Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Бебе коте

Споделете какво отглеждате освен цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
bireenst
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 04 юни 2013, 08:35

Re: Бебе коте

Мнение от bireenst » 13 дек 2013, 22:56

Пипетата не е подходяща, трябва да се напръска и нито си струва да даваш 40 лв. за спрей, нито ще ти позволи да я напръскаш, както трябва. Не може ли на ветеринар да я заведеш да я обезпаразити за 2 мин. и 5лв.? Тя е дългокосместа и силно се съмнявам, че ще се справиш сама вкъщи.
---
If you don't know where you're going you might end up in a place you don't want to go.

Потребителски аватар
denima75
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 06 сеп 2011, 10:03

Мнение от denima75 » 13 дек 2013, 23:09

Delphinium написа:Рошлата има бълхи :crybaby: :crybaby:
Тъй като котешката пипета Фронтлайн е за големи котки и ме е страх да не я отровя, а спрей не намерих ( а и той е направо златен), утре ще се перем :mad:
Дано да се ликвидира веднага проблема.
Не е ясно дали съм я взела само с 1-2 бълхи, които не съм видяла, и са се размножили у нас, или някой ги е донесъл. Но резултатът е ясен - има си доста бълхи, при това се забелязват само от няколко дни. Кой знае с каква скорост се множат :wall :wall
Ако имаш масло от нийм сложи в животински шампоан и я изкъпи /дали ще можеш е отделен въпрос/Аз сложих в шампоана на куча и няма гадини,а козината му каква е лъскава,като лачен е :mrgreen:

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 17:27
Контакти:

Мнение от Delphinium » 13 дек 2013, 23:16

denima75 написа:
Delphinium написа:Рошлата има бълхи :crybaby: :crybaby:
Тъй като котешката пипета Фронтлайн е за големи котки и ме е страх да не я отровя, а спрей не намерих ( а и той е направо златен), утре ще се перем :mad:
Дано да се ликвидира веднага проблема.
Не е ясно дали съм я взела само с 1-2 бълхи, които не съм видяла, и са се размножили у нас, или някой ги е донесъл. Но резултатът е ясен - има си доста бълхи, при това се забелязват само от няколко дни. Кой знае с каква скорост се множат :wall :wall
Ако имаш масло от нийм сложи в животински шампоан и я изкъпи /дали ще можеш е отделен въпрос/Аз сложих в шампоана на куча и няма гадини,а козината му каква е лъскава,като лачен е :mrgreen:
Имам, кажи колко да сложа от маслото в шампоана (който си е противопаразитен, но това няма да навреди).
А за къпането - ще си имам помощник, и имам някакъв опит в пране на подобни животинчета, които ненавиждат подобно нещо :mrgreen: .
Сам човек няма никакъв шанс да изкъпе котка. С малко опит и внимание двама се справят успешно с къпането.
Между другото май Рошлата не е толкова непримирима с водата, което може и да помогне в къпането.

Потребителски аватар
DIDKA_BG
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 11 яну 2010, 20:45

Мнение от DIDKA_BG » 13 дек 2013, 23:24

Успех ти пожелавам :)
Наистина има котки, които обичат водата.
Пешко е от тях. Обожава да се намъква в банята, докато се къпя и все в мокрото се кьопва :?

Потребителски аватар
denima75
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 06 сеп 2011, 10:03

Мнение от denima75 » 13 дек 2013, 23:26

За опаковка от 250мл. е достатъчно 3мл. от маслото,аз слагам на око,ама горе-долу толкова.
Иначе аз съм къпала котка сама,голям купон :mrgreen:

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от Delphinium » 14 дек 2013, 21:05

Вече сме изпрани :mrgreen:
Всичко мина невероятно безпроблемно. Дори не се опита да ни одере :eek:
Само се оказа цялата в бълхи, невидими в дългата пухкава козина. И е невероятно кльощава, което се забеляза, като беше намокрена. А пък няма глисти със сигурност и яде добре.
Остава да стискам палци да няма повече гадини. Сега спи възмутена от това, което й се случи.

Потребителски аватар
DIDKA_BG
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от DIDKA_BG » 14 дек 2013, 21:53

Ще се охрани :)

Потребителски аватар
malina7712
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 02 авг 2008, 18:54

Мнение от malina7712 » 15 дек 2013, 16:57

И аз си взех от улицата малко коте с екстри :mrgreen: Но след като го изкъпахме го заведох на ветеринар и му дадоха някаква паста в устата за вътрешни паразити и някакви капки на вратлето за бълхите. Вече нямаме никакви гадинки.

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от Delphinium » 25 дек 2013, 22:27

В някоя тема се бях похвалила, че Роши не проявява интерес към елхата.
За съжаление не се оказа вярно. По-точно, нямаше никакъв интерес, докато на играта нямаше играчки.
В момента, в който тръгнах да слагам играчките, нещата се промениха. Я, нещо виси? И като го ударя, мърда! Дали пък не става за ядене? Но със сигурност може да бъде убито!
Пък и е добре да се опитам да сваля на пода покривката, която е под елхата! Може и някоя плячка да изпадне от нея!
Ето и малко ужасни снимки, но няма как да се снима в тъмна стая без директно осветление, докато мъркащото мустакато хлапе хищник се опитва да убие всичко, което виси от клоните на елхата...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Добре, че елхата е много здраво вързана за две от стените. Но за по-сигурно достъпът на Роши до холът е временно преустановен :mrgreen:

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от Delphinium » 05 яну 2014, 20:03

АААААААА!
Роши е най-големия котешки бяс, който някога съм срещала :mad:
Колкото повече расте (на 5 месеца е вече), толкова по-бясна става и толкова повече се труди много упорито да ликвидира всички цветя от цветарника в дневната :crybaby:

В момент на събаряне на поредната саксия от цветарника.
Изображение

Дали ще мога да убия поредната аглаонема?
Изображение

Я, аглаонемата се оказа доста жилава и още е жива... Нищо, следващият път мога да успея да я унищожа!
Изображение

Дали ще успея да съборя някоя от по-горните саксии?
Изображение

Колко съм нещастна! Вече повече от минута съм на цветарника, а още не съм съборила нито една саксия!
Трябва следващия път повече да се постарая.
Изображение

Потребителски аватар
DIDKA_BG
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от DIDKA_BG » 05 яну 2014, 21:13

Рали, страхотни снимки :heart
Голяма красавица е с тези очи :) как да и се сърдиш.

Потребителски аватар
ПЛАМЪЧЕ
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 15 авг 2010, 14:21

Мнение от ПЛАМЪЧЕ » 05 яну 2014, 22:04

Рали, ти си забравила какво е да имаш бебе коте вкъщи. Не ми се струва чак такъв бяс, тази красива Роши. Създава си забавления детето. Пък какви са тези саксии да политат толкова лесно? :D
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от Delphinium » 05 яну 2014, 22:13

DIDKA_BG написа:Рали, страхотни снимки :heart
Голяма красавица е с тези очи :) как да и се сърдиш.
Не знам дали забелязваш, че вече почти половината места за саксии на цветарника са празни?
Да не говорим, че като скочи върху мене, вместо да се погали и да се размърква, започва да ме хапе и дере. Ръцете ми изглеждат като след битка с амурски тигър :twisted:

Да ти я докарам за един ден да вилнее във вас, и после май ще си на друго мнение :mrgreen:
ПЛАМЪЧЕ написа:Рали, ти си забравила какво е да имаш бебе коте вкъщи. Не ми се струва чак такъв бяс, тази красива Роши. Създава си забавления детето. Пък какви са тези саксии да политат толкова лесно? :D
Е, все още имам добра памет. А това е третата ми котка.
Определено е уникален бяс! И не се ограничава само с цветята. Редовно събаря майката на стационарния телефон. На няколко пъти успя да изключи сигналния кабел от нея, а на връх първи януари успя да изключи майката от контакта!
Отделно очаквам всеки момент да скъса жицата на звънеца на апартамента... Скача като луда към всичко, което може да се докопа, като при това се удря във вратите!
За съжаление нямам с какво да снимам клип, за да се убедите каква фурия е.

Потребителски аватар
hera69
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 27 май 2009, 23:40

Мнение от hera69 » 06 яну 2014, 01:21

Колко ми е познато...
И моята малката е такава фурия-катери се
навсякъде, събаря всичко което успее да докопа,
нищо общо с младежката възраст на дядото :?
Прави страшно много бели, а лошото е, че вместо
да се учи на добро поведение от дядо си Джери,
той започна да се подвежда по нея :mrgreen:
Много се ядосвам като се прибера изморена
от работа и се чудя кое да свърша първо-детето
ли да си погледна, мъжо ли, или да оправям
котешки поразии! Ама онуй, малкото, като ми
се изтърка няколко пъти, започне да мърка
и ме погледне с едни такива огромни любящи
зелени очи, минава ми бързо :)
Остава ми надеждата че ще го израсте този период,
и поне малко ще се кротне!

Потребителски аватар
ПЛАМЪЧЕ
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 15 авг 2010, 14:21

Мнение от ПЛАМЪЧЕ » 06 яну 2014, 07:22

Исках тук да отговоря на Рали, но съм го пляснала в другата тема, и за hera69 :wink:
ще пораснат и ще се кротнат децата, даже на моменти ще се чудите - да не са болни, чак толкова ни е нетипично и странно Мишо да е кротък
http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... start=3645" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Домашни любимци”