Резници по пощата

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Резници по пощата Който има опит да каже как пращате резниците по пощата , за да оцеляват - опаковане и др. подобни. За кактуси и сукулентни е ясно, те траят без вода, а другите цветя?
admin
Site Admin

Омотавам дръжките в мокра салфетка или слагам влажна почва. Омотавам с торбичка около основата и връзвам. Всичко това се слага във втора торбичка, която остава отворена. Слагам в кутия и изпращам. Тити и кика имат добри идеи.
admin
Site Admin

golden написа: Омотавам дръжките в мокра салфетка или слагам влажна почва. Омотавам с торбичка около основата и връзвам. Всичко това се слага във втора торбичка, която остава отворена. Слагам в кутия и изпращам. Тити и кика имат добри идеи. 0,500 литрова бутилка минерална вода. Ако клончетата са малко, увиваш им дръжките с мокър памук/салфетка и ги пъхаш в бутилката. Затваряш капачката. Опаковаш самата бутилка с два бели листа А4 и пращаш. Ако клончетата са по-големи, режеш бутилката на половина и пак пъхаш вътре растенията в мокра салфетка. После "сглобяваш" бутилката, за по-сигурно лепваш един скоч на отрязаното място и готово.
admin
Site Admin

Titi написа: 0,500 литрова бутилка минерална вода. Ако клончетата са малко, увиваш им дръжките с мокър памук/салфетка и ги пъхаш в бутилката. Затваряш капачката. Опаковаш самата бутилка с два бели листа А4 и пращаш. Ако клончетата са по-големи, режеш бутилката на половина и пак пъхаш вътре растенията в мокра салфетка. После "сглобяваш" бутилката, за по-сигурно лепваш един скоч на отрязаното място и готово. Значи правилно съм решила. Така мислех да пращам, значи съм на прав път.
admin
Site Admin

0,500 литрова бутилка минерална вода. Ако клончетата са малко, увиваш им дръжките с мокър памук/салфетка и ги пъхаш в бутилката. Затваряш капачката. Опаковаш самата бутилка с два бели листа А4 и пращаш. Ако клончетата са по-големи, режеш бутилката на половина и пак пъхаш вътре растенията в мокра салфетка. После "сглобяваш" бутилката, за по-сигурно лепваш един скоч на отрязаното място и готово.[/quote] Ехааааааааааа голямо БРАВО на този ,който го е измислил
admin
Site Admin

Благодаря на знаещите за включването. Ама и аз съм една... Точно в бутилка от минерална вода си пренасям резници от др. градове, пък не се сетих,че и по пощата може да се праща така.
Post Reply

Return to “Техники и материали”