Рибки

Споделете какво отглеждате освен цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
belika
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 22 мар 2012, 00:39

Re: Рибки

Мнение от belika » 16 ное 2014, 19:37

Така е. Но само бях чела, че ползват златни рибки за храна и стръв на други риби. Не очаквах толкова красиви рибки, каквито съм виждала в центъра в аквариумни магазини за по 10 лв. едната да ползват за това. Много разстройващо ми дойде.

А моята инвалидка е доста унила. Опитах вчера да се регистрирам в аквариумния ви форум и там да попитам за съвет, но не ме пусна - за контролен въпрос при регистрацията "Коя е столицата на България" - не ми приема отговор София, нито на кирилица, нито на латиница с i или с y. :(

Регистрирах се в някакъв друг акваристки форум, където намерих секция за златни рибки и писах, но там никой не ми отговаря цял ден.

Сутринта я преместих в 5 л. буркан с престояла вода на саме и чак тогава благоволи да хапне и то само няколко зрънца чернодробна храна. От храната за златни рибки, спанак, грах и една друга, каквато имам изобщо не вкуси.

Цяла вече вчера лежа на дъното в аквариума, като преди това не плуваше, а се носеше в кръг по посока течението на помпата. :(

След като се нахрани в буркана, я оставих да почине 2-3 часа и пак я върнах в големия аквариум. Пак поляга на дъното за по час, после се раздвижва и вече другите рибки се държат по мило с нея, вчера и те опитваха да я хапват за воалите.

Не знам само как ще я храня утре. Дали пак да не я прехвърля в буркана само за закуска? Защото другите няма да я оставят да се нахрани - доста по-бързи и лакоми са. А тя е направо анорексичка. Но ме е страх с тези прехвърляния с мрежичката да не накъсам я люспи, я воали, я телескопи... :think
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

Потребителски аватар
Serenity
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 31 яну 2007, 01:08

Мнение от Serenity » 16 ное 2014, 21:01

Ето и една снимка от моя гупарник :D
Изображение
След болести и пренареждане азотния цикъл се завърта пак.
И две снимки от неоновия рай :)
Изображение
Изображение
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233603" onclick="window.open(this.href);return false;

I am a
Canna

What Flower
Are You?

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Регистриран: 15 яну 2009, 11:42
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 17 ное 2014, 11:04

Екстра е гупарничето. :)

belika, наистина има някакъв проблем с регистрацията и сега ще опитам да го реша. При няколко опита излиза въпрос кога е създадена българската държава, а цифрите явно ги приема.
Интересно, че никой не се е обадил до сега.

Според мен остави златната без да я храниш. Ще се оправи по-бързо отколкото ако я местиш насам-натам.

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 17 ное 2014, 11:17

Проблемът е решен. Оказа се, че въпреки обещанията в обяснителната записка, отговорите трябва да са написани с малки букви. Има още един въпрос - напиши "котка" без кавичките. Там е с малка и минава.

Благодаря, че ми съобщи!

Потребителски аватар
belika
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от belika » 17 ное 2014, 15:22

Благодаря за помощта, вече се включвам там! :flower :flower :flower :)

Потребителски аватар
cantiga
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 31 дек 2013, 17:27

Мнение от cantiga » 21 ное 2014, 19:01

Анубиасът ми цъфна днес. :)
Изображение
Изображение
Just think jewel!
Поздрави!
Светослав

Потребителски аватар
belika
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от belika » 10 дек 2014, 13:42

Нов интериор с много нови цветя и мъх дори, и карстов камък, за съжаление още не съм сменила кичозния тапет.

Водата е малко мътна заради скорошното преобзавеждане + смяна на вода + подобрител за водата.

Всички рибки са здрави и щастливи!

За грунда - моля без забележки, защото по-дребни камъни няма как да имаме, поради скорошен инцидент - най-едрата рибка налапа 1 см камъче от сините, които имахме преди, за малко да загине, но я оперирах с ръце и пинсета. Надявам се сега с малко по-едрите камъчета да сме спокойни откъм подобни инциденти.

Онзи ден ми загина любимото куче - дакелка на 13 години, сърцето ми се разби, но поне днес рибките са с преобзаведено аквариумче. Дано от сега нататък нямаме инциденти с тях.

Изображение

Потребителски аватар
iana_hk
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 30 сеп 2009, 22:45

Мнение от iana_hk » 03 яну 2015, 14:26

Имам голям проблем, появи ми се черна брада по растенията, даже и по листата на анубиаса.
Аквариума ми е 60 литра, като екрана е 40/60,има доста растения, защото исках холандски тип аквариум, осветление 1/2 ват на литър.
Подменям 1/4 всяка седмица, измивам и помпата, но сифонирам може би на месец, а и доста се затруднявам заради многото растения.
Общо рибките ми са 30 бр., което май е много, но са от дребните- разбора, неон, грацилис , стъклена тетра и родостомус. Сомчетата останаха само 3 , 2 анциструса и едно коридорас.
Четох в акваристките форуми как се води борба, мислех, че с химия ще оправя нещата, но явно няма да стане, най много да уморя рибите.
Ще се опитам да намеря лимонче и роголистник, ще започна да подменям по често водата и да сифонирам.
Дано Коко даде съвет какво да правя, защото не ми харесва така аквариума.
""Не се смеем, защото сме щастливи. Щастливи сме, защото се смеем."
Уилям Джеймс

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 04 яну 2015, 13:01

При смяна на водата не бива да миеш филтъра. Той се мие чак когато започне да се затлачва с боклуци (акита, кал и т.н.) и дебитът му падне. Аквариум с много растения не се сифонира, или се прави по-рядко.

Не знам как храниш, но по-добре да държиш рибите гладни поне веднъж седмично. През останалото време им давай по малко - колкото да го изядат за минута-две, и ако може да не пада по дъното.

Осветлението 1/2 ват на литър е добре, но не бива да свети повече от 8-9 часа на ден. Иначе плъзват водораслите.

За брадата напоследък има друга теория. Колкото по-често буташ условията в аквариума, толкова повече избуява. В случая смяната на вода не е много, но пък изпирането на филтъра унищожава част от бактериите. Независимо, че в грунда има още много.

Не знам дали не е добра идея да вземеш някакви тестове да видиш какви са нивата на нитрати и фосфати и да опиташ да коригираш стойностите.

За химия - можеш да ползваш глутаралдехид, с който да напръскаш засегнатите участъци.

Много трудно се постига баланс. :(

Потребителски аватар
iana_hk
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от iana_hk » 04 яну 2015, 15:33

Коко, благодаря много! За осветлението наистина го държа по дълго, обикновено включвам в 13.00ч., но изгасям към 22.00-23.00 ч.
И нещо друго наблюдавам, преди 2 мес. купих лудвигия с кръгли зелени листа, сега листата се издължиха и порозовяха, заприлича на ротала. Това си го обяснявам със смяната на осветлението. Двете пури, които си бяха най обикновени, замених с едни които леко розовеят и са 4000К.
Уилям Джеймс

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 05 яну 2015, 18:27

Не, това се дължи на по-силната светлина. Цветът на лампите няма значение. :)

Потребителски аватар
iana_hk
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от iana_hk » 06 яну 2015, 12:02

Благодаря!
Уилям Джеймс

Потребителски аватар
belika
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от belika » 25 фев 2015, 19:31

Още много нови цветя. Май са ми в повече и ще подаря поне две на зоопарка през следващата седмица, но да ви се представя с цялата гора преди това. Мих стъклото с оцет, а пак има някакви зацапвания... :think

Изображение

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 25 фев 2015, 21:24

Екстра е. :) Може би още малко грунд иска.

Потребителски аватар
belika
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от belika » 25 фев 2015, 21:43

Благодаря! Ами за грунда - добавих цял килограм, за да закопая огромните корени, и пак не съм успяла да ги закопая целите, на едното цвете корените са две шепи пълни. Имам още два килограма, но се притеснявам, че ако и тях сложа - много ще намаля обема на водата в, и без друго, малкия аквариум. А тези растения наистина плачат за по-голям...

Но рибките изглеждат доволни, а аз съм най-щастлива, заради цъфналото цвете, и защото само за няколко дни двете работнички по чистотата - анциструсчета - успяха да изчистят почти всички кафяви водорасли от стъклата, грунда и камъка! :nod:

Отговори

Върни се в “Домашни любимци”