Кое е това цвете - ешеверия

Това е мястото за хората, които не знаят какво цвете имат
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на растенията за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!

Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player
Потребителски аватар
Маги
Бая дръвче
Бая дръвче

Кое е това цвете - ешеверия

Мнениеот Маги » 11 сеп 2009, 16:41

Знае ли някой как се казва това цвете. Страшно ми харесва, но не знам името му нито какво обича и какво не.
Изображение

Потребителски аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Re: Кое е това цвете

Мнениеот Мъни » 11 сеп 2009, 17:38

Ешеверия (Escheveria) - има доста писано за него.
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09

Потребителски аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Re: Кое е това цвете - ешеверия

Мнениеот stoian » 11 сеп 2009, 23:10

Не е Ешеверия!
И аз си мислех преди, че е ешеверия, че и Ботан бях заблудил, но това си е просто Graptopetalum paraguayense или според някои Sedum weinbergii. Расте почти като бурен и прави дълги стъбла, които се разкекерчват и чупят от собствената си тежест. Бабешки, градински, студоустойчив сукулент. Захваща се от листо или парче от стъбло - няма отърване от него. :nod:
サボテン

Потребителски аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Мнениеот Мъни » 11 сеп 2009, 23:43

:D
Не, че нещо ама как по тази снимка определи формата на стъблата и структурата на цветовете :wink:
Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09

Потребителски аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот stoian » 11 сеп 2009, 23:50

мъни написа: :D
Не, че нещо ама как по тази снимка определи формата на стъблата и структурата на цветовете :wink:

Със Ctrl и + и пренасищане с подобни индивиди, като тия. :twisted:
Даже имам едни извадени в една торбичка на терасата седят от една година по корени и не са поливани и май не са умрели съвсем :twisted:
Цветовете съм сигурен, че са белезникави или една идея по- кремави с жълто до червено в средата. С форма типична за седумите.
За дедуктивните ми способности базирани на антилогика, трансцедентизъм, дифракция, индукция и радиация ще замълча от скромност :mrgreen:
サボテン

Потребителски аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот NO CARRIER » 12 сеп 2009, 00:26

Ако се направим на Шерлок Холмс и д-р Уотсън и вместо спешъл сложим биг в името на снимката, получаваме ето това:
Изображение

П.п. enormous няма като опция. :wall

Потребителски аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот stoian » 12 сеп 2009, 14:31

Набитото ми око (вече виолетово) видя тези детайли и в малката снимчица и не ми се занимаваше да разглеждам в Properties от кой сайт е снимката :D
Мнението ми за растението е същото, само ще отбележа, че му липсва светлина и е поливано по-често от нужното :nod:
サボテン

Потребителски аватар
Маги
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Маги » 14 сеп 2009, 09:27

stoian написа:
мъни написа: :D

Със Ctrl и + и пренасищане с подобни индивиди, като тия. :twisted:
Даже имам едни извадени в една торбичка на терасата седят от една година по корени и не са поливани и май не са умрели съвсем :twisted:
Цветовете съм сигурен, че са белезникави или една идея по- кремави с жълто до червено в средата. С форма типична за седумите.
За дедуктивните ми способности базирани на антилогика, трансцедентизъм, дифракция, индукция и радиация ще замълча от скромност :mrgreen:

Наистина е много крехко, не дава да го пипнеш, но цветът му е восъчно зелен и не съм го виждала още да цъфти. Като дойдох на работа беше сбутано в един ъгъл, а на мен страшно ми хареса и си го сложих на бюрото.
Та, ако кажете, ще го поливам веднъж на две седмици, а? :)

Потребителски аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот stoian » 14 сеп 2009, 14:19

Ами може и на две седмици- може и на месец. не става по график- зависи от това дали почвата е напълно изсъхнала от прдходното поливане, което пък е в пряка зависимост от нейният състав, дренаж и отцедливост, както и от температурата. През зимата поливките се намаляват драстично, а ако е в градина или тераса навън изобщо не се полива.
Предполагам че е засято в нормална градинска пръст, което не е чак толкова фатално за него. Ако искаш може да пресадиш всички стръкчета от тази саксия, но може да си вземеш няколко откършени парчета или само листенца и да ги бучнеш в някакъв универсален субстрат подходящ за сукуленти. Или просто да добавиш повчко пясък към обикновена пръст за саксийни растения. Така ще видиш и разликата в отглеждането им при различни условия. Но колкото и да ги пече слънцето точно тия диванета си растат длъгнести и се самоскършват, явно си е нормално за тях.
サボテン

Потребителски аватар
Маги
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Маги » 14 сеп 2009, 16:04

stoian написа:Ами може и на две седмици- може и на месец. не става по график- зависи от това дали почвата е напълно изсъхнала от прдходното поливане, което пък е в пряка зависимост от нейният състав, дренаж и отцедливост, както и от температурата. През зимата поливките се намаляват драстично, а ако е в градина или тераса навън изобщо не се полива.
Предполагам че е засято в нормална градинска пръст, което не е чак толкова фатално за него. Ако искаш може да пресадиш всички стръкчета от тази саксия, но може да си вземеш няколко откършени парчета или само листенца и да ги бучнеш в някакъв универсален субстрат подходящ за сукуленти. Или просто да добавиш повчко пясък към обикновена пръст за саксийни растения. Така ще видиш и разликата в отглеждането им при различни условия. Но колкото и да ги пече слънцето точно тия диванета си растат длъгнести и се самоскършват, явно си е нормално за тях.

Ха, точно навреме, защото терасата ми е западна и се чудя какво да гледам на нея, освен сакъзчета, мушката и калдъръмчета, пък то само дошло при мен :) Мерси!

Потребителски аватар
ddodo
Фиданка
Фиданка

Мнениеот ddodo » 12 мар 2013, 20:46

Може да изглежда и така: www.flickr.com/photos/pris63/7405041302/

Върни се на “Какво е това растение?”