окастряне

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

окастряне здравейте:) мъчи ме един въпрос от отдавна-мога ли есенно време преди да си внеса цветята да ги поокастря малко днес се загледах в циганчето,което толкова много се е разрастнало,а всяка година като го внеса вътре го нападат акари въпреки профилактиките,препаратите и тнт.Та се замислих дали не мога да го "поскъся"малко помня,че преди бяхме разисквали това за мушкатите,но май не стигнахме до консенсус
admin
Site Admin

специално за циганьока, не виждам проблем .. Аз дори след всяко прецъфтяване махам връхчетата, за да не става много голям .... А за мушкатата съм пропуснала спора, но баба ми всяка есен ги изрязва почти до основа преди да ги сложи да зимуват ... но все пак тя ги държи на тъмно в зимника на село .... Ако зимуват на стълбища или в светло помещение, не виждам смисъл да се режат, освен за стимулиране на разклоняването ....
admin
Site Admin

Аз изрязвам яко всичко, което изкарвам да зимува на стълбището, тоест: фуксии, мушката....друго не се сещам
admin
Site Admin

Да, айде и аз да се набутам тук - не знам какво да правя с моите. Дали да ги оставя така, както са си до февруари на тъмно и хладно и тогава да ги накълцам - вода - коренчета - засаждане, или да го направя сега през септември-октомври?
Post Reply

Return to “Техники и материали”