Фаленопсис (Phalaenopsis)

За любителите на орхидеи и бромелии специална тема
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 юни 2011, 20:19

Re: Фаленопсис (Phalaenopsis)

Мнение от zvete » 07 яну 2018, 13:48

Благодаря, Ladycat!И на мен този цъфтеж повече ми хареса от летния, когато цветът беше кафеникав повече. Ако имаш същият вид, снимай цветовете ще е интересно.
desinik 1, много интересно растение имаш, сякаш е третирано с някакви хормони. Майчиното растение изглежда добре, поне листата, огледай и корените дали са добре.Истината е, че кейки не бива да се отделя, преди да има три-четири хубави корена.Имаш някои с по-едри листа, но ако ги отделиш без корени ще ги изгубиш. Ако бях аз щях да наблюдавам растението и ако видя признаци на стрес - омекнали листа, изсъхнали цветоноси, първо се махат цветоносите, след това може да се жертват някои от по-дребните и слаби кейки, за да оцелее майчиното растение. Ако много се притесняваш да не се изтощи, предварително махай някои от цветоносите и някое от по-слабите кейки.
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

desinik1
Семенце
Семенце
Регистриран: 11 мар 2017, 08:26

Мнение от desinik1 » 07 яну 2018, 14:25

Цвете, благодаря за съветите. Всъщност тази сутрин папагала ми " помогна" с единия цветонос като го отхапа. Отнесе и едно коренче от голямото бебе. И огриза още едно листо на мамата. Бях с с гръб няма и минута. Ще чакам да видя кой ще успее да оцелее.

Ladycat
Покълнало семенце
Покълнало семенце
Регистриран: 23 авг 2017, 15:55

Мнение от Ladycat » 09 яну 2018, 11:50

Първите ми цветове след периода на покой.
Изображение

Изображение

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 юни 2011, 20:19

Мнение от zvete » 09 яну 2018, 19:25

Много нежни цветове, но аз явно погрешно съм разбрала, че става въпрос за същия като моя фалчо. :oops:
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

Потребителски аватар
ScreamingMind
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 29 ное 2006, 14:35

Мнение от ScreamingMind » 12 яну 2018, 12:26

Имам нужда от помощта вии...имам едно лиодоро с миниатюрно бебе на цветоноса. От няколко дни обаче тоя цветонос както си беше зелен и свеж започна да жълтее и вече целият е такъв. Да оставя така нещата или да режа частта от цветоноса с бебето и в кори :think :think :think

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 29 юли 2014, 14:25
Контакти:

Мнение от РосиТК » 12 яну 2018, 13:30

Има ли си бебето коренчета?
Най-добре е да го резнеш, то вече не може да се храни от майката, и да стискаш палци да тръгне самостоятелнни - в ситни кори, прикрепи го с пръчица да е стабилно и опръсквай внимателно корите наоколо, може да му направиш парниче за повишаване на влажността и на топличко и светло!
Успех! :cross

пс. резни цветоноса от двете страни на кейкито, пр. по 2 см от всяка, за да се закрепи стабилно. не го заривай, да е на повърхността почти
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Потребителски аватар
ScreamingMind
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 29 ное 2006, 14:35

Мнение от ScreamingMind » 12 яну 2018, 14:48

Нищо си няма, толкова е мъничко...защо реши да съхне тоя цветонос, като има бебе за гледане, не знам...Ще режа, че иначе и на мен ми се струва, че ще загине там. Благодаря за съвета, дано да успея да го извадя от кувьоза живо и здраво след време :mrgreen:

Потребителски аватар
ivan_iv0101
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 16 юли 2013, 16:55

Мнение от ivan_iv0101 » Вчера, 18:11

Две ароматни красавици:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 29 юли 2014, 14:25
Контакти:

Мнение от РосиТК » Вчера, 19:00

Обичам ароматниците :heart :heart
а розово пастелното е чудничко! :heart
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Отговори

Върни се в “Отглеждане на орхидеи”