Сентполия - II

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II Вероятност за преполиване?
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II stplam написа: Листата са си твърди. Държа я в много топла стая, на доста светло - може това да кара така да се пигментират листата. Но така не ми харесва моята, особено като гледам вашите красавици. Не би трябвало. Източникът на топлина близо ли е? Като е топло, да не се получава някакъв конденз и да капе върху листата? Половината от моите теменужки са в умерено топла стая - около 20 гр., другата половина са в неотопляема стая - около 15 гр. И на двете места са по первазите, което означава всъщност, много по-ниски температури, дограмата ми е стара, дървена, измислена. Няма никакви петна. Даже се притеснявам, че някои листа малко допират стъклата, но няма петна, няма жертви зимата. Някои цъфтят, но не много. Очаквам сега, като денят расте, да цъфнат повече. Ааа, да кажа, поливам ги малко. веднъж седмично по мъничко. Аз определено засушавам теменужките, но те се адаптират и за мен това е по-лесния вариант. Иначе не знам дали няма да ги загния. (Ей сега загних една кливия и сърцето ме боли, а и чак не мога да повярвам).
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II Благодаря на всички, отзовали се. Може би я преполивам. Може пък да намеря място на перваза, но пък ме е страх да не и се изпочупят листата, че те и без това няколко паднаха в началото.
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II Ето детската градина с бебетата За листенцата благодаря на Галя И едно пораснало миналогодишно бебе /от Гери/
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II Привет на всички, Вашите красиви теменужки ме "зарибиха" и изчетох цялата тема. И не само това... Вчера в един магазин попаднах на преоценени сентполии ( нямаха цвят ), но не можах да им устоя - осинових си само 5 бр. Да, обаче не спрях само с това. Взех им Биотор Лумбрикал: - 60% почва, 30% биотор от калиф. червеи, 10% перлит, РН-6,8 - микр. елем. в РРМ ( NH4-36,4 / NO3- 174,2 / P2O5- 597,5 / K2O-187 ) Естествено, пресадих ги веднага. Половинката каза, че ще ми забрани достъпа до форума, защото ми влияел "много зле" . Та искам да Ви попитам кога да се надявам на нови цветове, ако предположим, че съм им осигурила нормална жизнена среда ? Приятен ден
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II stplam написа: Според вас от какво може да е това - http://media.snimka.bg/5573/017401610.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; малко е не ясна снимката. Купих я преди около 2 месеца и нямаше такива петна. Сега има такива кафеви петънца на почти всяко листо, дори и на малките, които излизат. Поливам я чак когато почвата е суха и то поливам само в подложката. На снимката лошо се вижда какви са петната. Ако са просто светли петна, това се получава при попадане на студен въздух /напр. при проветряване/ на мокри от поливане или миене листа и няма страшно. Но, ако са сухи или с мокри кафяви петна, трябва да се търси причина. Бих я държала известно време на карантина. По принцип, това важи за всички новозакупени растения!
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II аз само да се позапиша в новата тема,че...да не изпусна някой съвет или пък някоя красота
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II Много ги харесвам, но кагато са цъфнали, след това обикновено ги забутвам някъде и те загиват. Но като ги видя цъфнали не мога да им устоя.
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II Значи трябва да купуваш пътролистни сортове, те и без да цъфтят са много красиви.
admin
Site Admin

Re: Сентполия - II В предната тема ви бях показала тази хубавица http://dochity.snimka.bg/flowers/cvetya ... 5.16777294 някой ми я изпрати, но не помня кой.А сега цъфна така и това в разстояние от нова година до сега. След като прецъфтя второто цъфтене беше по- светло и по края сега зеленее къдравкото, а предния път лилавееше.
Post Reply

Return to “Геснериеви”