Хранителни режими

Форум за хранителни режими, лечение с природни продукти, умението да дишаме, природосъобразната почивка, масажи и самомасажи, за движението и спорта, билки и полезни растения, плодове, зеленчуци и ядки.

Модератор: Калина

Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
naa
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 26 дек 2007, 13:38
Контакти:

Re: Хранителни режими

Мнение от naa » 05 дек 2010, 18:36

В един момент се стига до зеене, в което няма да участвам.

В следващите моменти обаче животът си казва думата. Тези, които най-много зееха срещу мен, сега нямат тази възможност.

Други от съучениците ми /и състудентите/, понеже са паметливи, сега, като се срещнем, казват: "Веднага те познах", а пък аз понеже съм безпаметна, не мога да си спомня дали съм виждала този човек и кога.

Учудвам се, че сега има хора, върли противници на вегетарианството. Състудентките на дъщеря ми приемат вегетарианството с уважение и благородна завист. Никой от тях не го плюе.

Аз ненапразно предложих да има две отделни теми - едната за привържениците на вегетарианството, а другата-за привържениците на месоядството.

Останалите люде ще им гледат сеира отстрани.
ПРИСЪСТВИЕТО НА КУЧЕШКИ АРМИИ БЕЗ НАМОРДНИЦИ ПО УЛИЦИТЕ Е ПРИГОТОВЛЕНИЕ ЗА УБИЙСТВА
чл.117 от НК

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 08 юни 2006, 16:16

Мнение от LUXO » 05 дек 2010, 19:00

Скоро бях на едно събитие, наречено Форум Храна. Един от лекторите доста очарователно се присмя на повечето хранителни режими, които витаят из информационната сфера. Много ми хареса един цитат, който направи: "Eat food. Not too much. Mostly plants." - "Яжте храна. Не прекалено много. Най-вече растителна.".

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Регистриран: 15 яну 2009, 11:42
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 05 дек 2010, 21:24

А, не. И аз нямам против вегетарианството, стига да не започне някой да ми го натрапва.

Потребителски аватар
Borjana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 дек 2006, 01:52

Мнение от Borjana » 06 дек 2010, 01:56

Край нас има едно магазинче - има грил навън и един много предприемчив търговец. Слага на грила какво ли не, не само пилета, скаричка също има. Напоследък слага на грила джоланчета, там, дето е за пилета, ама ги увива с фолио и нямам думи колко разкошни стават - коричката хрупкаваааа! Фантазия!!!!!!!!! Може и да са вредни, щото прасетата като разбрали какво ги чака..., ама пък такава вкуснотия.... Пък и с червено винце полято джоланчето, нали е с антиоксиданти, та затова го споменавам.
В тая връзка пак, сетих се, да ви припомня за една хубава шкембе чорба, с много чесън, нали е полезен. И с една ракийка много върви.
Не, че имам нещо против вегетарианците, не, напротив, уважавам ги. Имам приятелка вегетарианка, винаги като идва на гости се старая да има много салати и сирене (което тя яде). Но да си припомним, че има и месоядни. Моите вкъщи са големи хищници, може само една мръвчица да е, ама да е мръвчица. И, да не чува дявола, щерка ми е хищник от бебе почти, много здраво дете е, вече тийнейджър. Не, че хич не боледува, ама всичко почти кара на крак. Така е, откакто се е родила, здраво хлапе. Даже напоследък, щото аз нещо имах проблеми малко, обявила съм бойкот на лекарствата и хич, ама хич не ща да ги купувам, вкъщи има само аналгин. Иначе за кашлица варя босилек, за гърло прополис и това е всичко. пак да кажа, да не чува дявола.
Ама тая вечер едно свинско им сговиииих, облизаха си пръстите.
Последна промяна от Borjana на 07 дек 2010, 00:34, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 06 дек 2010, 14:09

http://rnd.cnews.ru/natur_science/news/ ... /14/415920" onclick="window.open(this.href);return false;
Растенията са много по-сложни създания отколкото си мислим.
Будучи заранее предупрежденными о нападении на своих соседей, другие растения начинают выделять вещества, убивающие паразитов или портящие вкус растения.
:twisted:

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от LUXO » 06 дек 2010, 14:48

O, да. Има сведения че осъществяват връзка едно с друго чрез корените си.

Добре дошли на Пандора! :twisted:

Потребителски аватар
marmozana
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 юли 2008, 14:41
Контакти:

Мнение от marmozana » 06 дек 2010, 15:11

Borjana написа:Не, че имам нещо против вегетарианците
Аз пък имам против, защото изяждат храната на истинската храна :mrgreen: Това в кръга на майтапа естествено

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 06 дек 2010, 18:26

Никой не искам да засягам. Просто в кръга на шегата. :)
Изображение

-- Редактирано на 06 Дек 2010, 18:25 --

И няколко майтапчета в защита на вегетарианците, защото повечето сте хубави хора!

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
simplyred
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 сеп 2010, 20:44
Контакти:

Мнение от simplyred » 07 дек 2010, 02:03

LUXO написа:Та така. Редно ли е вегетарианците да предлагат месо на децата си, когато ги захранват? И ако не го правят, лишават ли ги от свободен избор?
Аз също съм за правото на децата да се дава свобода, както за хранителен режим, така и за религия, така и за всяко останало важно нещо в живота. А и вегетарианството може да е много вредно и организмът може да се лиши от много ценни вещества, ако не се прави както трябва. Крайно време е да третираме нашите деца като самостоятелни индивиди, а не като наше продължение или заместител на нашите мечти, виждания и амбиции.

Колкото до храната, аз съм за всичко, но с мярка. Месото в последно време гледам да го избягвам /не защото съм вегетарианка/, а защото е най-вредното нещо на пазара, пълно е с хормони, антибиотици и какво ли още не. Естествено опитвам се да избягвам и всички Е-та, но това е почти "Мисия невъзможна", те са навсякъде. Старая се да използвам минимум готова храна, предпочитам да си правя сама пиците, закуските, дори хляба. Но не винаги е възможно, все пак е и въпрос на време. Но поне изхвърлих всички подправки пълни с отрова от вида на Вегети, Магита и подобни. Използвам само естествени растителни подправки и сол. Нищо не пържа и готвя почти без мазнина. Още преди години изхвърлих старите модели фритюрници с много мазнина. Сега имам този, който готви без мазнина, а храната става наистина много вкусна. Той е на принципа на горещия въздух и няма нищо общо с пърженето. Общо взето това е, чета, информирам се и се опитвам семейството ми да се храни по-здравословно. Но пак ще кажа, в днешно време това е почти невъзможно, особено за градския човек. :wall
Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от LUXO » 07 дек 2010, 05:06

Възможно е за градски човек, но с цената на повече усилия и на много повече пари. Лошото е, че не знаем със сигурност дали тези вложения ще се отплатят. :think
Според мен, ако тези усилия ме подтискат, те са ненужни и вредни. Не искам да ставам роб на храната си.

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от NO CARRIER » 07 дек 2010, 08:20

LUXO написа:Според мен, ако тези усилия ме подтискат, те са ненужни и вредни. Не искам да ставам роб на храната си.
:thumbup:

Потребителски аватар
elitsa
Бонсай
Бонсай
Регистриран: 31 юли 2006, 16:05

Мнение от elitsa » 07 дек 2010, 12:03

Aз съм вегетарианка от 1година. Никога не съм обичала месо, но хапвах. След откриване на неприятна болест и доста проблеми в резултат на нея, реших че трябва да променя нещо в живота си. Така стигнах и до решението да спра месото, всички около мен се опитваха всячески да ме тормозят как ще се доразболея, как не може така, но може би вярата, че това ми помага наистина ме доведе до състояние в което сега че чувствам прекрасно, в здравословен план всичко се подрежда повече от добре( щом мъжа ми се замисли да мине и той без мръвка като вижда какво се случва с мен значи има поне малък ефект). Незная дали е от храната или от вътрешното убеждение, но аз се чувствам прекрасно и най-вече щастлива в много прекрасен аспект. Иначе готвя месо, не лишавам половинката от него и никога не се опитвам да убеждавам някой в моето виждане, така че всеки сам решава. Честно казано човек знае и две и двеста, преди бях заклет кафеман, сега от месец и нещо имам забрана за това блаженство и вече се свиква, така че всеки да яде каквото му е на"акъл" и сърце.

Потребителски аватар
дарето74
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 15 яну 2009, 16:42

Мнение от дарето74 » 07 дек 2010, 15:00

elittsa, радвам се за теб.
На мен само ми се иска, но не ми стиска да спра месото. Просто го обичам, а и имам да наваксвам, до 18 години не го кусвах. Но знае ли човек, след време може да опитам.
symplyred, какъв е този уред с горещ въздух за приготвяне на месо?

Потребителски аватар
simplyred
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 сеп 2010, 20:44
Контакти:

Мнение от simplyred » 08 дек 2010, 02:26

LUXO написа:Възможно е за градски човек, но с цената на повече усилия и на много повече пари. Лошото е, че не знаем със сигурност дали тези вложения ще се отплатят. :think
Според мен, ако тези усилия ме подтискат, те са ненужни и вредни. Не искам да ставам роб на храната си.
Пак не е възможно. Ти сигурен ли си, че био и еко храните по магазините, които са в пъти по-скъпи, са наистина такива, особено в нашата държава. Аз не съм. Била съм в уж добри ресторанти, в които ти пробутват полуфабрикати и гумени турски домати. Била съм и в по-средна класа, където яденето е наистина прясно и приготвено с качествени продукти. У нас скъпото изобщо не е гаранция за качество. :nod:
Колкото до усилията, ти или член на твоето семейство сблъсквали ли сте с някоя наистина страшна болест. Тогава ще си готов всичко да направиш... elitsa и други дами тук ще ме разберат, както и аз ги разбирам. :thumbup: И въобще не става въпрос за напъване, а за нагласа. Когато осъзнаеш, че една храна е вредна и гадна, тя просто спира да те привлича и дори те отблъсква. При мен е така с разни пържени неща или ястие плувнало в лой, също с газираните напитки, чипсовете, бързата храна. Преди ми се струваха лакомства, сега не мога да ги гледам. Така че лишенията и усилията си идват като нещо съвсем естествено и осъзнато. А и за мен готвенето е забавление, още едно място за творчество. :D
дарето74, не знам дали е редно тук да го кажа, защото е уред на една известна марка Тефал и преди време доста го рекламираха. Цената му беше доста соленичка, но май я понамалиха вече. Става както за меса, така и за картофки и всякакви зеленчуци, дори за цели ястия и десерти. Картофките се готвят с една лъжица мазнина и са наистина вкусни и хрупкави. Бих казала, че са по-вкусни от всякакви други, които съм яла на различни места, с тази разлика, че не плуват в олио. :lol: А повечето меса и рецепти са дори съвсем без мазнина. И е на принципа на нашите фурни с вентилатор и горещ въздух.
naa, по повод за вредата от месото и че с него приемаме стреса и агресията на животните. И че вегетарианците са много мили, спокойни и здрави хора. Какво ще кажеш тогава за Хитлер и Винсент Ван Гог, те също са били вегетарианци, а са били психически неуравновесени и пълни с агресия. :think
Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнение от LUXO » 08 дек 2010, 06:19

simplyred, очевидно не съм се сблъсквал със страшна болест и не съм си променял хранителните навици, заради това. Иначе щях да го напиша. А и няма как да съм сигурен, как ще реагирам в такава ситуация - може директно да си тегля куршума. Така че смятам тази част на коментара ти за напълно излишна.

Не съм сигурен в чистотата на продуктите, които се предават като биологични и затова не съм ги и споменал. Познавам хора, които плащат директно на производители да отглеждат храната им - това имах предвид.

Отговори

Върни се в “Здравословен живот”