Нормално ли е това?

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Нормално ли е това? Преди 3 месеца ми подариха хибискус.Малък.Всъщност представлява едно вдървесънено около половин метрово клонче.Беше отрупано с пъпки и естествено половината опадаха,тъй като са го местили и пренасяли доста време,докато дойде при мен.Първата оцеляла пъпка цъфна преди 10 дена така- http://media.snimka.bg/1485/009224550.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ,а сега цъфна и втората така- http://media.snimka.bg/1610/009474868.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Мислех,че хибискусът цъфти само с един вид цвят,а този нещо ме обърка Какво мислите за това?
admin
Site Admin

Re: Нормално ли е това? При някои растения - особенно при тия, които са получени от многократно опрашване в случая /разбирай сложни хибриди/ - е нормално да има вариране според условията на отглеждане. Проявяват се качествата на тази от родителските форми, която е по-добре приспособена към съответните условия. С една дума един генотип се проявява като различен фенотип при различните условия на живот.
admin
Site Admin

Re: Нормално ли е това? sand wedge, благодаря за бързия и компетентен отговор.Аз първо си помислих за присаждане,но понеже няма белези,които да подсказват за подобно нещо ,изпаднах в чуденка.Когато бях малка, съседите ни имаха череша с два големи клона.Единият раждаше червени, а другият бели череши.Това дълго време предизвикваше детското ми изумление и вярата в магии.
admin
Site Admin

Re: Нормално ли е това? При черешите е друго - двата клона са присадени с различни сортове...
admin
Site Admin

Re: Нормално ли е това? точно за този сорт хибискус - да съвсеми си е нормално. Даже се случва много често, а може да се появат и бели ивици по цветовете
Post Reply

Return to “Амарилисови”