morisa

Грижи за цветята - почви, семена, торене, препарати, поливане и инструменти
admin
Site Admin

morisa Когато се полива с торна вода предварително трябва ли да се полеят цветята с вода, или само при торене с необходимата доза тор се поливат предварително с вода?
admin
Site Admin

Re: morisa anetan написа: Когато се полива с торна вода предварително трябва ли да се полеят цветята с вода, или само при торене с необходимата доза тор се поливат предварително с вода? Аз винаги правя едни такива големи дози от по 5-6 литра и направо си поливам с разтворената тор. Освен това оставям водата да попрестои известно време, прибавям тор и поливам.
admin
Site Admin

Re: morisa anetan написа: Когато се полива с торна вода предварително трябва ли да се полеят цветята с вода, или само при торене с необходимата доза тор се поливат предварително с вода? Има няколко основни правила в цветарството, не претендирам, че знам всичките, но едно от тях знам със сигурност - НИКОГА не се полива с торна вода суха почва. Трябва да се полеят сакиите и след половин час да се тори. Бях прочела следното сравнение, което ме впечатли и ме накара да запомня това правило: "Да торите растенията си, преди да сте ги полели с вода, е същото като да дадете на човек, пресичаш пустинята да пие солена вода".
admin
Site Admin

Някой ще ме светне ли какво е morisa? :roll: Така ще знаем как по-лесно да я уморим :roll:
admin
Site Admin

Re: morisa Titi написа: Има няколко основни правила в цветарството, не претендирам, че знам всичките, но едно от тях знам със сигурност - НИКОГА не се полива с торна вода суха почва. Трябва да се полеят сакиите и след половин час да се тори. Бях прочела следното сравнение, което ме впечатли и ме накара да запомня това правило: "Да торите растенията си, преди да сте ги полели с вода, е същото като да дадете на човек, пресичаш пустинята да пие солена вода". Тити, аз не се доуточних. Бях прочела във форума, че Флорист препоръчва торене при всяко поливане. Много рядко преди време съм използвала каквато и да било тор, но откакто започнах да се интересувам повече от цветя, предприех практика да торя в много слаба концентрация почти при всяко поливане и затова си мисля, че няма смисъл да поливам предварително. Но иначе си абсолютно права!!! Аз и сега не знам дали това е най-правилното... Но цветята като че ли са много добре.
admin
Site Admin

clematis написа: Някой ще ме светне ли какво е morisa? :roll: Така ще знаем как по-лесно да я уморим :roll: Да,моля
Post Reply

Return to “Техники и материали”