Нашите кръстоски.

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. любител написа: За сега се е обадил един желаещ за семенца, които още не са узрели. И двете кутийки са на растението, (благодаря за стискането на палци)като станат готови, ще пиша. Да се оплача, едната кутийка падна, а втората е узряла и се е отворила в мое отсъствие . Ами така става като ми идва късно акъла , трябваше да ги увия с нещо за да не се пръскат семената. По-наесен ще видя нещо за рязане от този красавец, като компенсация за неполучените семенца.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Чувала съм, че прашеца може да опрашва по принцип само няколко часа, нищо друго нямам като информация. Ами пробвай, ама не ми се вижда възможно това с хладилника.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Аз пробвах ,но нищо не се получи.Бях събрала прашец от Сън Шауера,защото в момента нямах нищо друго цъфнало. И след ок.5-6 дни пробвах да опраша с една фуния,но не стана
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Ееехх,как ми попарихте мерака .Аз ще пробвам все пак.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Таковата-не е ли по-удобно опрашването да става с четка? Извинете ме за намесата,надявам се не ви досаждам....
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. На който както му е удобно Самба Може с четка, с памуче, с клечка за уши, с четка за грим, с пръсти, цвят в цвят, откъснати тичинки... Изобщо както се сетиш и каквото имаш подръка
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. При мен на няколко пъти се задържаха семенни кутийки, но после падаха. Най-много издържа една оранжава фуния, опрашена с Бонжур. Даже вече ги сънувах шарените нови видове, ама тц , задържаха се около седмица и после и те паднаха. Вътре имаше оформени семенца, но за съжаление зелени. Явно не е много трудно да се опраши в домашни условия, но е бая трудно да се задържи семенната кутийка.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. От моите хибискуси C'est bon има две семенни кутийки - едната е мое дело, за другата има заслуга някой от фауната на терасата. Минаха 3 седмици и още не са паднали. Надявам се да се задържат и узреят.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Дано Пиши какво е станало, че и аз имам, да знам да чакам ли реколта Равик, и при мен стандартната оранжева фуния прави семена. Опрашвам всеки цвят, който цъфне. От 3 вида, дето правят семена по-миналата година си спомням, че оцеляха и узряха 5 кутийки, като имаш в предвид, че са се скъсали да цъфтят и аз все "пчеля" около тях. Сега имам 6 вида, които правят семена, но ще ми е слаба реколтата, че бях ги позанемарила и късно се освястиха. От тази преливащата бяло с розово семената узряват двойно по-бързо, от всички, които съм имала до сега. След 3-4 дни ще ги засея, да видя как е кълняемостта, но изглеждат наред. Пазарила съм се с една баба да ми продаде вкоренени резници малко по-нататък, ако някой иска. Последна промяна от vanila_varna на 31 авг 2008, 22:53, променено общо 1 път.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. От тази преливащо бяло-розова резник искам аз.
Post Reply

Return to “Амарилисови”