Пожълтели листа

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Пожълтели листа Здравейте Имам един проблем и много ще се радвам, ако ми помогнете. Подариха ми едно цвете, което не знам какво е. Затова и не знам как да го гледам и сега май умира. Нямаше ме вкъщи една седмица, преди да замина го полях и като се върнах малко беше започнало да пожълтява (явно е поливано, докато ме нямаше). Обаче не знаех, че от водата пожълтява и го полях пак. И вече няколко дни не се оправя, а продължава да жълтее. Може ли да ми кажете как да го оправя, защото ми е много скъпо и не искам да умира? Ето снимки да видите какво е и се извинявам, ако разделът, в който пускам темата, е грешен.
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Според мен е по-добре това зеленичкото леторастче да го отчекниш и да го засадиш в нова саксийка, за да не изгние и то. Успех
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Имаш предвид да го откъсна? Ако е така, после трябва ли да го държа във вода, докато пусне корени, или направо да го сложа в земя?
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Това, което са ти подарили е глоксиния По това време обикновено са в покой- пожълтяват и опадват всичките им листа.Остава само грудката, която можеш за съхраниш за цъфтеж през лятото. Може би и твоята се готви да поспинка, така, че няма нищо обезпокоително. Ако имаш желание можеш да топнеш свежи листенца във вода за вкореняване.Има тема за глоксиниите-виж там!
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа М-да.. Аз също бих топнала във вода зелените листенца - за размножаване. Във всеки случай трябва да спреш да я поливаш, иначе може да предизвикаш гниене и на луковицата. Темата за глоксиниите е тук: http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=98&t=62" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Благодаря ви много за вниманието. Ще я приспивам значи...само да разбера как
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Ами не я поливай вече
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Ама така нали ще изсъхне?
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Изсъхва надземната част, луковицата си спи. Като се събуди, започва да изкарва нови листенца- тогава започваш да поливаш по малко. Дотогава я забрави някъде на тъмно и хладно и погледни след 2 месеца. Ако няма нищо- чакаш още.
admin
Site Admin

Re: Пожълтели листа Добре, ще ти се доверя, мерси Обаче нали няма вероятност да умре така?
Post Reply

Return to “Геснериеви”