окастряне

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

И за мен е ясно - махам пожълтелите листа и на остъкления балкон нани-нани. А началото на февруари една мощна касапница - водичка и после в сандъчета. Мда . . .
admin
Site Admin

Aс ги подрязвам есента.Зимата ги държа на остъклен балкон.Миналата есен си посях нови резници от английско мушкато и това лято цъфтяха в цялото си великолепие.
admin
Site Admin

Искаш да кажеш, че си си взела резници наесен и си ги засадила в почва? А после на този остъклен балкон на топло или студено. Не умряха ли? Мене ми се щеше това да го направя, защото като ги засадя напролет и то доде порастат и лятото минало.
admin
Site Admin

Балкона е южен.Имах едно каланхое беше блиско до стъклото и замръзна.Трябва да са по далеч от прозореца и да не са на земята.Те не обичат и топло.Иначе и при нас зимата външните температури падат под нулата.
admin
Site Admin

Много добре - моя е югозападен и остъклен с алуминиева дограма със стъклопакет. С две думи не пада под нулата. Значи септември - октомври ще се градинарства.
admin
Site Admin

bimbargo написа: Много добре - моя е югозападен и остъклен с алуминиева дограма със стъклопакет. С две думи не пада под нулата. Значи септември - октомври ще се градинарства. Интересно,а съпруга ми все казва ,че във София е доста по- студено отколкото при нас.Извинявай за вмешателството ,но все пак имай едно на ум,че може и да се случи непоправимото т. е. да замръзнат.Казвам го от собствен опит ,но нищо не ти пречи да опиташ ,нали така?Моята тераса е също остъклена и с южно изложение,обаче зимата на него биха се радвали само ескимосите-такива са фактите за съжаление и аз не предпочитам да рискувам.
admin
Site Admin

Да попитам,кога си подрязвате хибискусите.Знам,че е писано много,но има различни мнения-едни казват на пролет,други-есента,а трети подрязвали по няколко пъти годишно.Знам,че тук има хора с богат опит в отглеждането на кит.рози,та ще ги помоля да споделят кога и как?
admin
Site Admin

аз лично хибискуса го окастрих много дрстично пролетта и се скуса да цъфти!Чудя се и за есента,защото като го вкарам вътре става грозноооо!
admin
Site Admin

И аз орязвам драстично пролетта, когато го изнасям на терасата. Ама супер драстично, остават само голи стърчащи пръчици, никакви листа. Започва да цъфти през началото на септември /сега има безброй пъпки и цветове по него/ и не спира да цъфти цяла зима. Говоря за голямото ми дърво червен хибискус, който не е холандски. Другите са ми мънички и не стават още за рязане, но до напролет тъкмо ще са готови.
admin
Site Admin

за същотопролетно "тексаско клане " и аз говорех:)))
Post Reply

Return to “Техники и материали”