Дневник или нещо подобно

Вашите добри идеи за един по-добър форум!
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Re: Дневник или нещо подобно

Мнение от bimbargo » 11 ное 2014, 10:46

Предлагам ви за момента да го направим така в един форум ДНЕВНИЦИ и в него подфоруми тематични и във всеки от тях си пускате теми за проследяване на нещо. Пък после ако преценим ще местим и обединяваме - това не е чак такъв проблем. Защото наистина не зная как ще е най-удачно.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 11 ное 2014, 11:00

Между другото нищо не пречи в дневника просто да се даде линк към мнение, пуснато в някой от темите. Аз поне занапред така ще процедирам. Така и ще стане по-прегледно.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
titicaca
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 19 мар 2010, 09:58

Мнение от titicaca » 11 ное 2014, 11:35

Или примерно нещо такова - bimbargo - Луковични 2015 -
и Шефа си пише в темата до края на годината. Същото и за неговите пеларгониуми,
другите балконски и всичко, с което се занимава той.
Или пък просто - Дневник bimbargo - 2015, и с подтеми.

Тези, които са про в градините, ще си направят такива теми за градините си;
други пък, които са про в балконите - и те.

За орхидеите по моему няма смисъл от дневници - първо, защото има теми
за повечето видови орхидеи, които отглеждаме, и второ, защото орхидеите
са растения със собствен ритъм и мнение, което не подлежи на вкарване в
каквито и да е релси или дневници. :D

Дано съм се изразила разбираемо.
:)
-ние-се-извиняваме-за-безпокойството-
Моите цветя

petrova149
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 24 юли 2013, 14:35

Мнение от petrova149 » 11 ное 2014, 12:57

И аз си мисля нещо като titicaca. Всеки който има ВЕЧЕ събран снимков материал за цветя, оформяне на кътчета, направа на беседка , езерце ....да може да си направи тема и там да качва снимки с развитие. Например аз имам засяти семена на кактуси /снимани/ и вече са 0,5 - 1 см. Мисля да снимам чак докато започнат да цъфтят. И ако до тогава се развиват добре ще кача снимков материал за тях. И друга тема ми идва в главата, например имам алпийски цветя - закупени и снимани. Вече са преместени в градината и ако съм преценила добре и се развиват, ще кача снимки за тях.

Потребителски аватар
sand wedge
Експерт
Експерт
Регистриран: 24 авг 2006, 12:01

Мнение от sand wedge » 11 ное 2014, 13:09

:D Ами аз си имам тема - "И рече Санди - "Да бъде градина!"" . Само дали трябва да се премести в Дневниците :think
Изображениеи.д. поп на с.Бимбаргово
Моят IP адрес се наблюдава от дядо господ

Потребителски аватар
mariyanag
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 28 юни 2011, 13:12

Мнение от mariyanag » 11 ное 2014, 17:44

Идеята е добра, гонят ме следните мисли:
-ако е по видове китки- е добре като подсещане, но ми липсва една информация за зоните. Например днес зазимих жасмина, но при мен все още е топло, а в Ярема е студено и късно за зазимяване /например само/. Ако /това е само идея и може да не е интересна за другите потребители/ в профила има индикация за зоната, в която е съответната градина, балкон - ще се ориентираме сякаш по - добре кое кога е добре да се ошета.
-ако са персонални дневници - струва ми се, че ще се загуби пак инфото. или ще е полезно само лично за самия потребител. Или може би не мога да си го представя добре?

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 дек 2006, 01:52

Мнение от Borjana » 11 ное 2014, 17:54

И аз нещо не мога да си го представя баш. Навеждат ме мисли за някакъв хаос. Но пък ми е интересно.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 11 ное 2014, 18:00

mariyanag написа:или ще е полезно само лично за самия потребител. Или може би не мога да си го представя добре?
Всъщност най-полезно ще е за самия потребител. На практика може да се получат много хубави фотоуроци какво, как и кога се прави.

Потребителски аватар
Proletno Cvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 09 окт 2012, 14:24

Мнение от Proletno Cvete » 11 ное 2014, 18:26

bimbargo написа:[.........л. На практика може да се получат много хубави фотоуроци какво, как и кога се прави.
Ето това! Фотоуроците за мен са изключително ценни и кратки обяснения с положените усилия за нещо си.
Обикновено в темите - без значение кои, се показват само резултатите или една-две снимки на проблема, след което следват коментари.
Аз обаче, примерно, научавам от темата за проблема, но не съм се сблъсквала лично и искам да видя как изглежда, как се развива, как да го позная навреме, какви мерки са взети, какво е постигнато с тях.... Или пък - как изглежда новото бебе на цветето, как пониква, как излиза пъпката, как е направена присадка, с какво е торил човекът и какво се е получило в резултат, колко време е трябвало да поникне луковица или да се вкорени резник и т.н. повече като битовизмите - практически насочено и със снимки.

п.с. :think но наистина ще се получат доста повторения - и в дневника, и в темата. Не виждам как би се преодоляло, защото все пак - темата е за дискусии - полезно и необходимо е, а дневникът - просто проследяване и споделяне на резултати - по друг начин, но пак - полезно.
Живот, изживян в страх, е половин живот...
Ако покажеш на някого бъдещето му, той няма бъдеще...
Отнемеш ли загадката, отнемаш и надеждата...

Потребителски аватар
лютиче
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 29 ное 2013, 07:57

Мнение от лютиче » 11 ное 2014, 18:52

И аз си помислих като Мариянаг - за да е по-полезен дневника за страничен наблюдател, който иска да повтори резултатите; е хубаво да има ориентировъчна температура. Например: еди-какаво-си поникна и се разви до втори същински лист за 10 дена при ок. 10 градуса температура. После го изнесох на открито на ----дата в 7 зона на южно изложение.

Потребителски аватар
Swetoslawa
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 мар 2012, 10:45

Мнение от Swetoslawa » 11 ное 2014, 18:58

sand wedge написа:Може да си има и индивидуални дневници на всеки...
:nod: :thumbup:
Бимбарго идеята е супер :thumbup: всъщност дневника е нещо като Бележника в случая, но като идея повече ми харесва, другото което е, допадна ми идеята на Санди за индивидуални дневници, и предвид това, че искаш примерно да са на едно място и съответно да се посещават от хора които им е интересно аз като идея мога да кажа всеки потребител да си има Дневник в контрол панела, подобно на коментарите, като ти е интересно нещо влизаш и разглеждаш на потребителя на който искаш, другото, може да има иконка или линк с надпис Дневник под аватара, съответно цъкаш и там си ти :wink: разработваш въпросния панел с меню примерно месеците в годината и при клик излизат дати, съответно може да има опция с която да се маркират дати за да се вижда нагледно в кой ден сме въвели текст, това е нещо като календарен Дневник, другото което е, може в менюто на месеците да се въвеждат темите, съответно с дати. :)
ИзображениеИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 11 ное 2014, 19:30

То на мен идеята за дневник в сайта я имам, но нямам никакво време да я реализирам. Това е проблемът.

В момента се чудя дали да правя подфоруми в дневника както започнах с луковичните или всичко да е в един форум без подфоруми. И понеже даскалът се разписа в моята тема и съотв. му направих нова тема за него, сложих и потребителско име в началото на заглавието. Така се търси по-лесно, а е и по-ясно. Мда, ще си имам работа с тази идея. :?

Потребителски аватар
Tweety
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 04 мар 2013, 21:13

Мнение от Tweety » 12 ное 2014, 18:49

Не може ли тия дневници да са нещо като приложение, отделно от темите във форума (разграничени и визуално, и технически)? Примерно, както във ФБ има Stream-колона на началната страница - тя да показва актуализациите, а както предлага Swetoslawa - за всеки профил да си има линк за бърз достъп, от който да се отварят архивите. Иначе, като почнат всички да си правят такива дневници, и то отделни за всеки тип растение (и/или дейност), в един момент те ще заемат изцяло първите страници в "Актуални теми" и ще изтикат назад истинските теми. А много хора именно от там следят новите мнения във форума.
Ако имаш само два лева, с единия купи хляб за тялото си, а с другия - цвете за душата си...

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 12 ное 2014, 19:11

Вече обясних, че това технически е възможно, но нямам никакво време да го направя. Затова ще бъде във форумите за момента.

Отговори

Върни се в “Предложения”