Бебе коте

Споделете какво отглеждате освен цветя
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
DIDKA_BG
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 11 яну 2010, 20:45

Re: Бебе коте

Мнение от DIDKA_BG » 23 ное 2013, 23:44

kikabelata написа:имаше един момент на обнадеждаващо почти примирие, след което пипи пак се изнерви и сега и мяука и я бие дори и сара нищо да не и прави и само да минава наблизо. иначе тя продължава да си го търси де, само я дебне и напада, нашамари я и се тръшне на земята, за да не я бие пипи :lol:
При нас е така от около две години :? Има някакви периоди на разбирателство, но те са много кратки :( Общо взето Бри не го понася много Пешко.

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Регистриран: 31 май 2006, 16:51
Контакти:

Мнение от kikabelata » 24 ное 2013, 08:02

това не ми звучи никак обнадеждаващо :(
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
serena
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 05 апр 2012, 20:49

Мнение от serena » 24 ное 2013, 13:09

Ооо, Кика, страхотно бебе, страхотно :heart :heart Сигурно нищо не пропуска. У нас Пухи беше така. Сара като порасне, ще поулегне, сега си мисли, че всичко, що шава, трябва да се хване :D Не губи надежда за някаква форма на разбирателство или поне на мирно съвместно съществуване. У дома на моменти Макс все още се отнася с известна неприязън към Пухи, но общо взето се търпят. Пухи с кака си си играе, но с батко си не смее особено, защото Макс го респектира само с поглед и нашият заляга и вирва лапи :D Толкова са смешни :D Вече доста по-рядко има размяна на "любезности" между Макс и Пухи под формата на посягане с лапа. Та с времето Пипи сигурно ще свикне, особено след като малката фурия поотрасне и се кротне поне до известна степен.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 17:27
Контакти:

Мнение от Delphinium » 24 ное 2013, 15:14

Все пак успях преди малко да направя нови снимки на фурията. Май започвам да се научавам как да настроя апарата така, че да успея да направя прилични снимки.

Изображение

Изображение

На долната снимка си гоним опашката в опит да я хванем и захапем :D . Естествено, че при скорост 1/100 няма шанс да сме на фокус а при този режим на снимане със светкавица не ми дава да настроя на по-висока скорост.

Изображение

И как се напада и пасе котешката трева:

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
DIDKA_BG
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 11 яну 2010, 20:45

Мнение от DIDKA_BG » 24 ное 2013, 17:59

Прекрасна е :heart
Рали, много ме радваш като пускаш много снимки на бонбонка :)

Потребителски аватар
svetla06
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 20 мар 2008, 14:06

Мнение от svetla06 » 24 ное 2013, 22:48

serena написа:...след като малката фурия поотрасне и се кротне поне до известна степен.
Прощавай, ама кога точно настъпва този момент :lol: :lol: :lol: ?

Потребителски аватар
deni_sea
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 28 апр 2011, 08:58

Мнение от deni_sea » 25 ное 2013, 08:44

Страхотни са и двете пакостиници. :heart :heart :heart
Светле, този момент с кротването е много индивидуален.Моят Тони е вече над 3 годишен.Порасна на ръст и килограми, но на акъл-не.Голям пакостник е.Е, вече не хапе и драска като преди и не обяснявам на хората защо са ми такива ръцете :)
"Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!" Мечо Пух
http://www.humanimaltrust.org.uk/ https://www.youtube.com/watch?v=YF0FAI0eAKc
https://www.youtube.com/watch?v=RHC0nNw ... NO&index=4

Потребителски аватар
svetla06
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 20 мар 2008, 14:06

Мнение от svetla06 » 25 ное 2013, 10:28

deni_sea, точно това имах предвид и аз :lol: !

Потребителски аватар
serena
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнение от serena » 25 ное 2013, 12:51

svetla06 написа:
serena написа:...след като малката фурия поотрасне и се кротне поне до известна степен.
Прощавай, ама кога точно настъпва този момент :lol: :lol: :lol: ?
:D :D Всичко си зависи от характерчето :D Примерно Пухи си е все същия щурчо, но някак по-умерен от преди. Чери и тя като Пухи, на един акъл са. Докато Макс като малък беше и той игривко, но след като навърши годинка и половина, безцеремонно иззе царската функция и е едноличен господар, който не обича твърде много да бъде притесняван, особено пък когато той няма желание. Направо те смразява с поглед :D Един такъв важен, тежък, саможив и много елегантен и царствен. Другите двама са малко джаста-праста, като скачат, се хвърлят с все сила, а Макс дори и като подскача е един такъв ефирен и изящен.

Потребителски аватар
bireenst
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 04 юни 2013, 08:35

Мнение от bireenst » 25 ное 2013, 19:54

serena написа:Докато Макс като малък беше и той игривко, но след като навърши годинка и половина, безцеремонно иззе царската функция и е едноличен господар, който не обича твърде много да бъде притесняван, особено пък когато той няма желание. Направо те смразява с поглед :D Един такъв важен, тежък, саможив и много елегантен и царствен. Другите двама са малко джаста-праста, като скачат, се хвърлят с все сила, а Макс дори и като подскача е един такъв ефирен и изящен.
:D Любимец ми е вече! От клипчето в другата тема точно това ми направи впечатление - колко е елегантен и сдържан. Предполагам, че много трудно нещо може да го изкара от обичайния му ритъм, контрол и спокойствие. И ми е любопитно, понеже той е доведен пръв (доколкото разбирам), как реагира, когато му доведохте ново котенце? :)
---
If you don't know where you're going you might end up in a place you don't want to go.

Потребителски аватар
serena
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнение от serena » 25 ное 2013, 20:44

Да, Макси пръв дойде у дома - беше на малко над три месеца, като го прибрах. Другите две котета дойдоха още по-мънички, бяха на малко под два месеца. Към двамата отношението беше коренно различно. Когато Чери дойде, Макс беше на около седем месеца, все още тинейджър. Три дена я съска, обикаля, гледах го как постепенно омеква и на четвъртия ден бяха първи дружки. Тя беше страхотна игрива пантерка и главна провокаторка за игри и забавления, непрекъснато го копираше в позите и бяха все заедно, макар че не спяха гушнати. Въпреки значителната разлика в размера и теглото Чери беше голяма куражлийка и редовно се боричкаше с батко си - http://www.youtube.com/watch?v=b-CrIru7Gwo" onclick="window.open(this.href);return false;, но същевременно имаха и много мили моменти - http://www.youtube.com/watch?v=diO9KrcIMy0" onclick="window.open(this.href);return false;.
Когато Пухи дойде, Макс беше на годинка и седем месеца, вече пораснал важен котарак. Близо месец обикаля около мъника с неприязнен поглед, недоволен от поредния навлек в къщи, и то от мъжки пол. Имам чувството, че основно го дразнеше прекалената енергия на малкото котенце. Чери първоначално се кри зад пердето, после постепенно започна да се приближава до малкия, след 3-4 дни се заиграха и тя започна да го обучава за важните неща в котешкия живот. В повечето моменти беше направо като мама за него - http://www.youtube.com/watch?v=WjEyrhKCjys" onclick="window.open(this.href);return false;. Като беше малък, лесно го укротяваше, но сега Пухи е с кило над нея и му се изплъзва с бягство, а като прекали с игрите, му съска. Това не й пречи да го ближе по челцето, когато й се пласира след сън. Той и досега прави опити и на батко си да се пласира да го ближе, но Макс просто не е по тия неща. Пухи като порасна, се поразгони и имахме малко проблемче с поведението, но всичко се оправи. И двамата обичат Чери и си играят с нея, ближат се взаимно с нея, но не бих казала, че са много привързани един към друг. Но схватки и търкал между двамата никога не е имало, а вече много рядко има и размяна на лапи, главно когато са в игрово настроение. Иначе и двамата спят едновременно на спалнята. Интересното е, че ако единият реши да подгони другия, прави две-три крачки и спира, не го гони до дупка, а другият избягва и после пак се връща. Но определено Макс запази мястото си на Царя в къщи, всички сме го признали :D
Извинявам се за дългия пост, но аз за моите котки цяла книга мога да напиша :D :D

Потребителски аватар
bireenst
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 04 юни 2013, 08:35

Мнение от bireenst » 25 ное 2013, 21:05

serena написа:за моите котки цяла книга мога да напиша
Те напълно са си го заслужили - толкова различни и интересни и тримата. :mrgreen: Прекрасни са просто. :heart
---
If you don't know where you're going you might end up in a place you don't want to go.

Потребителски аватар
Geri_ana
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 21 мар 2013, 16:49

Мнение от Geri_ana » 25 ное 2013, 21:30

Не са нужни извинения-тези моменти ,чувства,изживявания с котките могат да бъдат разбрани и оценени само от обичащи котките хора,то другите няма и да се интересуват.Все още се намирам в "лятната резиденция",като една от причините е,че четирите ми тазгодишни "храненичета" се нуждаят от мен-но не мога всичките да преселя в апартамента,където пък са си двете титулярки-каки.Може би само черното коте,което донесе щерката от училище-джипси куин й казвам за сега/на името на клематиса /Как да оставя Глухчо тук е друга дилема.Ежедневно ще има човешко присъствие за по час-два,но... та засега оставам.
По мои наблюдения в апартамент по-трудно става приобщаването,както и с напредването на възрастта,задължително по-трудно е с алфа-та на стадото-обикновено това е първата котка.А където има пространство-досатъчно за всеки,храна в изобилие,сигурност и безопастност ,ЛЮБОВ в изобилие за всеки,да се сведе конкуренцията до минимум-много бързо се изглаждат противоречията и "всичко е любов".В тази връзка се замислям за кастрация на тези котаци,защото даже не смея и да мечтая колко щастлива ще ме направят догодина.

Потребителски аватар
serena
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнение от serena » 26 ное 2013, 11:47

Напълно съгласна съм, че в апартамент свикването е по-трудно. Именно заради това колкото и да ми се иска да гледам още поне едно коте, няма да го направя, защото трябва да има достатъчно пространство за всеки, за да се чувстваме всички комфортно. Затова си мечтая за къща с двор, за да мога да гледам повече котки, но някой ден може би. На това ограничено пространство Макс сигурно се откачи, ако му доведа още един навлек :D Той е чувствителна заешка душа и не обича нещо да нарушава установените порядки. Но пък все пак притежава известна гъвкавост на характера и възприемчивост.
И аз имам едни храненичета, които живеят в съседен двор. Виждала съм и други хора да ги хранят, но всеки ден им нося храничка и те не отказват - и храната, и глезенето. Познават ме отдалеч и само да чуят сигнала ми, към който съм ги приучила, и хукват към мен. Страхотни душички са :heart

Потребителски аватар
Delphinium
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 17:27
Контакти:

Мнение от Delphinium » 13 дек 2013, 22:34

Рошлата има бълхи :crybaby: :crybaby:
Тъй като котешката пипета Фронтлайн е за големи котки и ме е страх да не я отровя, а спрей не намерих ( а и той е направо златен), утре ще се перем :mad:
Дано да се ликвидира веднага проблема.
Не е ясно дали съм я взела само с 1-2 бълхи, които не съм видяла, и са се размножили у нас, или някой ги е донесъл. Но резултатът е ясен - има си доста бълхи, при това се забелязват само от няколко дни. Кой знае с каква скорост се множат :wall :wall

Отговори

Върни се в “Домашни любимци”