Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Роши изчезна...

Споделете какво отглеждате освен цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 дек 2006, 01:52

Re: Роши изчезна...

Мнение от Borjana » 24 юни 2014, 02:05

Ооо, Рали, много съжалявам!
Вземи малкото шаренко сладурче от Искра, хем душичката ще си има любящ стопанин, хем ти ще страдаш по-малко.
А и то е в същата окраска. :)

Потребителски аватар
al.yank
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:14

Мнение от al.yank » 12 юли 2014, 15:42

Рали,изобщо не ми е работа,но случайно попаднах на една обява в продавалника и ,не знам защо,веднага се сетих за теб..даже сега отворих темата да прочета има ли новини за Роши..
http://olx.bg/podaryavam-zhensko-kote-n ... -i51737551
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30518" onclick="window.open(this.href);return false;
Умът не е привилегия,а дарба!

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 17:27
Контакти:

Мнение от Delphinium » 12 юли 2014, 19:48

al.yank написа:Рали,изобщо не ми е работа,но случайно попаднах на една обява в продавалника и ,не знам защо,веднага се сетих за теб..даже сега отворих темата да прочета има ли новини за Роши..
http://olx.bg/podaryavam-zhensko-kote-n ... -i51737551
Новини от Роши няма, сигурно отдавна е в котешкия рай :crybaby:
Но утре ще осиновя едно от котетата на Искра, да се надяваме с него да живеем заедно дълго и щастливо.

Потребителски аватар
Alpina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 фев 2007, 10:33

Мнение от Alpina » 12 юли 2014, 20:23

Избрала си най-палавото коте от трите, да знаеш :lol:

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от Delphinium » 12 юли 2014, 21:04

Alpina написа:Избрала си най-палавото коте от трите, да знаеш :lol:
Искре, може да е палаво, но да е адекватно коте. Че горкото Роши определено имаше някакви сериозни проблеми.

Потребителски аватар
DIDKA_BG
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 11 яну 2010, 20:45

Мнение от DIDKA_BG » 12 юли 2014, 22:25

Не я отписвай. Може да е още жива. Търси я като отидеш на село.
Може да е по-издържлива отколкото мислиш и да те изненада :cross

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от Delphinium » 12 юли 2014, 22:31

DIDKA_BG написа:Не я отписвай. Може да е още жива. Търси я като отидеш на село.
Може да е по-издържлива отколкото мислиш и да те изненада :cross
Измина повече от месец и половина, така че не виждам какъвто и да е шанс, като знам какво коте беше. А и все някой съсед щеше да я забележи, а определено никой не я е виждал.

Потребителски аватар
petina
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 20 фев 2009, 09:55

Мнение от petina » 12 юли 2014, 23:11

Рали, аз в твоята ситуация бих си мислила, че котето е живо, но е намерило може би други стопани, пък може и да не е, но че е жива. Не бих си мислила най-лошото, докато не съм го видяла.

Потребителски аватар
serena
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 05 апр 2012, 20:49

Мнение от serena » 13 юли 2014, 10:44

Аз пък не бих мислила, че Роши е имала "някакви сериозни проблеми". Проблемите с котки и кучета идват главно от неразбиране и неуважаване на природата на животното и на индивидуалния му характер от страна на стопаните. Както и от това, че имаме определени очаквания от него и ако то не е такова, каквото очакваме, успешното съжителство не се получава или поне не го обичаме толкова, колкото заслужава. Все едно аз да не обичам Макс, защото много харесвам гальовни котараци, а той не е такъв, и заради това да го смятам за "загубен" или "тъпичък". Уважавам го и го обичам такъв, какъвто си е.
На всеки стопанин на котки препоръчвам едно предаване по Анимал планет - "Моята котка от Ада". Водещият Джаксън Галакси е просто магьосник с котките и от най-проклетите и проблемни животни прави създания, с които може да се живее спокойно и приятно. Само че не те са виновни за проблемите, а стопаните, които не разбират природата им, не са им създали подходяща обстановка, не общуват с тях. Някои си мислят, че общуването с домашния любимец се изразява само в това да бъде нахранен, напоен и да му е чиста тоалетната, а всъщност общуването има толкова други аспекти - ресане, хранене от ръка (не постоянно), игра, други общи дейности (примерно садене на цветя с помощник), когато животното дойде при теб, докато правиш нещо, да не го отблъскваш, а да му обърнеш внимание и всякакви такива дребни жестове на внимание, които то разбира и оценява и които именно създават близост.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.

Потребителски аватар
tony.bg.it
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 18 окт 2011, 23:15

Мнение от tony.bg.it » 13 юли 2014, 11:52

Преди години със сестра ми,довлякохме женско коте в къщи.
Живеехме си добре,до първото разгонване!Татко не можа да я изтърпи и я пусна пред блока.
Повече от месец обикаляхме мазетата и я търсихме.
Един ден тя сама се показа.Мяукаше под балкона,а живеехме на 8 етаж.
Всяка сутрин идваше да похапва.Дори съседите я хранеха всеки ден.
След месец ,татко склонни да я заведем при баба на двора(в София)и я виждахме често.
Като се пенсионираха баба и дядо,отидоха на село с котето.
Стана отличен ловец на мишки!
След години почина или изчезна,не ми казаха.
Та исках да кажа,че са много приспособими борбени животни!
Изображение

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от Delphinium » 13 юли 2014, 21:59

Не искам да коментирам дали аз не съм разбрала добре характера на Роши и дали изобщо съм й обръщала внимание - има хора във форума, които са виждали с очите си отношението ми към котките у нас.
И да съобщя, че от няколко часа у нас има ново котенце - много симпатично, все още уплашено и търсещо майка си и сестричките си.
Но вече само намери котешката тоалетна и похапна добре за вечеря. За сега не искам да го стресирам и ден-два няма излишно да му досаждам, докато свикне с новата обстановка.
За това си мисля, че поне за момента темата не е актуална и ще я заключа. Ако случайно отнякъде се появи Рошлата, ще я отключа веднага.

Заключена

Върни се в “Домашни любимци”