Чаена гъба

Форум за хранителни режими, лечение с природни продукти, умението да дишаме, природосъобразната почивка, масажи и самомасажи, за движението и спорта, билки и полезни растения, плодове, зеленчуци и ядки.

Модератор: Калина

Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 01 юни 2006, 09:58

Чаена гъба

Мнение от Satori » 02 дек 2007, 16:52

Едно да се намирам на приказка, друго, че ми е интересно дали някой има опит с Чаена гъба. До вчера хал хабер си нямах, че изобщо съществува такова нещо, но моя доктор вчера ми подари и сега се готвя да му създам първия му дом у нас. Навремето баба ми отглеждаше гъба за кефир, та тия вещерски занимания с гадно изглеждащи лигави култури няма да са ми съвсем чужди.

Става дума за ето това (Комбуча):

http://en.wikipedia.org/wiki/Kombucha

има и информация на бг и руски по нета.

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Регистриран: 31 май 2006, 16:51
Контакти:

Мнение от kikabelata » 02 дек 2007, 21:57

по едно време беше голяма мания тва, навсякъде гледах разнасяха буркани с тая гадост. :mrgreen: братчедките ми и те прихванаха, пиеха водата, така и не разбрах какъв е ефектът и има ли въобще такъв. мен не можаха да ме накарат :thumbsdown:
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
AlexaS
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 14 мар 2007, 11:11

Мнение от AlexaS » 02 дек 2007, 22:41

Преди повече от 10 години мои приятелки ми разказваха за някакви гъби, които отглеждали по мазетата и сбъдвали желания. Определено си мислех, че гледат много филми. Тази от същите ли ще да е?

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 12 мар 2007, 18:51
Контакти:

Мнение от slez » 02 дек 2007, 22:50

Като бях по - малък имахме нещо подобно..някакви си Кристали, които се множаха страшно бързо.Държат се в буркан със стафиди и захар и не трябваха да се докосват до нищо желязно...другите деца се радваха на колички и камиончета аз се радвах на безцветни и меки организми и ги гледах като, че виждам бог...знам, че водата от тях се пие и в интерес на истината на много места съм чел, че има огромен ефект при различни заболявания...някъде из шкафовете има едни километражни листовки..трябва да се разровя...в крайна сметка на майка ми и писна по цял ден да ги зяпам без да върша нещо смислено и ги изхвърли...колко ревах и няколко дни не исках да и обеля и дума не е истина...Впрочем, някой ако се сеща как им е латинското да каже?
---
А за тази Комбуча или там както се нарича сега чувам за първи път и да си призная ми стана интересно.Да не би да се слага в чая?Абе малко гадничко ми изглежда... :oops:
Спомням си, че имаше и други подобни..май и някаква си гъба дето кваси кисело мляко и тем подобни...а от вас чувам, че имало и такива с разни "свръхестествени способности" :D :D

Потребителски аватар
AlexaS
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от AlexaS » 02 дек 2007, 23:19

Това, което аз знам за тези със "свръхестествените способности" е по спомен от описания, мама не би ми разрешила да внеса вкъщи нещо подобно и не посмях да поискам да ми дадат детка, е че се отглеждали на тъмно и всяка розетка пуска детки на определено време, и трябва да говориш на съществото мило и кротко и да се сменя водата всеки ден. Признавам си, че ги помислих за откачени двете мадами, но сега съжалявам, че не си изпросих да го видя това чудо. Заинтересувах се за научни наименования и отглеждане чак сега като прочетох темата за тези гъби и вярванията на хората.

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнение от slez » 02 дек 2007, 23:33

Да му говориш, ще донася щастие...дрън, дрън :thumbup:
Относно тази гъба за пръв път чувам и даже незнам как изглежда.Ще взема пак да се заплесна по тези интересни създаниица.Моля, някой ако има някакво инфо да помага.Веднага почвам да се ровя за латински и тн..

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Satori » 03 дек 2007, 09:31

Слез, гъбата изглежда доволно гадно. Давам линк със снимки.

Алекса, не е от тия гъби :wink: Нямам нищо против някоя мулти-функционална гъба, ама за сега тази е по-проста.

http://images22.snimka.bg/004629671.jpg

http://images22.snimka.bg/004629672.jpg

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнение от slez » 03 дек 2007, 15:22

Сатори, нямах напредвид чаената (която според мен е много чаровна :D), а тази за която AlexaS разправя :think

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Satori » 05 дек 2007, 18:26

Днес за първи път опитах продукта на Гъбата, и ми хареса. Ако си падате например по смрадливи работти като мътна бира, има вероятност да ви кефи. Има вкус на леко ферментирал студен чай (то всъщност средата е черен чай със захар). Свекърва ми каза, че е много гадно. Вероятно това е типична реакция на един нормален човек.

Потребителски аватар
AlexaS
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от AlexaS » 05 дек 2007, 18:41

Само като я гледам тази гъба на външен вид...иии...никога не бих опитала. Satori, браво че си се престрашила.

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Satori » 05 дек 2007, 18:48

AlexaS написа:Само като я гледам тази гъба на външен вид...иии...никога не бих опитала. Satori, браво че си се престрашила.
А, то за престрашаване можем да говорим при човек със страх и отвращение към подобни работи. При мен такива няма. А и нали и медът е изпражнения на пчели?! :)

Потребителски аватар
slez
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнение от slez » 05 дек 2007, 23:46

Satori написа:
AlexaS написа:Само като я гледам тази гъба на външен вид...иии...никога не бих опитала. Satori, браво че си се престрашила.
А, то за престрашаване можем да говорим при човек със страх и отвращение към подобни работи. При мен такива няма. А и нали и медът е изпражнения на пчели?! :)
Не..не е изпражнения...
Всъщност е ферментирал нектар от нашите любими цветенца, в който пчелите плюят :D
Мисля и аз да потърся да пробвам...

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Satori » 06 дек 2007, 08:05

Възмонжно е. Гледах една поредица по Дискавари или Анимал Планет, по-забавна ентомология, водещият е един мустакат, ходи все с бандана - и там го бяха представили точно така. (Освен ако не съм се объркала аз, и да са говорели за драйфащи пчели.) Ще проверя как го правят, че ми стана интересно. Така или иначе е някакъв метаболитен продукт (ако вможе да се каже така) на пчелите, кйто се секретира от някое тяхно място.

Потребителски аватар
Amitola
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 11 дек 2007, 21:27
Контакти:

Мнение от Amitola » 22 дек 2007, 19:32

Много, многооо ме развеселихте!
Комбуча е много приятно питие ( надявам се да опазя малко до срещата на пети - за дегустация от най-смелите :D )
За любопитни/любознателни - КОМБУЧА

slez, да искаш едно бебе? :wink:

Satori
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от Satori » 23 дек 2007, 09:06

О, радвам се че има и други ... ценители :mrgreen: У дома си го пия сама.

Отговори

Върни се в “Здравословен живот”