Бъдещи бонсайчета

Как да си направим мини дръвче?
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Dalida
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 05 яну 2011, 16:57

Re: Бъдещи бонсайчета

Мнение от Dalida » 25 фев 2014, 16:04

Dalida написа:Здравейте,
Отглеждам това растение гинко билоба от семе за бонсай.
Изображение
Четох в сайтове за бонсай и изборът на вида се оказа доста неподходящ за начинаещ :( . Моля за съвет: време ли е за оформяне и резитба?
Тази година се сетих по-рано да режа гинкото от горната снимка. В момента е на спящи пъпки. Малко по-високо е станало сравнено със снимката.
Време ли е да го оформям и колко да отрежа? Моля за съвет.

Потребителски аватар
Venezia
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 20 яну 2010, 07:24

Мнение от Venezia » 25 фев 2014, 16:16

Dalida написа:
Dalida написа:Здравейте,
Отглеждам това растение гинко билоба от семе за бонсай.
Изображение
Четох в сайтове за бонсай и изборът на вида се оказа доста неподходящ за начинаещ :( . Моля за съвет: време ли е за оформяне и резитба?
Тази година се сетих по-рано да режа гинкото от горната снимка. В момента е на спящи пъпки. Малко по-високо е станало сравнено със снимката.
Време ли е да го оформям и колко да отрежа? Моля за съвет.
Има доста материали за гинко билоба бонсай. Всъщност си е доста подходящо за тази цел.
http://www.zeleno.bg/bg/articles/265-gi ... onsaj.html" onclick="window.open(this.href);return false;
А, и твоето дръвче изглежда доста добре. Според мен вече можеш да го оформяш, но след като се консултираш на няколко места. Във форума също има тема за бонсаи.

Потребителски аватар
Dalida
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Dalida » 26 фев 2014, 16:08

Venezia, благодаря за отговора.
Темите във форума ги прочетох преди това и в други сайтове също четох и снимки гледах, но пак не можах да реша как да го оформя :?
То не че изборът е много голям в моя случай. Явно трябва да скъся двете разклонения, ама до къде... :think .

Потребителски аватар
Venezia
Бонсай
Бонсай

Мнение от Venezia » 26 фев 2014, 21:21

Мисля, че ти сама трябва да определиш колко ще е височината на бонсая и да отрежеш клончетата сега, докато не са станали по-големи.

Потребителски аватар
Dalida
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Dalida » 27 фев 2014, 10:49

Venezia, благодаря отново за отговора.

Потребителски аватар
Venezia
Бонсай
Бонсай

Мнение от Venezia » 01 мар 2014, 15:25

Dalida, досега не съм гледала истински бинсай. Чела съм литература как се създава и гледа, но с това си останах. На терасата си имам няколко растения, които стават големи храсти и дръвчета. Всяка пролет ги вадя от саксиите, подрязвам им корените и стеблата, за да могат да се развиват в същата саксия през лятото и им добавям почва. Оформям ги както ми харесва. Големината им зависи от големината на съда, в който живеят. Така, че ти сама трябва да определиш колко ще ти е голям бонсаят и съответно да режеш клонките. Само, че доколкото знам, още сега трябва да ги отрежеш. Ако пораснат повече, стават по-дебели и по-трудни за оформяне.

Потребителски аватар
Dalida
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Dalida » 04 мар 2014, 14:45

Venezia, благодаря за споделения опит.
Вчера я свърших тази работа. Отрязах до растежа на предходната година - на 3 -4 пъпки от разклонението /като роза :wink: /. Растението е в същата саксия ф10, в която е посадено от семе. Корените ме е страх да отрежа, да не вземе да се "гътне".

irka1521
Семенце
Семенце
Регистриран: 07 май 2014, 11:37

Мнение от irka1521 » 07 май 2014, 11:47

Моля за помощ.Бихте ли могли да ми кажете какъв вид е и нещо по подробно за него.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 6961_n.jpg

Отговори

Върни се в “Отглеждане на бонсай”