Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Червенобуза костенурка

Споделете какво отглеждате освен цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
merylina
Семенце
Семенце
Регистриран: 14 юни 2012, 17:41

Re: Червенобуза костенурка

Мнение от merylina » 26 мар 2015, 21:46

Здравейте, от два месеца имаме две жълтобузи костенурки, за които четох, че са подвид на червенобузите. Сменям им водата на 2 дни, чешмяна е, като я оставям да престои едно денонощие. Имат нагревател, водата е 27 градуса. От една седмица като им сменят водата забелязвам, че на долната част на черупките и на двете има някакви изменения, които много ме притесняват. Сутринта ги снимах, сега ще се опитам да кача снимките. От Враца съм и няма лекар, който да помогне. Много ме е страх да не умрат, свикнахме с тях.... Храня ги с купена храна- сушени скариди основно. Знам , че пише, че трябва да се хранят разнообразно, но растителна храна отказват. Още няма УВ лампа, планирам до няколко дни да им купя. Почти 95% от времето са само във водата, иначе имат островче за излизане. Ако някой се е сблъсквал с подобен казус, моля да пише.

Отговори

Върни се в “Домашни любимци”