Саксии за стена

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

Нашите инструменти са общи, т.е. моите съм му ги дала на него, за да не си цапам ръчичките Толкова съм се разглезила вече, че не мога един ключ за лампа да сменя Не пипвам бормашината си и т.н. Той мъжО е майстор, ама докато го уговоря да направи туй-онуй (не ТОВА туй-онуй, а другото ). Иначе е добър, човекът - дупчи стените наред, за да ми слага рафтчета, ама не ще да дупчи тавана
admin
Site Admin

Ами затова аз почвам да го правя и на него му става неудобно и се мръдва от дивана той да го свърши. Така като решихме да боядисваме хола три дни го чаках да ми помогне да преместим секциите. Накрая се хванах сама, а той - "Защо не ме изчака?" Ами викам, щото докато те чакам отпуската ми ще свърши. Е, за детската вече ми помогна, защото знаеше, че пак сама ще го направя. А за чиниите си е голям благодат. Това е едно от нещата, което ужасно мразя да правя и съм много благодарна, че го прави вместо мен.
admin
Site Admin

А иначе още като се оженихме той каза, че готвенето и децата са си моя грижа. Само няколко пъти е къпал дъщеричката си като беше бебе и това е. И веднъж като бях бременна готви пиле с ориз под мое наблюдение. Това са малкото изключения. Иначе милия дори и крушка не може да смени. Това си е моя работа. Ама как се стресна веднъж като изгърмях цялата инсталация като ремонтирах нощната лампа. Просто не ви е работа да знаете. Чак заварих фазомера за фасунката. Сега вече и децата не ми дават да пипам нищо свързано с ток. Ама аз все си ремонтирам нещо щото ми е кеф. Това съм наследила от баща ми. Кога ли наистина ще ме тресне нещо. Ама то лудия и Господ го пази, нали
admin
Site Admin

Леля Петуния написа: И от девет дерета вода ми носи, за да ме убеди защо едно нещо не може да стане както аз искам, само и само да не се наложи да го прави. Eееей,все едно за моя мьж говориш!То вярно,че са една зодия.Като го накарам нещо да направи,един час ще философства,защо не може да се направи,докато накрая не мога да изтьрпя тирадата и си го направя сама.
admin
Site Admin

Списък на нещата, които мъжа ми върши в къщи: 1. Върши всичката така да се каже мъжка работа, да не я изброявам, щото е много, ама той си умее всичко 2, Простира почти само той 3, Храна пазарува почти само той 4, В почивните дни чистим заедно, като той минава с прахосмукачката и с мокрия парцал пода, а аз бърша праха от мебелите. 5, Когато му свършат праните дрехи пуска пералнята 6. Като закъснея вечер прави салатата и слага масата /ама само когато се прибирам късно/ 7, Когато се навечеряме, той раздига масата, а аз мия чиниите. Списък на нещата, които мъжа ми категорично отказва да върши в къщи: 1, Да мие чинии
admin
Site Admin

Отначалото и моят приятел мипомагашеза всичко. Ако аз отида да пазарувам, той ще измие чиниите. В готвенето също и в чистенето, но аз съм си виновна, защото човек не трябва да показва колко много неща може да прави сам, а и понякога имам претенции, че той няма да го направи като мен - аз ще го направя по-добре и сега ми помага доста по-малко, така че донякъде и ние жените сме си виновни
admin
Site Admin

IONbonbon написа: той няма да го направи като мен - аз ще го направя по-добре Ей с това и аз се закопах
admin
Site Admin

IONbonbon написа: той няма да го направи като мен - аз ще го направя по-добре Ей с това и аз се закопах И АЗ, И АЗ!!!
admin
Site Admin

Тити, ние сме в почти в сходно положение, но с малки изключения: 1. мъжката работа е за мен; 2. мъжа ми простира; 3. той мие чиниите; 4. аз пускам пералнята; 5. през почивните дни чистим заедно; 6. той обаче взема праха; 7. аз слагам масата за вечеря, но той я раздига; 8. аз готвя и правя салати; 9. аз гладя, понякога като ми омръзне е той; 10. той пуска прахосмукачката. П.С. Лошото е обаче, че сега като го няма всички тези задължения са на моя гръб, включително и хвърлянето на боклука, децата и всичко останало. Най-вече чините и простирането.
admin
Site Admin

При мене има и друго - не работя. И нали съм си съвестна... Как да накарам мъж, който току-що се е върнал от работа, да свърши нещо от домакинските? Че то си е наглост направо! И така му отпуснах края, че вече се дърпа и от мъжките си задължения. Ама и аз нали - що да чакам, като мога и сама... И оттам - само телевизора не съм оправяла още. Иначе съм много добра с поялника - все пак имам няколко месеца стаж като елмонтьор от времето, когато бяхме млади и красиви и ДЗУ-то беше живо! Алооо, младежта! Стига сте се хилили, ами си водете бележки, че веднъж изтърван мъж трудно влиза в пътя! Да не кажа хич!
Post Reply

Return to “Техники и материали”