Оборски тор - откъде?

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
fridolina
Кълн
Кълн
Регистриран: 02 авг 2007, 01:28
Контакти:

Оборски тор - откъде?

Мнение от fridolina » 17 авг 2007, 14:27

Да сте виждали някъде да продават обеззаразен, добре угнил оборски тор?

Daniela
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 09 мар 2007, 19:37

Мнение от Daniela » 17 авг 2007, 16:32

Виждала съм съвсем скоро добре угнил, но не обеззаразен оборски тор и утре пак ще го видя! :D Мога да ти взема от домашния, дядо ми има, само кажи.

fridolina
Кълн
Кълн
Контакти:

Мнение от fridolina » 17 авг 2007, 18:28

Daniela, добре си ти, с такъв чудесен дядо :D и с удоволствие бих се възползвала от предложението.
Само дето сте толкова далеч. :(
Все пак благодаря ти за щедрото предложение! :flower

dreadx
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 08 авг 2007, 20:24

Мнение от dreadx » 17 авг 2007, 19:54

Тъкмо това обсъждахме в чат-а - наскоро се сблъсках със същия проблем. Готови смеси има всякакви, но ако решиш да си направиш нещо по рецепта, се оказва много сложно да се набавят дори и "елементарни" неща. Особено пък в малки количества, каквито обикновено ни трябват за цветята. Не е лошо да се изгради мрежа за търговия и доставка. Например който има възможност, донася за всички оборски тор, казва къде и кога му е удобно да се видим и колко бира/водка/каквото_там_пие да го черпим. Нещо в този смисъл..
Дайте идеи, да доразвием концепцията.. ;)

Потребителски аватар
sand wedge
Експерт
Експерт
Регистриран: 24 авг 2006, 12:01

Мнение от sand wedge » 17 авг 2007, 20:04

dreadx написа:Тъкмо това обсъждахме в чат-а - наскоро се сблъсках със същия проблем. Готови смеси има всякакви, но ако решиш да си направиш нещо по рецепта, се оказва много сложно да се набавят дори и "елементарни" неща. Особено пък в малки количества, каквито обикновено ни трябват за цветята. Не е лошо да се изгради мрежа за търговия и доставка. Например който има възможност, донася за всички оборски тор, казва къде и кога му е удобно да се видим и колко бира/водка/каквото_там_пие да го черпим. Нещо в този смисъл..
Дайте идеи, да доразвием концепцията.. ;)
:mrgreen: Тор да искате - има с камиони - само да има кой да товари... :lol: :lol: :lol:
Изображениеи.д. поп на с.Бимбаргово
Моят IP адрес се наблюдава от дядо господ

fridolina
Кълн
Кълн
Контакти:

Мнение от fridolina » 17 авг 2007, 22:21

sand wedge написа::mrgreen: Тор да искате - има с камиони - само да има кой да товари... :lol: :lol: :lol:
Въпросът ми беше къде има.
На мен камион не ми трябва, и една кофа ми стига...засега. :wink:

Потребителски аватар
AlexaS
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 14 мар 2007, 11:11

Мнение от AlexaS » 17 авг 2007, 22:27

Не съм виждала да се продава в магазините. Но определено някои хора се чудят как да се отърват от това нещо. Отиваш на излет през почивните дни до някое близко село и където са се скупчили бабите на мегдана или някоя пейка просто правиш миловидно изражение и си просиш, като предлагаш да си платиш. Те обикновено не взимат парите, остава им тема за обсъждане след това "как видиш ли гражданите си просят *****", но на теб какво ти пука.

RU
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 01 юни 2006, 14:35

Мнение от RU » 17 авг 2007, 23:27

Но нали продават тор от Калифорнийски червеи-това не е ли чист оборски тор,само че преработен от червейчетата.Аз съм го ползвала,оказва добро въздействие върху цветята.Голяма торба от 30 кг. съм я купувала за 10 лева.

Потребителски аватар
whiteapple
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 02 юни 2006, 19:22

Мнение от whiteapple » 18 авг 2007, 11:10

fridolina, имам някакъв спомен, че в стария сайт на Стрелиция бях гледала опаковки оборски тор. Сега като потърсих обаче не виждам да го предлагат. Ако искаш свържи се с тях и питай.
Дано не те подведа.
http://www.save-darina.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

dreadx
Фиданка
Фиданка

Мнение от dreadx » 19 авг 2007, 07:18

А я тези, дето ползват необеззаразен оборски тор да кажат дали имат някакви проблеми с него. Теоретично е желателно естествените торове, както и почвите, да се пречистват от всякакъв вид плевели и патогени в тях. Споделете за практическия резултат от употребата на естествени необеззаразени торове.

Ангела
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 24 апр 2007, 20:10
Контакти:

Мнение от Ангела » 19 авг 2007, 07:23

След пресаждане в смес с оборски тор първата седмица ми никне някаква трева, много интересна и красива, скубя я и на втората седмица няма нищо :)
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring
My summer wine is really made from all these things

Daniela
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 09 мар 2007, 19:37

Мнение от Daniela » 19 авг 2007, 22:24

На всеки, който иска мога да му опаковам и да му пратя по едно кашонче тор, само за миризмата се опасявам, но ще го опаковам добре, колкото мога и така. По пощата ще стане!

dreadx
Фиданка
Фиданка

Мнение от dreadx » 19 авг 2007, 23:05

Е, едва ли чак си струва да се занимаваш с изпращане по пощата, защото:
- и във Варна има добри хора с достъп до оборски тор.
- може да хванеш някой, дето отива на море във Варна - да го занесе на fridolina.
е, не може да се разчита на последното, и малко по-бавно ще стане от пощата.. но както вече казах, е редно да се замисли мрежа за подобни доставки - когато някой има път нанякъде - включително и за цветя. ще се транспортират при подходящи условия, ще стигат навреме и няма да ги подмятат, като в куриерската служба.. ;)
Последна промяна от dreadx на 19 авг 2007, 23:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:22
Контакти:

Мнение от маргаритка » 19 авг 2007, 23:08

Продават холандска. Аз таква ползвам. Обеззаразена е със сигурност.
"Открито обществено място е всяко обществено място, което не е закрито." МЗ, 2012.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Мнение от bimbargo » 21 авг 2007, 09:42

Daniela написа:На всеки, който иска мога да му опаковам и да му пратя по едно кашонче тор, само за миризмата се опасявам, но ще го опаковам добре, колкото мога и така. По пощата ще стане!
Ако и говненца успеем да превозим през Български пощи просто ще сме неотразими. Остава само и ние да се опаковаме и да се пуснем. :lol:

И Даниела, ако те питат какво е това в никакъв случай не си признавай, че може да те накарат да ги пуснеш с писмо :twisted:
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Отговори

Върни се в “Техники и материали”