Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Петунии

Проблеми с цветята в нашите градини и балкони
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
ddodo
Дръвче
Дръвче
Регистриран: 10 мар 2013, 13:15

Re: Петунии

Мнение от ddodo » 29 юни 2015, 13:41

Благодаря glifada, явно е това. Бях срещала името на кукувичата прежда в билковата книга, обаче сега като прочетох в нета каква напаст е се изцъклих :eek:

zvete
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко
Регистриран: 17 юни 2011, 20:19

Мнение от zvete » 29 юни 2015, 17:56

И аз така си помислих, че е нещо друго, защото не може петуния да пуска ластари.
За първи път събирам семенца от петуния. :think
Първо не съм сигурна дали въобще има смисъл, лилава с розови краища, хибрид, който може и да не даде нищо. Второ ако реша да пробвам какво да ги правя, кога се сеят? :?
Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети :heart

MilenaG
Семенце
Семенце
Регистриран: 22 фев 2017, 14:56

Мнение от MilenaG » 22 фев 2017, 15:04

Изображение Изображение Изображение

Здравейте, опитвам се да направя разсад на петунии. Изчетох сума ти литература, спазих всички стъпки, появиха се за около 6дни и от тогава насам са така (вече може би 10тина дни) Не знам къде греша :( моля за съвет.
ПС: в същото помещени направих разсад на телефончета и растат като щури

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Регистриран: 31 май 2006, 08:25
Контакти:

Мнение от bimbargo » 23 фев 2017, 06:12

Къде ги държиш тези разсади? Изглеждат ми малко издължени. Трябва да са на директно слънце.
Иначе след като покарат има един период на "застой", но това е само над повърхността. Отдолу се образуват корени, които просто не виждаш. При семената е добре да се ползва малко по-бедна на хранителни вещества почва, за да се стимулира развитието на кореновата система.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

MilenaG
Семенце
Семенце

Мнение от MilenaG » 23 фев 2017, 11:06

Благодаря за отговора.
Държа ги в "мокрото". Точно дрещу прозорец са, но е север- не пече слънце, но е светло. Виждам дребни коренчета. Торф за цъфтящи растения използвам.
И все пак каквода направя,за да ги спася и колко често да ги поливам?ползвам само пулверизатор,колкото да намокря отгоре почвата

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 25 фев 2017, 06:04

На директно слънце ги сложи. Те искат слънчеви лъчи. Иначе няма да стане работата и така хилави ще си растат. И с това пръскане с пулверизатор в "мокрото" на влажно предполагам е възможно и някоя болест да хванат. Вземи едно шише от минерална вода от тези с "бибероните" - с него можеш да поливаш около разсада съвсем по малко. Влага трябва да прониква и в дълбочина. Другият вариант е да потопиш цялата табла във вода ако имаш подходящ съд и така да ги полееш "отдолу". Понеже ползвам работни табли с подложна табла, на мен така ми е по-лесно да поливам.
Когато живееш заради мнението на другите, си мъртъв. По-добре мразена личност, но личност!

MilenaG
Семенце
Семенце

Мнение от MilenaG » 25 фев 2017, 16:25

Ясно.Благодаря много за съвета.Бях чела да не са на директно слънце,за това реших,че там ще е подходящо,но ще ви послушам и ще ги преместя.

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 26 фев 2017, 06:02

Сега няма проблем да са на слънце. То не е силно все още. Ако обаче се сеят примерно втората половина на март, трябва да се подхожда по-внимателно. Миналата година така си опропастих разсадите - втората половина на март на балкона на припек, командировка два дни и после хербарии.

jenipa
Семенце
Семенце
Регистриран: 04 юли 2017, 13:01

Мнение от jenipa » 04 юли 2017, 13:15

За първа година гледам петуния и много й треперя :) Поливам, пензирам, торя..., но новите клонки са по-бледи от старите и листенцата са дребни ... какво ли й липсва

Изображение

Потребителски аватар
bimbargo
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнение от bimbargo » 05 юли 2017, 06:40

С какво я торите?

Потребителски аватар
mtvachev
Семенце
Семенце
Регистриран: 01 юли 2016, 08:16

Мнение от mtvachev » 20 май 2018, 17:33

Здравейте, ще използвам възможността, че има тема за петуниите и ще си изкажа проблема тук с надеждата да ударите едно рамо.
Имам 5 сандъчета с петунии и всички се развиват много добре като изключим една която забелязвам,че започва да вехне. Започват и да се виждат жилите на някои от листата. Грижата и за 5-те съндъчета е еднаква. През последните 2 седмици ги пръсках с два пъти с моспилан. Ето и снимки на въпросното съндъче:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Торя ги тор за цъфтящи цвета. Може ли да е прекалено с калия и да неможе да абсорбира добре желязото и затова да се получава така? Приемам всякакви идеи и съвети!

Отговори

Върни се в “Проблеми с градински и балконски цветя”