Диети

Форум за хранителни режими, лечение с природни продукти, умението да дишаме, природосъобразната почивка, масажи и самомасажи, за движението и спорта, билки и полезни растения, плодове, зеленчуци и ядки.

Модератор: Калина

Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
AniBohosean
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 09 фев 2013, 23:53

Re: Диети

Мнение от AniBohosean » 23 окт 2013, 23:38

Ka$mEtLiIkA написа::lol: :lol: Виждам ,че хубаво сте ме усвиркали :D :D .... чак и пантифки сте ми постнали :twisted:
Какво ви разправам ... и аз йога правя , докато си подреждам възглавниците на канапето ...
вдигам си крачето нагоре и го задържам за няколко секунди :D :D :mrgreen:
:nod: ти девойко хубава от диети нямаш нужда :nod:
Proletno Cvete написа: възрастен господин на не по-малко от 70 години.... според мен даже на повече, който играеше гол само по боксерки... широки..., но човекът очевидно сериозно си се занимаваше, а аз - идиотът така и не устоях на гледката.... :D :crybaby: :mrgreen:

Така се изсмях, че мъжо подскочи и още ме гледа накриво, задрямал беше завалията :lol: :lol: :lol:
Поздрав, Ани

Потребителски аватар
Ka$mEtLiIkA
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 07 дек 2011, 22:51

Мнение от Ka$mEtLiIkA » 23 окт 2013, 23:54

AniBohosean написа: ти девойко хубава от диети нямаш нужда
Имам , имам :D :D :mrgreen: :oops:
"Изправи се в името на това ,в което вярваш ,дори да се изправиш сам !" - Софи Шол

цветята в дома ми

Фейсбук страница Изображение
Подари бижу DELIA

Потребителски аватар
Radiana
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 12 мар 2009, 21:39

Мнение от Radiana » 26 окт 2013, 10:27

Има една диета наречена точкова, на мене тя най-добре ми действа, щото като съм на нея, трябва да се яде месо, яйца, сирене, изобщо белтчини, а аз не си падам много по-месото и ям още по-малко. Освен това два пъти в седмицата по час и половина интензивни репетиции в ансамбъла по-народни танци ми се отразява доста добре.

Потребителски аватар
Ka$mEtLiIkA
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 07 дек 2011, 22:51

Мнение от Ka$mEtLiIkA » 23 яну 2014, 22:25

Прочетох това и реших да го споделя с Вас :)
"Изправи се в името на това ,в което вярваш ,дори да се изправиш сам !" - Софи Шол

цветята в дома ми

Фейсбук страница Изображение
Подари бижу DELIA

Потребителски аватар
belika
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 22 мар 2012, 00:39

Мнение от belika » 24 яну 2014, 14:10

Не мога да го прочета цялото, идва ми в повече, но заглавието е най-любопитно, според мен:
Защо дебелеем прогресивно, трайно и безконтролно?
- ами - като изключим някои сериозни болести, за който е нужно особено внимание и сериозно лечение - който се храни прогресивно, трайно и безконтролно, може и да дебелее прогресивно, трайно и безконтролно. Иначе не се случват такива неща. :cool:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

Потребителски аватар
Калина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 07 ное 2008, 13:51

Мнение от Калина » 24 яну 2014, 20:15

Статията има своя принос - ако успее да чукне някой по главата и да го накара да се замисли с какво се храни... пак има полза от нея. Изчетох я по диагонал. Повърхностна ми е, без някакви конкретни съвети и поуки. Но провокира в мен мисли, които искам да споделя, все на някой може да му е от полза нещо.
Храните, които са посочени са пълни с боклуци, това всеки го разбира. Но защо? Как влияе на организма приемането им?
На първо място - Пълни са с химикали (оцветители, ароматизатори, овкусители, консерванти, видоизменени органични съставки и т.н.). Как реагира организма на това? Отчита, че са постъпили вредители / отрови (ние сме природен организъм и като такъв само природните продукти са присъщи на тялото ни и само тях разпознаваме като не-опасни) и първата реакция е да разреди концентрацията им до безопасно за оживяването ниво. Това се постига чрез разреждане с вода. Значи, ако изпитвате жажда след хранене, замислете се какво сте погълнали... Дори и да не пиете вода, организмът ще си я издърпа от клетките. Да не се чудите защо кожата изглежда отпусната и повяхнала. Но и клетките на всички органи се дехидратират, което понижава работоспособността им и след последователни подобни периоди следват болестите.
След като разреди химиите до безопасно за нас ниво, организмът се бори да ги отстрани. Това се постига по познатите начини (отделителни органи, потене през кожата, дишане), ако са в количества, с които организмът може да се справи. И тук идва камъчето, което обръща каруцата. Организмът не може да изхвърли всичко, което приема като вредно и количеството, което не е изхвърлено се обвива в мазнина и се складира на места, които всички знаем. (Тук ще отворя една малка скоба. При бързото разграждане на мазнини при драстични диети, тези токсини ще се освободят, ще влязат в кръвообръщението и човек може да се почувства доста зле, на практика организма се натравя от собствените ни, но доскоро складирани на безопасно място токсини. Затова не се препоръчва бързото топене на мазнини. На практика в нашия век няма натрупани чисти мазнини без разтворени в тях отрови!)

На второ място - Хубаво се споменават хормоните, но къде се губи диригента им? Истинският диригент на протичащите процеси в организма ни са ензимите. Ние се раждаме с определено количество ензими. Ако в организма ни не постъпят необходими количества отвън, вадим собствените си резерви. Затова младите хора се справят с всички катаклизми (хранителни и здравословни) бързо и лесно, но с времето резервите ни намаляват и не е виновно ЕГН-то, а неразумното изразходване на наличното ни количество.
Кои са факторите, които изискват по- висока консумация на ензими? - Повишена температура (не само на тялото, при по- ниски температури се изразходват по- малки количества ензими), увеличени физически и умствени усилия, остри заболявания. Всички моменти, в които се увеличава пулса, можем да приемем и като увеличено потребление на ензими.
От къде да се запасим с ензими? - От всички живи храни. Храни, които не са минали продължителна топлинна обработка над 50 градуса, защото там вече няма останал жив ензим. Може да са мариновани, ферментирали, но да не са топлинно обработени. Като най- общо се приема схващането, че на един прием е добре да се консумира 75% сурова храна и 25% готвена. Нещо като малка пържолка с огромна гарнитура :D На мен ми звучи добре.

Относно стреса, малко ми идва в повече да си мисля, че пещерния човек си е лежал "спокойно" в пещерата, децата са си играли в зоната за Патиланци, хармония и радост е изпълвала душите и сърцата на първобитния човек, а вълците и изобщо всички диви животни са чакали да си свършат приятните занимания, за да се опитат да вечерят с някой от семейството (или племето) :lol: Изобщо... по- мързелашки и непроизводителен период (в световен мащаб), какъвто цари последните 30-40-50 години, едва ли е имало в човешкото развитие. Какъв стрес? Неспособност (от незнание) за оцеляване бих го нарекла, защото сме се родили без ни най- малка представа как да се борим за да се нахраним, да ни е топло, да си създадем уют и комфорт. И чакаме "държавата" да ни оправи положението. Но държавата сме ние... всъщност :?

По темата може да се напише цяла книга, даже няколко томчета :) Но спирам до тук, за да не досаждам.
Може би трябва да искаме от Бимбарго да отвори нов форум- нещо като Здраве например, за да можем да имаме теми за повече неща. А за здравето трябва да се отделя време, за да имаме време и за любимите си цветя (които аз приемам като област от здравата част на живота ни).
Мислете така, сякаш всяка ваша мисъл с огромни огнени букви е написана на небето и се вижда от всекиго – то си е така! Джон Кехоу

Потребителски аватар
AniBohosean
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 09 фев 2013, 23:53

Мнение от AniBohosean » 27 яну 2014, 15:16

Може ли да не отварят нов форум - ще се разчекна между двата :nod: ако може да направят само в бърборилника една секция за здравето и една за готвенето. Че аз и за здравето се безпокоя и да хапваме в къщи обичаме. :oops: :oops: :oops:
Поздрав, Ани

Потребителски аватар
Калина
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 07 ное 2008, 13:51

Мнение от Калина » 22 май 2014, 14:47

Да, добра е за здравословно отслабване. Може и да се ползва повече от 3 месеца, защото всъщност се базира на разделното хранене, което вече си е система за хранене и се ползва непрекъснато.
Ако имаш време и ти се занимава, защо не направиш нова тема с основните неща, за да има къде да си я коментираме. Ето тук мисля, че е най- добре http://forum.flowersnet.info/viewforum.php?f=141" onclick="window.open(this.href);return false;
Мислете така, сякаш всяка ваша мисъл с огромни огнени букви е написана на небето и се вижда от всекиго – то си е така! Джон Кехоу

Потребителски аватар
sonq89
Семенце
Семенце
Регистриран: 07 яну 2015, 21:29

Мнение от sonq89 » 10 яну 2015, 22:12

Като се прибрах след нова година, заварих майка ми и кака ми с по 5 кг над обикновеното им тегло, което на мен грам не ми хареса. И почнах да и ги тормозя с пиене на повече вода и със всекидневни супи. Това е най-лесният начин за отслабване и разбира се движение. И да ви кажа, за 3-4 дни вече има леки резултати :) :wink:

Потребителски аватар
космос
Семенце
Семенце
Регистриран: 04 юни 2015, 13:30

Мнение от космос » 10 юни 2015, 17:19

Потребителски аватар
nikolica
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 18 юли 2007, 19:43

Мнение от nikolica » 03 сеп 2015, 22:49

Видях,че тук е коментирано за петте тибетски ритуала. Вече десет дни ги правя и се чувствам прекрас. Някой прави ли ги?

Kordelka11
Семенце
Семенце
Регистриран: 18 яну 2017, 15:47
Контакти:

Мнение от Kordelka11 » 18 яну 2017, 16:03

А какво мислите за 90 дневната диета?

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Регистриран: 15 яну 2009, 11:42
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 18 яну 2017, 17:58

Че връзката е nofollow, а никой няма да се сети да ти погледне профила, че имаш сайт.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Мнение от bimbargo » 22 яну 2017, 06:35

NO CARRIER написа:Че връзката е nofollow, а никой няма да се сети да ти погледне профила, че имаш сайт.
:lol: :lol: :lol:
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Отговори

Върни се в “Здравословен живот”