Кое е това цвете - ешеверия

Това е мястото за хората, които не знаят какво цвете имат
Правила на форума
ПРОЧЕТИ: Правила на форумите
По възможност в този форум пускайте снимки и правете максимално подробно описание на растенията за да могат останалите потребители да ви помогнат адекватно!
Get Adobe Flash player

Кое е това цвете - ешеверия

Мнениеот Маги » 11 Сеп 2009, 15:41

Знае ли някой как се казва това цвете. Страшно ми харесва, но не знам името му нито какво обича и какво не.
Изображение
  • 0

Аватар
Маги
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 04 Авг 2009, 11:49

Re: Кое е това цвете

Мнениеот Мъни » 11 Сеп 2009, 16:38

Ешеверия (Escheveria) - има доста писано за него.
  • 0

Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09
Аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 17:24

Re: Кое е това цвете - ешеверия

Мнениеот stoian » 11 Сеп 2009, 22:10

Не е Ешеверия!
И аз си мислех преди, че е ешеверия, че и Ботан бях заблудил, но това си е просто Graptopetalum paraguayense или според някои Sedum weinbergii. Расте почти като бурен и прави дълги стъбла, които се разкекерчват и чупят от собствената си тежест. Бабешки, градински, студоустойчив сукулент. Захваща се от листо или парче от стъбло - няма отърване от него. :nod:
  • 0

サボテン
Аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Регистриран: 01 Мар 2008, 22:11

Мнениеот Мъни » 11 Сеп 2009, 22:43

:D
Не, че нещо ама как по тази снимка определи формата на стъблата и структурата на цветовете :wink:
  • 0

Здравейте, аз съм будната Ви съвест - възпитана, учтива и добра.
Ще ви напътствам, ала най-добре ще бъде да Ви спестя голямата метла...

моите албуми / моите албуми2 / Амарилиси`09
Аватар
Мъни
Бонсай-отворко
Бонсай-отворко

Регистриран: 31 Май 2006, 17:24

Мнениеот stoian » 11 Сеп 2009, 22:50

мъни написа: :D
Не, че нещо ама как по тази снимка определи формата на стъблата и структурата на цветовете :wink:

Със Ctrl и + и пренасищане с подобни индивиди, като тия. :twisted:
Даже имам едни извадени в една торбичка на терасата седят от една година по корени и не са поливани и май не са умрели съвсем :twisted:
Цветовете съм сигурен, че са белезникави или една идея по- кремави с жълто до червено в средата. С форма типична за седумите.
За дедуктивните ми способности базирани на антилогика, трансцедентизъм, дифракция, индукция и радиация ще замълча от скромност :mrgreen:
  • 0

サボテン
Аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот NO CARRIER » 11 Сеп 2009, 23:26

Ако се направим на Шерлок Холмс и д-р Уотсън и вместо спешъл сложим биг в името на снимката, получаваме ето това:
Изображение

П.п. enormous няма като опция. :wall
  • 0

Аватар
NO CARRIER
Администратор
Администратор

Регистриран: 15 Яну 2009, 11:42

Мнениеот stoian » 12 Сеп 2009, 13:31

Набитото ми око (вече виолетово) видя тези детайли и в малката снимчица и не ми се занимаваше да разглеждам в Properties от кой сайт е снимката :D
Мнението ми за растението е същото, само ще отбележа, че му липсва светлина и е поливано по-често от нужното :nod:
  • 0

サボテン
Аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Маги » 14 Сеп 2009, 08:27

stoian написа:
мъни написа: :D

Със Ctrl и + и пренасищане с подобни индивиди, като тия. :twisted:
Даже имам едни извадени в една торбичка на терасата седят от една година по корени и не са поливани и май не са умрели съвсем :twisted:
Цветовете съм сигурен, че са белезникави или една идея по- кремави с жълто до червено в средата. С форма типична за седумите.
За дедуктивните ми способности базирани на антилогика, трансцедентизъм, дифракция, индукция и радиация ще замълча от скромност :mrgreen:

Наистина е много крехко, не дава да го пипнеш, но цветът му е восъчно зелен и не съм го виждала още да цъфти. Като дойдох на работа беше сбутано в един ъгъл, а на мен страшно ми хареса и си го сложих на бюрото.
Та, ако кажете, ще го поливам веднъж на две седмици, а? :)
  • 0

Аватар
Маги
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот stoian » 14 Сеп 2009, 13:19

Ами може и на две седмици- може и на месец. не става по график- зависи от това дали почвата е напълно изсъхнала от прдходното поливане, което пък е в пряка зависимост от нейният състав, дренаж и отцедливост, както и от температурата. През зимата поливките се намаляват драстично, а ако е в градина или тераса навън изобщо не се полива.
Предполагам че е засято в нормална градинска пръст, което не е чак толкова фатално за него. Ако искаш може да пресадиш всички стръкчета от тази саксия, но може да си вземеш няколко откършени парчета или само листенца и да ги бучнеш в някакъв универсален субстрат подходящ за сукуленти. Или просто да добавиш повчко пясък към обикновена пръст за саксийни растения. Така ще видиш и разликата в отглеждането им при различни условия. Но колкото и да ги пече слънцето точно тия диванета си растат длъгнести и се самоскършват, явно си е нормално за тях.
  • 0

サボテン
Аватар
stoian
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот Маги » 14 Сеп 2009, 15:04

stoian написа:Ами може и на две седмици- може и на месец. не става по график- зависи от това дали почвата е напълно изсъхнала от прдходното поливане, което пък е в пряка зависимост от нейният състав, дренаж и отцедливост, както и от температурата. През зимата поливките се намаляват драстично, а ако е в градина или тераса навън изобщо не се полива.
Предполагам че е засято в нормална градинска пръст, което не е чак толкова фатално за него. Ако искаш може да пресадиш всички стръкчета от тази саксия, но може да си вземеш няколко откършени парчета или само листенца и да ги бучнеш в някакъв универсален субстрат подходящ за сукуленти. Или просто да добавиш повчко пясък към обикновена пръст за саксийни растения. Така ще видиш и разликата в отглеждането им при различни условия. Но колкото и да ги пече слънцето точно тия диванета си растат длъгнести и се самоскършват, явно си е нормално за тях.

Ха, точно навреме, защото терасата ми е западна и се чудя какво да гледам на нея, освен сакъзчета, мушката и калдъръмчета, пък то само дошло при мен :) Мерси!
  • 0

Аватар
Маги
Бая дръвче
Бая дръвче

Мнениеот ddodo » 12 Мар 2013, 20:46

Може да изглежда и така: www.flickr.com/photos/pris63/7405041302/
  • 0

ddodo
Покълнало семенце