Илачите на Баба

Форум за хранителни режими, лечение с природни продукти, умението да дишаме, природосъобразната почивка, масажи и самомасажи, за движението и спорта, билки и полезни растения, плодове, зеленчуци и ядки.

Модератор: Калина

Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
ivaninka
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 04 фев 2015, 20:36

Re: Илачите на Баба

Мнение от ivaninka » 08 ное 2016, 18:30

hinotori2772 написа:Тъкмо и вампирите ще бягат от теб...
...уроки , вампири...всичко чезне! :D
Целта , оправдава средствата! :nod:
Истината е като водата- винаги , намира път...

Изображение

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 06 окт 2015, 10:51

Мнение от magimei » 08 ное 2016, 18:54

:D Разсмяхте ме, между другото вампири от вещици бягат ли :think ?

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 19 ное 2016, 19:36

Така, намерих адски камък с любезното съдействие на Мармозана и Ива. нка, а сега как да процедирам като е на кристалчета?

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 29 юли 2014, 14:25
Контакти:

Мнение от РосиТК » 19 ное 2016, 21:01

Маги, пробвай с клечка за уши (не съм виждала на кристали, едри ли са?) - топни в адския камък и натъркай кокошия трън; гледай да не докосваш здравата кожа, от горе лейколпаст, на другия ден пак, така няколко пъти, след това можеш да го забравиш :D
пп. за да предпазиш кожата, може да покриеш мястото с найлон, и да направиш малка дупка само за кокошия трън.
успех, и пиши как е
и още нещо се сетих - преди манипулацията, понакисни в топла вода и го разроши лекичко, за да навлезе навътре от адския камък
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 19 ное 2016, 21:32

Мерси Роска, ще пробвам макар да се чудя как да задържа дребните кристалчета върху клечката за да мога да го натъркам.

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнение от РосиТК » 19 ное 2016, 22:09

Попитай някой от химиците, какво е отношението на кристален адски камък към водата. Идеята ми е евентуално ако навлажниш леко памука дали няма да се задържат кристалите. Друго което се сещам е да ползваш пинсетка и така да подхванеш кристалите... ще мисля и за други варианти...
пп. ако си опаковала добре мястото и се показва само кокошия трън, и ако е възможно като позиция, можеш директно да го натопиш??
"In the sky a mighty eagle, doesn't care 'bout what's illegal. On it's wings rainbow's light. It's flying to eternity. Eagle fly free, Let people see"

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 20 ное 2016, 08:00

За протокола върху леко влажен крак от кисненето се задържа леко кристалчето. Ще пиша за резултата от лечението.

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 09 май 2012, 18:29

Мнение от hinotori2772 » 24 ное 2016, 15:09

Приготви си 10% разтвор - няма смисъл по-концентриран... принципно дори 2-3% би трябвало да е ефективен, но все пак да се застраховаме. Купуваш си от аптеката дестилирана вода (не е скъпа, мисля че има и малки разфасовки) и в подходящ добре почистен стъклен съд който се затваря плътно сипваш примерно 20 мл вода и добавяш 2 грама сребърен нитрат - той се разтваря много лесно във вода. След това ползваш като нанасяш най-добре с капкомер или друга тънка тръбичка върху поразеното място... и така... съхраняваш разтвора на тъмно, че ако не е съвсем чист сребърния нитрат става много чувствителен към светлината. Ще ти стигне за много време.
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 24 ное 2016, 15:37

Хинотори закъсня :mrgreen: ,слагам си по един кристал вечер и го залепвам с лепенка.Мястото почерня.Надявам се ,че нищо няма да ми стане?Все още не е паднал и вечер го кисна в леген с гореща вода и след това слагам кристала.

Потребителски аватар
РосиТК
Бонсай
Бонсай
Контакти:

Мнение от РосиТК » 24 ное 2016, 16:13

Маги, не третирай повече мястото. След време би трябвало да изчезне постепенно. (Нямам спомен при мен за колко време изчезна, но няма да е за една седмица, така че се въоръжи с малко търпение) :thumbup: :thumbup:

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от hinotori2772 » 24 ное 2016, 16:28

magimei написа:Хинотори закъсня :mrgreen: ,слагам си по един кристал вечер и го залепвам с лепенка.Мястото почерня.Надявам се ,че нищо няма да ми стане?Все още не е паднал и вечер го кисна в леген с гореща вода и след това слагам кристала.
Ами защо да съм закъснял... то не е късно да влезеш в правия път :) Сериозно... сребърния нитрат е токсичен и опасен химикал (не случайно не се продава в аптеките вече, може би) и както при всяко лекарство правилната дозировка и приложение са важни... да не стане така че в крайна да си навлечеш по-сериозни проблеми от сравнително невинния кокоши трън който се опитваш да излекуваш.
РосиТК написа:Маги, не третирай повече мястото. След време би трябвало да изчезне постепенно. (Нямам спомен при мен за колко време изчезна, но няма да е за една седмица, така че се въоръжи с малко търпение) :thumbup: :thumbup:
Да, добра идея... дай малко възможност на тъканите да се освободят от натрупаното сребро, предвид че си ги третирала с концентриран адски камък.
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 24 ное 2016, 16:56

Ей добре ,че се включихте.Ще го оставя малко да видя какво ще стане и плюс това вече е безчувствен тръна.

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от hinotori2772 » 24 ное 2016, 18:05

Ами сега се зачетох и в концентриран вид сребърния нитрат (под формата на специални пръчици смесен с калиев нитрат 3:1 - не знам защо) просто се допира леко навлажнен до мястото (кокошия трън, например) за 1-2 минути на ден и с това приключва приложението му.
Това с лепенката и отдолу силно действащ химикал е опасна комбинация - една позната така се беше поизгорила с йод даже - намазала се (не помня по какви причини) и после с лепенка отгоре за през нощта... калиевия перманганат в кристална форма или концентриран разтвор е също много опасен, ако някой е решил да се пробва.

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 24 ное 2016, 19:06

:D :mrgreen: hinotori и с него спах няколко дена наложен на трънчето. Май съм се подковала :wink: .

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 13 дек 2016, 07:05

За протокола днес сутринта с моя помощ падна почернялият кокоши трън. Отдолу е чисто и розово нищо друго не остана освен дупка. Надявам се това да е. Много благодаря на всички и почерпката е от мен :).

Отговори

Върни се в “Здравословен живот”