Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина)

Всичко за отглеждането и проблемите на другите цветя
admin
Site Admin

Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) Здравейте!! Така... преди време (някъде средата на зимата) си посадих мандарина от семка. Прокара 4 стръкчета . И вече 2 от тях изкараха 2-ри чифт листа. Въпроса ми е как се отглежда мандарината- пресаждане, поливане, светлина, торене. Надявам се да помогнете!
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) Отглеждането на цитрус от семка е занимание за стоици....Ако зацъфти преди 10 година ще е събитие...а ако плодовете стават за ядене ще е чудо....
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) За съжаление е така и въпреки че имам две купени от разсадник и ашладисани уж няма ни цветове ни дявол а за плод няма и дума
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) nevenar написа: За съжаление е така и въпреки че имам две купени от разсадник и ашладисани уж няма ни цветове ни дявол а за плод няма и дума Не би трябвало да е така...вероятно са ви измамили...
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) Искам да питам нещо. На две от стръкчетата (от общо 4) за излезнали 2 чифт листенца. Да пресаждам ли или да изчакам и другите две да изкарат??
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) Изчакай всички да пуснат същински листенца. Коренчетата им са по един центален корен право надолу, няма да се оплетат много, че после да е зор разделянето. В темата за цитруси май пишеше, че е хубаво при пресаждане главният корен да се клъцне, за да пусне странични, може да погледнаеш там какво пише.
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) Здравейте. Имам въпрос за отглеждането на мандаринка. Посадих мандаринка от семна - поникнаха 2. Ама много растат на виско. Трябва ли да се режат? Как се оформя короната им? Расте на високо и не се разклинява. Благодаря предварително. -- Редактирано на 10 Авг 2010, 10:44 -- Здравейте. Имам въпрос за отглеждането на мандаринка. Посадих мандаринка от семна - поникнаха 2. Ама много растат на виско. Трябва ли да се режат? Как се оформя короната им? Расте на високо и не се разклинява. Благодаря предварително.
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) И аз си купих миналата година и даже беше с плодчета,но толкова кисело нещо не сте пробвали.Гадост Виж лимона беше друго нещо - страхотен
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) оу и аз си хванах мандарина от семка.мн допре се развива до сега около 20см е висока има две разклонения.искам да попитам за ашладисването кога и как се прави че не съм наясно?
admin
Site Admin

Re: Отглеждане на Citrus reticulata (мандарина) Ами прави се напролет...с калем от плододаващ,харесван от вас цитрус...
Post Reply

Return to “Други цветя ”