Във връзка с невъзможността ни да отговорим на изискванията на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни,

считано от 24 май 2018 г., сайтът и форумите ще бъдат спрени.

Прочетете повече ...

Какъв е този вредител по Газанията

Проблеми с цветята в нашите градини и балкони
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Vasileva 81
Семенце
Семенце
Регистриран: 07 ное 2013, 09:08

Какъв е този вредител по Газанията

Мнение от Vasileva 81 » 10 май 2014, 19:15

Вчера забелязах жълтеникави ивици по дължината на листата на Газанията ми.Това "животинче" се вижда от вътрешната страна,като че ли е във самото листо и с жълто-кафяв цвят.От прочетеното не мога сама да установя какво е-акар,въшка или нещо друго.Листата не лепнат засега.Пръсках само с Моспилан ,защото забелязах и две-три листни въшки,които явно се канеха да нападат и те.Газаниите отдавна са навън на терасата-източна,отгледах ги от семена и до сега се развиваха добре-растат бавно,но без проблем.Същото нещо го имам и по някои листа на Незабравките,които също аз съм си сяла от семена. Моля някой да ми каже как да ги лекувам,че ги чакам отдавна да порастнат и да цъфтят.Качвам и снимки,дано проблема се вижда добре.

http://flowersnet.info/gallery/user_pic ... normal.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://flowersnet.info/gallery/user_pic ... normal.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Pyracantha
Бая дръвче
Бая дръвче
Регистриран: 28 дек 2013, 18:06

Re: Какъв е този вредител по Газанията

Мнение от Pyracantha » 10 май 2014, 20:53

Здравей. Прилича ми на поражения от листоминираща муха,и по- точно нейните ларви, които се хранят с паренхима. Т.к. ларвите са вътре в листото, т.е. между горния и долния епидермис, контактните препарати няма за помогнат, защото ларвите са защитени. По- добре да се отстранят поразените листа, и да се полее със системен препарат, ако не е прекалено късно. Нека и по- опитните се изкажат... :) Успех!
And suddenly you know it's time to start something new and trust the magic of beginnings."
- Meister Eckhart

Отговори

Върни се в “Проблеми с градински и балконски цветя”