Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Проблем с коледна звезда

За паникьосани потребители
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на проблемите за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
dandelion
Кълн
Кълн
Регистриран: 13 авг 2015, 23:33

Проблем с коледна звезда

Мнение от dandelion » 15 сеп 2015, 15:50

Здравейте, нова съм във форума и също така съм съвсем начинаеща в отглеждането на цветя. От миналата Коледа имам коледна звезда и до преди две седмици се развиваше добре. Първо започнаха да пожълтяват най-долните листа и да падат, после и тези най-отвътре на короната, а сега и някои от новите мънички листа. Също самата дръжка на засегнатите листа пт червена става много светла и омеква. До преди това непрекъснато изкарваше нови листа, жилките по листата бяха тръгнали да стават червени, щях да започна да затъмнявам... Гледах я в саксия поставена в кашпа на балкона на слънце. Вчера пресадих, защото няколко корени се показваха от дупките на саксията. Няма вредители, корените са добре. Възможно ли е да е хлороза или недостиг на нещо друго? Сега ще видя след пресаждането как ще е. Не съм и сменяла режима на поливане - през ден и само вечер. Слагам и не много добра снимка, но се виждат долу листата и как е доста по-плешива вече.

Изображение

Потребителски аватар
denidimitrova
Семенце
Семенце
Регистриран: 07 юли 2015, 15:30
Контакти:

Re: Проблем с коледна звезда

Мнение от denidimitrova » 23 сеп 2015, 09:54

На майка ми беше станала по същия начин и за жалост не можа да я спаси.
Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна. http://www.sisi-bg.com/

dandelion
Кълн
Кълн
Регистриран: 13 авг 2015, 23:33

Мнение от dandelion » 23 сеп 2015, 17:23

Възможно ли е да са акари? Или е хлороза?

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 дек 2006, 01:52

Мнение от Borjana » 23 сеп 2015, 17:48

Много е вероятно да са акари, според мен.

Златна
Семенце
Семенце
Регистриран: 06 фев 2016, 09:38

Мнение от Златна » 06 фев 2016, 10:29

Здравейте на всички!
В средата на декември приятелят ми ми подари коледна звезда, беше чудесна - много гъста.. но още от следващия ден едно по едно листенцата й започнаха да изсъхват и да капят. Аз съм студентка и живея в общежитие, където в момента е много топло заради парното и се притеснявах, че може да е от температурата. Прочетох информацията в интернет за отглеждането й, пресадих я в нова саксия с купена обогатена почва и временно спряха да капят листата, но от 1 седмица отново взеха да изсъхват като в момента няма нито 1 листо - нито зелено, нито червено - има 4 разклонения, от които 2 изсъхнаха напълно и днес забелязах, че и в основата си е започнала да изсъхва.
Много искам да я спася, но не знам дали изобщо това е възможно. Мислих за вариант да отрежа двете все още отчасти зелени разклонения и да ги засадя.. или да ги държа във вода, но нямам никаква представа дали ще помогне.
Препоръчаха ми да пиша тук и се надявам, че някой ще може да ми помогне със съвет.
Надявам се наистина да има надежда...
Благодаря ви за вниманието! :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Pyracantha
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 28 дек 2013, 18:06

Мнение от Pyracantha » 07 фев 2016, 12:49

Здравей, Златна.
Не искам да те обезкуражавам, но ми се струва, че растението загива(в основата стъблото е изсъхнало, не просто вдървесинено).
Казваш, че листата са започнали да падат-това е нормално за коледната звезда след прецъфтяване, не е трябвало да я разбутваш заради това. Възможно е топлината в стаята, в съчетание с преполиване да е предизвикало гниене на корените, а следователно и изсъхване на стъблото.
Резници по това време ще е трудно да вкорениш. Прочети тук повече, статията е хубава :
http://flowersnet.info/a194/koledna-zvezda
Има и тема з Коледната звезда:
http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... дна+звезда
Догодина със сигурност ще получиш отново подарък, и ако харесваш много това растение, ще имаш и повече знания да си го запазиш занапред.
Успех! :cross :flower
And suddenly you know it's time to start something new and trust the magic of beginnings."
- Meister Eckhart

Vladimira santeva
Семенце
Семенце
Регистриран: 01 сеп 2016, 23:36

Мнение от Vladimira santeva » 01 сеп 2016, 23:42

Здравейте на всички!
Декември 2014 година ми подариха Коледна звезда, от няколко дни виждам, че започва да повяхва.
Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарна!

Отговори

Върни се в “Бърза помощ!”