Какво мислите за ловът и риболовът?!

За всички, които обичат и дивите животни
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Храстовиден Очеболец
Кълн
Кълн
Регистриран: 18 сеп 2006, 20:56
Контакти:

Какво мислите за ловът и риболовът?!

Мнение от Храстовиден Очеболец » 22 окт 2006, 08:26

Какво е мнението ви за ловът и риболовът?
Мразите ли го или го обичате?Смятате ли го за вреден и за нарушаващ екосистемата?
Точно една от причините да изчезват някои животински видове са лов и риболов!
Колкото и ужасно да звучи мисля,че трябва да се забрани ловът и риболовът!
Ама те вече прекаляват!
Неказвам,че трябва да станем вегитарианци,но едно е да ядеш месо от домашно животно(пилета,кокошки,пуйки,юрдечки,свине,зайци/домашни/),но когато човек се намеси в дивата природа и всичко обърква!
Някои хора смятат,че всичко живо което ни заобикаля трябва да се изяде!Ужас как може такова нещо?!Колкото човека има право да живее на тази земя толкова и ВСИЧКИ останали организми!

Потребителски аватар
Леля Петуния
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:26

Мнение от Леля Петуния » 22 окт 2006, 08:36

Хм. Труден въпрос. Одобрявам и лова, и риболова само в случаите, когато целта е да се използва за храна. И то осъществени със средства, даващи шанс на животното да се спаси. Ако човек живее в гората или на някой остров, естествено, че ще ловува, все пак трябва да се живее. Нищо против и някой мачо от града да запаше 1 нож и да отиде на лов. Пък там ако ще да си прави лък и стрели, ако ще да ги лови с голи ръце - изборът е негов.
Но да ми отиде с джиповете, мощните фарове и оптичните мерници... :mad: Скоро даваха по телевизията някаква ВИП-персона, че бил запален ловец и го показват нашичкия как се дзвери през окуляра на някаква свръхмодерна оптика... Идиот! И сляп да беше, пак ще уцели с такава пушка! Животното просто няма никакъв шанс!
Та много са ми противни такива пишман-бабаити.

Потребителски аватар
jounsi
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 09 юни 2006, 17:32
Контакти:

Мнение от jounsi » 23 окт 2006, 18:34

За ловА и риболовА смятам, че не се членуват понеже не играят роля на подлог в това изречение, ако ме разбираш правилно, младежо.
А конкретно по въпроса, когато се практикуват като спорт или за удоволствие, не ги одобрявам. Колкото до екологичното равновесие, то не може да бъде нарушено драстично, защото съществуват известни ограничения на тези "занимания" (разрешени са само по време на ловния сезон и през останалото време се санкционират). Освен това, при животните съществува т.нар. контролирано отстрелване, при което се отстрелват определен брой животни от даден вид, чиято численост е нараснала дотолкова, че застрашава разпространението на някой друг животински вид.

Titi
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:24

Мнение от Titi » 23 окт 2006, 21:19

обичам да ходя на риболов с мъжО. Само дето той е пишман рибар, пък аз съм покрай него само за цвят :D . Тая година една седмица висяхме на яз.Батак - /уточнение: той вися, аз лежах по бански с книжка в ръка/. Резултата беше плачевен - за 1 седмица 3 /ТРИ/ уловени рибки. Точно срещу нас едно семейство с палатка, по цял ден баща и син хвърлят-вадят, хвърлят-вадят, на петия ден мнооооооого им дожаля за нас /в частност - за мъжа ми/, дойдоха и ни предложиха една кофа риба, защото виждали, че той нищо не хващал пък на тях вече им било дошла до гуша като ежедневно меню. Аз хич не се посвених да я приема с благодарности. Същото се случи и през следващите два дни, в резултат на което тая събота изпържих последната ни подарена риба /да са живи и здрави хорицата - от Пловдив бяха/. Толкова за риболова.
Лова е нещо, което не възприемам. Изобщо. Лова е бил оправдан при предците ни, за които е бил начин на оцеляване и живот. Моето мислене е, че трябва да си жесток и зъл, за да убиеш беззащитно животно ей тъй, само заради удоволствието.

Потребителски аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 18:24

Мнение от Мъни » 24 окт 2006, 21:10

Мнението ми съвпада с това на Тити. Ловът ме отвращава. Риболов обичам.
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09

Потребителски аватар
Храстовиден Очеболец
Кълн
Кълн
Регистриран: 18 сеп 2006, 20:56
Контакти:

Мнение от Храстовиден Очеболец » 25 окт 2006, 18:18

И каква е за вас разликата м/у лов и риболов? :eek:
И в двата случея омират животни и то,за да бъдат изядени!?
Ужас!
Почти едно и също е (надявам съм никои да не обидя) дали ще убиеш животно от водоем или скитащо на сушата!
Риби,раци и всякакви морски,речни,езерни (и др. животни от водоеми) имат същото право каквото сухоземните животни (включително и хората) да живеят на земята,без да бъдат убивани,безпокоени,тормозени и пр.!

Нермога да възприема лова на риба от водоем!
Би трябвало да има някакви огромни изкуствено-направени рибарници,а не да ловят диви животни!......

Потребителски аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:22
Контакти:

Мнение от маргаритка » 25 окт 2006, 19:29

Миличък, ако не искаш никого да обидиш, внимавай да не казваш обидни неща. Като начало.
Проблемът на всички животни в природата е, че те са "убивани, безпокоени, тормозени и пр." от всяко следващо в хранителната верига същество. Така просто е устроена природата. Никакви права, освен правото да изядеш по-слабия.
Ловът и риболовът се практикуват на определени за това места и по време, когато няма опасност да се засегне поколението на животните. Това занимание се заплаща, а с получените пари стопанствата поддържат равновесието - хранят животните, ако не достига храната и даже ги лекуват, когато се налага. Същото се отнася за водоемите - някой - почти сигурно Човек, а не примерно лисица- ги зарибява и после следва риболова.
Хилядолетия наред ловът е бил една от най-хуманните професии. Освен че доставяли храна, ловците са спасявали населените места от опасни диви животни. Като например мечка-стръвница или глутница вълци. Или тигри в Индия.
Не трябва никога да забравяме, че ако не беше Ловецът, нито Бабата, нито шматкавата Червена шапчица щяха да съществуват.

Потребителски аватар
Венци
Модератор
Модератор
Регистриран: 24 окт 2006, 12:52

Мнение от Венци » 25 окт 2006, 22:01

Напълно съм съгласен с Маргаритка. И не мислиш ли, че е малко късно човека да спре да се меси в работите на природата... Да се надяваме, че бъдещите ни намеси ще са за добро.

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 01 юни 2006, 09:58

Мнение от Satori » 29 окт 2006, 10:39

Храстовиден Очеболец написа: И в двата случея омират животни
Малииии! :mad:

Потребителски аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 18:24

Мнение от Мъни » 01 ное 2006, 14:08

Рибите са единствените гръбначни животни, за които не ми пука особено. Естествено не съм съгласна да ги избиват безразборно или да ги изтезават.... Колкото до намесата в работата на природата - човекът е хищник и е нормално да ловува. И аз предпочитам да се консумират само домашни животни. И не съм против риболовът да се осъществява само в рибарници. Но не ми е ясно къде ще се отглеждат морските риби :lol:
Замърсяването на водоемите е проблем, а не спортният риболов.
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09

georgimirchevv
Семенце
Семенце
Регистриран: 24 авг 2011, 12:51
Контакти:

Re: Какво мислите за ловът и риболовът?!

Мнение от georgimirchevv » 24 авг 2011, 12:53

Ами аз съм против това..как изобщо някой може да го смята за СПОРТ. Безумие е , не спорт!
ключар, ключари, kluchar, ключар софия, услуги, ключар денонощно, изгодно, денонощни услуги, ключар
http://ключар.net

Потребителски аватар
tzarina
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 27 апр 2009, 16:41

Re: Какво мислите за ловът и риболовът?!

Мнение от tzarina » 24 авг 2011, 13:08

И кое му е безумното, че не разбрах?
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradin ... 4.18988944" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vbox7.com/play:f9cf198b" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Дивата природа”