яворов, той горкия успя добре да прегрее!
Ами и аз това попитах като разбрах. Но е факт, че вече има проект дори. Явно има начини.
Delphinium написа:А какво имаш предвид под пътя за Вихрен? Старата пътека, която минаваше от х. Бъндерица по долината на реката, не съществува от близо 20 години - още тогава всичко в ниското беше разорано и съсипано. Дано да не са съсипали и много от високата част.
Май изобщо ще спра да ходя по Пирин :wall
Преди около 5 години за последно минавах по пътека малко над реката, но успоредна на реката от Банско до Бъндерица. През повечето време се падаше от дясната страна на реката. Не знам дали това е старата пътека, за която говориш. По тази пътека съм минавала няколко пъти, но тази година не можах да я намеря. Там където започваше преди, т.е. там където се пресича реката, за да се хване пътеката през гората, в момента всичко е разорано с булдозери и въобще няма пътека. Всичко покрай реката е разоран. Това нещо го нямаше преди 5 години. Пак тогава горе-долу се е случвало да вървим и през пущинака покрай коритото на реката без пътека. Тогава беше абсолютно диво - едвам вървяхме. Е, в момента това нещо изглежда така (през лятото; иначе през зимата е ски път):
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Дивата природа”