Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Фунгицид за поливане

За паникьосани потребители
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на проблемите за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Elly Ts
Семенце
Семенце
Регистриран: 12 фев 2017, 23:10

Фунгицид за поливане

Мнение от Elly Ts » 12 фев 2017, 23:19

Здравейте!
Имам нужда от спешен съвет за фунгицид, с чиито разтвор да поливам домашните си цветя: всякакви от сукулентни д, през палми до бромелиеви.
Съотношение за разреждане и честота на прилагане също ще са от помощ.
(тъй като повечето етикети цитират съотношения за декари тютюн, пшеница или домати...)

Поводът да смятам, че това се налага:
В някои от саксиите ми се появиха бели точици: стотици миниатюрни бели точици на квадратен сантиметър. Приличат ми точно на нещо гъбично, не че съм специалист. Колкото по-близо до корена разровя, толкова по-концентрирани са...

Саксиите миришат специфично веднага след поливане. Пробвах да намаля поливането , да не би случайно да съм прекалила (макар, че някои от цветята ги имам от много отдавна - ако ги бях преполивала, досега да са заминали).
Това не свърши работа, защото просто ще ги уморя от пресушаване.

Преди време заподозрях, че съм си внесла 'нещо' - я с почва, я с цвете. Попитах консултант в магазин за 'фунгицид, с който да поливам' - отговори, че с фунгицид само се пръска о_О.

Благодаря предварително за помощта!

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Re: Фунгицид за поливане

Мнение от bimbargo » 13 фев 2017, 00:03

Със системните фунгициди се и полива. Те затова са системни. Фен съм на Топсин, но има и други добри. Това, което пише на опаковките за декари го чети като за 100 литра вода. Така можеш да си сметнеш. Специално топсина е прах и аз слагам съвсем ориентировъчно една равна чаена лъжичка на 1.5 литра вода.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Elly Ts
Семенце
Семенце
Регистриран: 12 фев 2017, 23:10

Re: Фунгицид за поливане

Мнение от Elly Ts » 13 фев 2017, 11:08

bimbargo написа:Със системните фунгициди се и полива. Те затова са системни. Фен съм на Топсин, но има и други добри. Това, което пише на опаковките за декари го чети като за 100 литра вода. Така можеш да си сметнеш. Специално топсина е прах и аз слагам съвсем ориентировъчно една равна чаена лъжичка на 1.5 литра вода.
Много благодаря! В един отговор - цялата информация, която ми трябваше!

Значи един декар = 100 литра :)

Отговори

Върни се в “Бърза помощ!”