Отглеждане на вечнозелено, въпрос

Как да си направим мини дръвче?
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
googa
Семенце
Семенце
Регистриран: 02 май 2012, 15:50

Отглеждане на вечнозелено, въпрос

Мнение от googa » 02 май 2012, 16:04

Здравейте, съвсем нова съм в отглеждането на бонсай. Запалих се преди месец, попрочетох това-онова и се сетих че преди 4-5 години си прибрах от Доспат няколко иглолистни дръвчета. Та избрах си едното от тях, голям тормоз му наложих, мислех че няма да оцелее, но ето че 15 дена по-късно имаше пъпки, и сега едни клончета. Много съм щастлива че се хвана. Въпросът ми е, кога ще трябва да го подкастря отново? И освен това, поливането също ми е доста мътна тема, понеже сложих мъхове, но те искат вода за да са зелени, незнам дали дръвчето ще понася толкова влага?
Ето го и него (приемам забележки :) )Изображение

Потребителски аватар
pero
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 28 яну 2007, 11:17

Re: Отглеждане на вечнозелено, въпрос

Мнение от pero » 02 май 2012, 19:32

Това е смърч! Поздравления за рафията! Тая година не го пипай повече. Аз лично все още не мога да им свикна на поливането на смърчовете, обаче със сигурност понасят повече вода от боровете примерно. Поливам ги наравно с останалите. Просто имай предвид, че водата трябва да се оттича бързо и да не се задържа. Всичко зависи от субстрата.

googa
Семенце
Семенце

Мнение от googa » 02 май 2012, 19:43

Ами, ще си проличи, в момента го поливам веднъж в седмицата (по-стабилно), и един път по средата на седмицата по мъничко заради мъховете. Държа го навън, на сянка и събота го изнасям малко на шарена сянка след като го полея, за да се оттече. Доста му се старая, дано само да не го убия с толкова старание :?

А за рафията, малко импровизирах, използвах обикновен хартиен канап, който предварително натопих във вода, защото е доста трудно да се разслои.

googa
Семенце
Семенце

Мнение от googa » 03 авг 2012, 22:34

Ами уморих го :( по-скоро жегите го умориха. Е ще се пробвам пак на есен с вечнозелено, а от умрялото дръвче, след малко старания и желание да си го запазя по някакъв начин, се получи това:
Изображение

Потребителски аватар
hartt
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 29 авг 2007, 15:48

Мнение от hartt » 03 авг 2012, 23:13

Тъжна, но много мила тема. Грамотно зададен въпрос, подкрепен с качествена снимка - незабавен отговор от експерт - последващо собщение за резултата.
Така ако ни се развиват обсъжданията във форума, качеството ще е :thumbup:.

Отговори

Върни се в “Отглеждане на бонсай”