Глоксиния - размножаване

Подфорум за любителите на глоксинии и сентполии
admin
Site Admin

Глоксиния - размножаване искам да ви се похваля, че си заъдих черна глоксиния от цвят. Откъснах си един цвят от една приятелка на майка ми и той взе че пусна корени и две издънки!? Вие прабва ли ли сте по този начин да размножите това растение?
admin
Site Admin

Тук във форума се говори скоро за този начин на размножаване. Аз, обаче, не съм виждала никога черна глоксиния
admin
Site Admin

глоксиния размножаване Еее стига де!Сега пък черна глоксиния Таквозинката !Пращам на мамината приятелка цвят от моите за ТАКОВАТА ?!
admin
Site Admin

Аз прочетох това тук и на една позната и дадох прецъфтели цветове. Не знам какдо е станало, това беше преди 2 седмици. При теб за колко време пуснаха коренчета?
admin
Site Admin

Аз започнах да слагам всички прецъфтели цветове и някои май вече имат власинки. И листата и дръжките на цветовете съм сложила в чашки пълни с перлит и вода.
admin
Site Admin

Точно преди месец взех от баба ми листо /бяло-червена/ и го сложих в малко водичка, дръжката е потопена 1 см., не повече. Не е пуснал корени, но образува грудка, в момента е дълга 1.5 см. и широка към половин см. И баба ми като размножаваше глоксинии с листа, първо растеше грудката, а после корените. Като порастнат и те към 1 см. посаждам в рохкава пръст. С прецъфтял цвят не сме пробвали, но като цъфне и прецъфти, ще експериментирам.
admin
Site Admin

бимбарго за около месец
admin
Site Admin

И моята глоксиния сега прецъфтява, така че и аз ще пробвам това размножаване!Страшно много ми харесва това цвете:)
admin
Site Admin

Моята отдавна я приспах. Утре ще надзърна да видя какво става с грудките. Я кажете как по-добре да ги съхраня - в оригиналните трици в хладилника или в саксиите на остъкления балкон?
admin
Site Admin

глоксиния Аз моите ги приспивам в саксийките им.Рано на пролет ги преглеждам и те ми подсказват какво точно искат. Шефче,не знам колко е топло остъкленото ти балконче,но нали знаеш ,че в грудката има повечко водичка?Ако им е студеничко може и да поизмръзнат/пепел ми на езика/.Така,че съблюдавай температурата!
Post Reply

Return to “Геснериеви”