Саксии за стена

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Алооо, младежта! Стига сте се хилили, ами си водете бележки, че веднъж изтърван мъж трудно влиза в пътя! Да не кажа хич! Тука си много права, лелче. То както го научиш отначало. Свикнеш ли да му угаждаш във всичко и да го оставяш нищо да не прави в къщи, аман ти и работата. Цял живот ще теглиш. Изкъсо трябва да се държат на ред се научат. Поне в началото. После по малко да се отпускат.
admin
Site Admin

Моя мьж е по готвенето,слагането и дигането на масата.Колкото до чистенето...,ако реша да ги изгоня да не ми се пречкат из краката като чистя,ми казва:"Какво ще чистиш,то си е чисто.Хайде да ходим някьде." Излизането някьде винаги е добра идея,тьй че зарязвам прахосмукачката и изчезваме. По принцип и без това е почти невьзможно да се чисти сьбота и неделя у нас,но аз и без това го правя всеки делничен ден,така че не е болка за умиране,че два дена сьм "позамижала" малко.
admin
Site Admin

bimbargo написа: В повечето случаи вие сами сте си виновни. И излезе прав. А иначе интересна тема се заформи. Ако искате да и сменим заглавието и да я преместим. Но след рестриктивната политика за редакции аз сама не мога да го направя.
admin
Site Admin

Titi написа: Списък на нещата, които мъжа ми върши в къщи: 1. Върши всичката така да се каже мъжка работа, да не я изброявам, щото е много, ама той си умее всичко 2, Простира почти само той 3, Храна пазарува почти само той 4, В почивните дни чистим заедно, като той минава с прахосмукачката и с мокрия парцал пода, а аз бърша праха от мебелите. 5, Когато му свършат праните дрехи пуска пералнята 6. Като закъснея вечер прави салатата и слага масата /ама само когато се прибирам късно/ 7, Когато се навечеряме, той раздига масата, а аз мия чиниите. Списък на нещата, които мъжа ми категорично отказва да върши в къщи: 1, Да мие чинии Титииииии Завиждам... неблагородно Сега разбирам как успяваш да си такъв оптимист... ноу комент повече
admin
Site Admin

mim7 написа: А иначе още като се оженихме той каза, че готвенето и децата са си моя грижа. Ааа, това е сексизъм
admin
Site Admin

mim7 написа: Тити, ние сме в почти в сходно положение, но с малки изключения: 1. мъжката работа е за мен; 2. мъжа ми простира; 3. той мие чиниите; 4. аз пускам пералнята; 5. през почивните дни чистим заедно; 6. той обаче взема праха; 7. аз слагам масата за вечеря, но той я раздига; 8. аз готвя и правя салати; 9. аз гладя, понякога като ми омръзне е той; 10. той пуска прахосмукачката. Явно аз съм голям будала - от всички точки, които са изброени само 8 и 9 не са мое задължение. Е като се има впредвид, че тази сутрин аз си направих салатата за работа и точка 8 става спорна.
admin
Site Admin

Е, Бимбарго, ние сме отпуснали мъжете си, а пък ти жена си. Ще преместиш ли темата когато имаш време? А пък заглавието... незнам как да го променим.
admin
Site Admin

bimbargo написа: Явно аз съм голям будала - от всички точки, които са изброени само 8 и 9 не са мое задължение. Е като се има впредвид, че тази сутрин аз си направих салатата за работа и точка 8 става спорна. Напомняш ми за един сексистки виц, който ми разказа мъжът тия дни... той така го анонсира - като сексистки Значи, отива един мъж в родилния дом и почва да обяснява, че ще ражда... не му вярват, ама се оказва, че е вярно (тук има голяма увертюра, ама ще я пропусна, щото писмено не е същото ). Та се събира докторски консилиум, обясняват му, че е чудо на природата, и го питат как е станало. А той отговаря: "Ами, сега като се замисля, всичко започна от миенето на чинии..."
admin
Site Admin

Mori_a написа: Е, Бимбарго, ние сме отпуснали мъжете си, а пък ти жена си. Ще преместиш ли темата когато имаш време? А пък заглавието... незнам как да го променим. Искам и мен да ме отпуснааат...
admin
Site Admin

докато ходех на работа, а мъж ми - не, аз не пипвах нищичко от домакинската работа в къщи. само по електричарските въпроси се занимавах, че по неизветни причини мъж ми не ще. като ходехме и двамата на работа, аз чат-пат готвех (горе-долу по равно се редувахме) и участвах в чистенето като бършех праха. сега от както не съм на работа към гореизброените се прибави и пазаруването, по-често готвене от него и понякога миене на чинии, което и за мен е най, ама най-омразната от всички домакниски работи иначе и аз боравя по-добре с мъжките инструменти от него
Post Reply

Return to “Техники и материали”