Илачите на Баба

Форум за хранителни режими, лечение с природни продукти, умението да дишаме, природосъобразната почивка, масажи и самомасажи, за движението и спорта, билки и полезни растения, плодове, зеленчуци и ядки.

Модератор: Калина

Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Регистриран: 15 яну 2009, 11:42
Контакти:

Re: Илачите на Баба

Мнение от NO CARRIER » 06 ное 2016, 10:35

Предполагам, че си ходила и на лекар. Не дадоха ли някакъв съвет?

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 06 окт 2015, 10:51

Мнение от magimei » 06 ное 2016, 13:50

Ходих на кожен и те ме гориха 3-4 пъти с азот. Това беше тяхното решение на въпроса. Накрая казаха, че ще използват скалпел и аз приключих с ходенето. :mrgreen:

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 07 ное 2016, 07:52

Дали е по-безопасно ти сама да си правиш тия процедури, отколкото някой, който знае какво прави? :)

Потребителски аватар
delfin
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 16 окт 2006, 11:32

Мнение от delfin » 07 ное 2016, 17:54

Като малка (ученичка) ми се появи кокоши трън на палеца на крака. Някъде бях прочела, че се лекува с пчелен клей. Прави се топче с големината на кокошия трън и вечерта се слага на него като отгоре се залепва са анкерпласт, за да не цапа. На сутринта се маха. И така се повтаря процедурата докато се махне кокошият трън. На мен ми помогна. Нищо не пречи да пробваш. Поне не е опасно.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=87764
Ако имаш нещо хубаво и не го цениш, рано или късно го губиш.

Потребителски аватар
ivaninka
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 04 фев 2015, 20:36

Мнение от ivaninka » 07 ное 2016, 18:46

И моят бабин цяр за кокоши трън - изпитан и успешен.И при мен на палеца на десния крак, точно в младостта :D Измиваш с топла вода и сапун , понакисваш го да се поразмекне и опитваш да отскубнеш някое друго трънче - целта е да отвориш път към ядрото. След което втриваш силно и продължително срязана склидка чесън така че да виждаш че се отделя сокът и попада дълбоко във разрошеният кокоши трън , правиш го до като може да го изтърпиш за момента. ...и така , многократно- ден след ден , не разбрах кога изчезна. :thumbup:
Опитай, нищо не ти струва! На мен ми свърши добра работа, ако не ти помогне - няма и да навреди! :flower
Истината е като водата- винаги , намира път...

Изображение

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 09 май 2012, 18:29

Мнение от hinotori2772 » 07 ное 2016, 18:53

magimei написа:Ходих на кожен и те ме гориха 3-4 пъти с азот. Това беше тяхното решение на въпроса. Накрая казаха, че ще използват скалпел и аз приключих с ходенето. :mrgreen:
Аз като най-достъпно средство бих ти препоръчал йодна тинкура - нянасяш равномерно с тънка тръбичка (например капкомер) или тампон (клечка за уши) малко количество въху засегнатата кожа и така редовно всеки ден или през ден докато не завехне напълно. Йодът е много силен дезинфектант и в това отношение действието му е подобно на адския камък и калиевия перманганат. Преди години така си излекувах някаква странна и упорита инфекция от единия крак - нещо подобно на кокоши трън май че... не рабрах точно какво е - може да са били и някакви гъби... зависи и твоя кокоши трън точно от какво естество е... общо взето напълно безболезнено и цивилизовано решение на проблема, единственото неудобство е че йодът малко цапа, но след това петната сами изчеват от кожата... за ралика от сребърния нитрат при който цапа МНОГО :)
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 07 ное 2016, 19:03

hinotori май ще пробвам твоят вариант, все удрям на камък с намирането на сребърният нитрат.

Потребителски аватар
gemim
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 08 апр 2011, 19:55

Мнение от gemim » 07 ное 2016, 19:13

Наскоро четох, че слагат топче пчелен клей, след това увиват с тиксо и отгоре лепенка, седи 14 дни. Но не тр. да се мокри мястото.
Има мехлеми с масло от чаено дърво и туя. Но тъй като ми трябва за малко дете, реших да пробвам с гел с екстракт от охлюви. Баща ми се е изчистил преди време, като се е мазал със слуз от охлюви.

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от hinotori2772 » 07 ное 2016, 19:57

Аз преди години се занимавах с химия (но това преди доста години - примерно 15-20) и щях да ви приготвя адски камък... то може да имам останал в някое шишенце, но и да имам след толкова време вече се е разпаднал на сребро и азотни окиси, най-вероятно... пък сега вече нямам необходимото оборудване :|
Моите орхидеи... или по-тoчно малка част от тях ... но това е наистина много стара галерия :D

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 07 ное 2016, 20:06

hinotori , благодаря все пак за желанието. Уж намерих обява в продавалника обаче никакъв отговор от човека. Йода поне го има навсякъде и е достъпен. Пчели имам от тая година и нали съм пишман пчелар не се сетих да събера клей. Сега като ме тръшна грипа моя приятелка ми каза сутрин на гладно да пия по 20 капки във вода. От години така се поддържа зимно време и аз реших да тествам.Не съм сигурна дали от него или от внушение, но ме изправи на крака и пресече грипа.

Потребителски аватар
orhids
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 09 мар 2015, 22:21

Мнение от orhids » 08 ное 2016, 08:48

Маги,аз май имам някъде из реактивите AgNO3..ще видя и ще ти пиша довечера.А между другото...имаше някакви рецепти с водороден пероксид и йод.Равни количества се намазват на един памук и се слага докато спиш.Сребърният нитрат цапа отвратително много.Даже и килими :twisted: :twisted:

ПП:Съжалявам,нямам...свършил е....
Последна промяна от orhids на 08 ное 2016, 09:15, променено общо 1 път.
Приятелят на всички е ничий приятел. Ариситотел

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 08 ное 2016, 09:11

magimei написа:..... все удрям на камък с намирането на сребърният нитрат.
Потърси Мармозана.

Потребителски аватар
magimei
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от magimei » 08 ное 2016, 11:05

Благодаря

Потребителски аватар
ivaninka
Фиданка
Фиданка
Регистриран: 04 фев 2015, 20:36

Мнение от ivaninka » 08 ное 2016, 16:16

...и до като търсиш и се сдобиеш с препоръчаните цярове, нищо не пречи да си натриеш кокошият трън с чесън който при всички случаи го имаш у вас. А след няколко процедури може да се окаже и че няма и какво да лекуваш по- вече...
Никога не може да знаеш нещо , до като не опиташ! :thumbup: :nod:
Истината е като водата- винаги , намира път...

Изображение

Потребителски аватар
hinotori2772
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от hinotori2772 » 08 ное 2016, 17:10

Тъкмо и вампирите ще бягат от теб...

Отговори

Върни се в “Здравословен живот”