ПОБЕДИТЕЛ В ЕСЕННИЯ КОНКУРС ЗА ЛИЛИУМИ 2011

Есенен цветен конкурс - Лилиуми
Изображение

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Кала
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 26 мар 2011, 08:44

Re: ПОБЕДИТЕЛ В ЕСЕННИЯ КОНКУРС ЗА ЛИЛИУМИ 2011

Мнение от Кала » 04 дек 2011, 07:30

Бимбарго, а като си тръгнал да усъвършенстваш правилата на конкурсите, възможно ли е примерно да се промени и правилото с наградите и да не печелят първите три снимки, а първите трима участници? Така повече хора ще имат признание за своя труд, макар и скромно?
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободна.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Мнение от bimbargo » 04 дек 2011, 07:32

То и сега не печелят първите три снимки, а първата снимка. Тук има второ и трето място, щото има спонсор. Иначе печели един човек с една снимка.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
Angelina_S
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 03 юни 2010, 13:57
Контакти:

Мнение от Angelina_S » 04 дек 2011, 14:31

Благодаря, още веднъж. :flower
Кала, аз не знам защо ти не се включи в конкурса? Просто е жалко. :heart :heart :heart :(

Иначе, ако е за усъвършенстване на правилата, аз съм и за (минимална) такса за участие, както и за такава за гласуване. Това ще даде възможност за победителя да се събере един смислен награден фонд, та хората да са мотивирани.

И, честно, кой не иде да снима алпинеумите и тревите на Алпина собственоръчно за целите на конкурса! Е, айде, мога да й направя настройките на апарата и да й дам да натисне копчето. :)

Потребителски аватар
ku4o
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 13 мар 2010, 16:19

Мнение от ku4o » 04 дек 2011, 14:50

Извинете ме, но според мен най-малкият стимул на конкурсите пък е наградния фонд. Дори да участвам ще е да си начешам крастата да оценят това, което правя, а не за 20-30 евро награда. Такса за гласуване - абсурдно звучи.
Единственото нещо, което бих предложила е промяна в условията за гласуване - да се гласува пак за 3 снимки, но с различен брой точки. Така някак ще е по-честно според мен
dvorche.com - Създаваме красота и уют

Потребителски аватар
Кала
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 26 мар 2011, 08:44

Мнение от Кала » 04 дек 2011, 16:23

Хе-хе, Анджи, че защо да участвам? :wink:
Гледах ви лилиумите и си виках: "ей, браво, машшала, прекрасни, ама от моите по-хубави гарджета все пак няма" :lol: :lol:

Иначе идеята за таксата я разбирам, но и на мен никак не ми харесва. Струва ми се, че едва ли финансовият елемент е чак значим. Той е по-скоро като уважение. Разбира се, аз не съм печелила конкурс, така че ти трябва да кажеш, но наистина ли е важно, че си спечелила сума или просто е хубаво, че някой е признал с вота си труда и усилието, които са валожени? А понякога е леко разочароващо да не си пръв само с няколко гласа, както се случи в балкони примерно, за това и втората и третата позиция имат своето място. И както казва Бимбарго, ако догодина има конкурс и се намери спонсор, може би ще е първите трима финалисти, а не първите три снимки. Колкото повече щастливи хора, толкова по-добре. :)

А Кучо, това, което ти предлагаш беше моята представа за развитие на конкурса преди да разбера правилата. Мислех, че ще е от рода на Евровизия - 3 точки за първия, 2 за втория и 1 за третия. Така е възможно снимка, която е събрала по-малко "първи" позиции, но повече "точки" да победи, просто защото се е харесала повече.
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободна.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Мнение от bimbargo » 04 дек 2011, 17:11

То тези идея могат да се обмислят . . .
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

Потребителски аватар
Венци
Модератор
Модератор
Регистриран: 24 окт 2006, 12:52

Мнение от Венци » 04 дек 2011, 18:01

Angelina_S написа:...
Иначе, ако е за усъвършенстване на правилата, аз съм и за (минимална) такса за участие, както и за такава за гласуване. Това ще даде възможност за победителя да се събере един смислен награден фонд, та хората да са мотивирани.
...
Това не ми звучи много ...нормално :think

Потребителски аватар
LUXO
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 08 юни 2006, 16:16

Мнение от LUXO » 04 дек 2011, 18:05

Много добре разбирам идеята на Ангелина за по-голямата награда и че така ще има повече участници, ама ако чоек не се реши да си прати снимките за едното морално удовлетворение, другото ми се струва твърде...нечисто.

Потребителски аватар
Angelina_S
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 03 юни 2010, 13:57
Контакти:

Мнение от Angelina_S » 04 дек 2011, 18:26

Пак благодаря на всички за хубавите отзиви. :heart
Кала написа:Хе-хе, Анджи, че защо да участвам? :wink:
Защото имаш повече от три лилиума (за разлика от мен)! :D
Защото ги снимаш перфектно!
Защото показваше серии от цъфтеж и изобилие през целия сезон, та до късно лято.
И защото знаеш за лилиумите неща, които не са достояние на никой простосмъртен. :wink:
Кала написа:Разбира се, аз не съм печелила конкурс, така че ти трябва да кажеш, но наистина ли е важно, че си спечелила сума или просто е хубаво, че някой е признал с вота си труда и усилието, които са валожени?
Оффф, не ми хрумна идеята заради себе си, а защото и аз съм за конкурс, който да награждава концепция (както го е казал bimbargo :D). От друга страна има хора с прекрасен идеен потенциал, страхотна компетентност и реализация (за градини говоря), но не снимат нито често, нито добре, защото просто нямат добър апарат. И изпитвам потребност да им подаря по един, но хич не мога... :(
Та затова си помислих: ако всички, които се интересуват от конкурса, харижат по някой кьорав лев и се събере смислена сума за фотоапарат, ще бъде много радостно! :thumbup: :thumbup: И за победителя, и за нас, които сме се докоснали красотата на този труд.
Няма да цитирам конкретни никове, но говоря за хора, които дори не участват в конкурса.

Така че наградният фонд не ме блазни, аз апарат си имам, нали Коко ме посъветва и се обзаведох. :flower

Потребителски аватар
simplyred
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 сеп 2010, 20:44
Контакти:

Мнение от simplyred » 04 дек 2011, 21:33

Честито на Ангелина, много се радвам, че нейното вдъхновение, естетика и хъс бяха наградени. :heart
Честито и на Дид, защото нейните комбинации от море и цветя бяха впечатляващи, поне за нас, живеещите далеч от него. :D :thumbup:
И си признавам най-честно, че аз не гласувах. Първо, защото в последно време не ми стига времето. И второ, защото щях да съм съвсем необективна :lol: , снимките на Дид ме заплениха и едва ли щях да гледам цветята на всички други обективно. :kiss
Но изходът е чудесен! :cool:

Колкото за идеите на Ангелина, подкрепям напълно. И аз подозирам, че се лишаваме от гледката на прекрасни градини и растения, заради липсата на апарат или невъзможността за снимането им от доста хора. Бих се включила в идеята първата награда да бъде фотоапарат примерно. Пък и вече има доста евтини и с прилично качество на снимките. Така всички ще спечелим, наградените нещо по-реално, а ние опитът, майсторството и идеите им. :heart

п.п. Тази година имах само един цъфнал лилиум и нямаше как да участвам. Но умирайте от страх :lol: , вече имам поне десет вида насадени :twisted: , само стискайте палци да сме живи и здрави до лятото и да цъфнат. :cross
:wink: :lol: И е хубаво, че Калата не участва, така поне и ние имаме шанс. :kiss
Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
kikabelata
Тормозератор
Тормозератор
Регистриран: 31 май 2006, 16:51
Контакти:

Мнение от kikabelata » 04 дек 2011, 21:56

simplyred написа:...И аз подозирам, че се лишаваме от гледката на прекрасни градини и растения, заради липсата на апарат или невъзможността за снимането им от доста хора. Бих се включила в идеята първата награда да бъде фотоапарат примерно...
ами то едва ли ще спечелят такива, които нямат апарат, а по-скоро такива, които вече имат :wink: за това предлагам участниците в конкурсите да организират посещение на място :twisted: така всеки на живо ще види и ще прецени за кого да гласува. и за да няма опити за пробутване на предизборни луковици или кебапчета, ще командироваме неутрални наблюдатели, които да жертват цялата си отпуска в съзерцаване на някоя прекрасна градина. :twisted:
Който търси Кика, намира белята :twisted:
подарете бижу от онлайн магазин Нота Бене - http://notabenebijou.com
Щастието е да намериш 2 маслини в мартинито си, когато си гладен.

Потребителски аватар
Венци
Модератор
Модератор
Регистриран: 24 окт 2006, 12:52

Мнение от Венци » 04 дек 2011, 22:05

А неутралните наблюдатели са ... :mrgreen:

Потребителски аватар
simplyred
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 сеп 2010, 20:44
Контакти:

Мнение от simplyred » 04 дек 2011, 22:43

kikabelata написа:
simplyred написа:...И аз подозирам, че се лишаваме от гледката на прекрасни градини и растения, заради липсата на апарат или невъзможността за снимането им от доста хора. Бих се включила в идеята първата награда да бъде фотоапарат примерно...
ами то едва ли ще спечелят такива, които нямат апарат, а по-скоро такива, които вече имат :wink: за това предлагам участниците в конкурсите да организират посещение на място :twisted: така всеки на живо ще види и ще прецени за кого да гласува. и за да няма опити за пробутване на предизборни луковици или кебапчета, ще командироваме неутрални наблюдатели, които да жертват цялата си отпуска в съзерцаване на някоя прекрасна градина. :twisted:
Верно, и ти си права, искаме посещение. :lol: :D Тъкмо ще попивам опит на живо, друго си е да видя и пипна. :twisted: :thumbup: И най-вече чакам градини и растения в Бургас и Варна! :twisted: :cool:
Но аз имах предвид, че почти всеки има мобилен телефон и то такъв, който прави снимки. Или можеш да си заемеш от роднина и познат такъв телефон или фотоапарат. Не помня снимки от телефон зачитаха ли се. Значи все пак има как да се снима и можеш да проявиш изобретателност в тази посока. Най-много една карта с памет да си купиш. Пък и нали с подобни по-големи награди ще подлъжем повече хора да участват, защото този път беше доста семпло.
Въобще давайте идеи, пък все нещо добро ще излезе от всичко това. :nod:
Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
ku4o
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 13 мар 2010, 16:19

Мнение от ku4o » 04 дек 2011, 22:46

Кала написа:А Кучо, това, което ти предлагаш беше моята представа за развитие на конкурса преди да разбера правилата. Мислех, че ще е от рода на Евровизия - 3 точки за първия, 2 за втория и 1 за третия. Така е възможно снимка, която е събрала по-малко "първи" позиции, но повече "точки" да победи, просто защото се е харесала повече.
И аз така си го представях, че даже и питах преди гласуването. Честно казано доста се замислих и дали да не гласувам само за една градина/балкон точно поради тази причина
orchidman написа:А неутралните наблюдатели са ... :mrgreen:
Е как - началството (да се разбира целият екип, не само Емо :wink: ) , като най безпристрастно :mrgreen:
dvorche.com - Създаваме красота и уют

Потребителски аватар
маргаритка
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 31 май 2006, 16:22
Контакти:

Мнение от маргаритка » 05 дек 2011, 11:45

orchidman написа:А неутралните наблюдатели са ... :mrgreen:
Това май трябва да съм аз...
Не кълва нито на луковици, нито на кебапчета...
Не пия бира, семейна съм, с висше образование, компютър, английски, без фотоапарат, правя разлика между идеен проект, композиция и реализация, и се впечатлявам от екстензиите на пространствата. Освен това съм водач категория В и владея стенография.
"Открито обществено място е всяко обществено място, което не е закрито." МЗ, 2012.

Отговори

Върни се в “Лилиуми”