Мини дръвчета

Отглеждане на други растения
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
armeria
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 30 май 2007, 21:37

Мини дръвчета

Мнение от armeria » 22 мар 2018, 13:21

Подариха ми две мини дръвчета-праскова и круша и една стълбовидна круша - така са надписани. На гол корен са, опаковани със стреч-фолио. Нямям нито опит, нито познания . С търсачката -общи приказки. Имате ли опит в отглеждането на такива фиданки? В саксии ли да ги гледам, на балкон или на двор, ще успеят ли да се самоопрашват или ще трябва и пчели да им търся, до кога трябва да ги посадя...? Всичко, което споделите ще ме зарадва.
http://armeria.snimka.bg/flowers/garden-2011-05.600234" onclick="window.open(this.href);return false;

petrova149
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 24 юли 2013, 14:35

Re: Мини дръвчета

Мнение от petrova149 » 22 мар 2018, 20:11

На гол корен не би трябвало да има проблем да се засадят, в двор ми се струва най добре. За останалите въпроси - природата ще се погрижи. Не съм сигурна за "мини овошките" и "стълбовидна круша" - дали си струва да се отглеждат такива дръвчета.
За овошките вече внимавам от къде, какво точно купувам.
Пак се получават фалове, но минава време(години) преди да разбереш.

Потребителски аватар
мадаке
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 15 сеп 2007, 20:27

Мнение от мадаке » 23 мар 2018, 15:42

Аз имам една мини праскова, която е повечето декоративна. Прекрасен цвят през пролетта, а плодовете са като на дивачка. Пак се ядат, но не са истински праскови. Доста е старо дръвчето и вече някои клони съхнат, та го режа. Иначе не е необходима никаква резитба. Само редовно пръскане като при всички праскови.
Със стълбовидните овошки нещата стоят по-различно. Имам 2 ябълки засадени в двора. Трябваха ми няколко години, за да получа точната информация. Клончетата, които са къси и излизат от стъблото трябва да се подрязват , но не всички, защото ябълките залагат пъпки още през лятото. Общо-взето дължината на тези клонки трябва да е до 10 см, не повече. Всички лакомници се режат до основа. Нямам опит с крушите и черешите.
Предполагам, че ще се включи и някой по-печен овощар, за да каже какво да правите.
Във всички случаи, ако имате двор - садете ги там, ако не - може и в саксия, на терасата.
Мини и стълбовидните овошките са подходящи за малки градини, защото не заемат много място. :flower
Последна промяна от мадаке на 24 мар 2018, 00:28, променено общо 1 път.
Ekzotikus

Потребителски аватар
armeria
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 30 май 2007, 21:37

Мнение от armeria » 23 мар 2018, 22:00

Много благодаря за споделените познания.
До сега си мислех, че много хора не са успели да се узаптят и са си купували такива дръвчета , /макар че аз не съм била от тях/, а се оказа, че експериментаторите не са много. Но се надявам, че ще се включат и други.
http://armeria.snimka.bg/flowers/garden-2011-05.600234" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Отглеждане на други растения”