Нашите кръстоски.

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Нашите кръстоски. Позволявам си да направя тази тема понеже вчера направих първата си кръстоска.Това е майката , това бащата.Интересно какво ще се получи . Ако някой е правил подобни опити,ще се радвам да ги сподели .
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Ванила прави експерименти,доколкото знам,но още не са цъфтели.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Интересно ми е дали води някаква статистика,документация (малко академично звучи ). Дано да сподели.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Ох, в началото ги помнех, ама те толкова много семеначета излязоха, че им изтървах края. Доста си оставих, а и доста раздадох. Ама вече трета година ни следа от цвят, а са станали около метър някой, а съм ги и подрязвала. Блу ме посъветва да пробвам да вкореня върховете, че може да цъфнат по-рано. Ама още чакам. Помня, че бял с оранжев бях опрашила и розов едър фуния сам със себе си. А и то при семената може да избие от някое предходно поколение май. При мен семена правят номер 3, 6, 8 и 9 от албума ми и съм правила вариации, даже от 2-3 различни съм опрашвала, пък дано нещо ново излезе. Интересно, което мога да споделя, е че по листа имам 2 вида бебета, едните с обикновени сърцевидни листа, другите с много нарязани, като пръсти. Ама голямо чакане, вече ги гледам като плевели подозрително
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Ванила,благодаря за отговора!Нищо,аз съм доста търпелива,ще чакам.До сега съм записала всичко в една тетрадка(то не е минало много време)Като цъфнат и други цветове ще кръстосвам отново. Пък дано имам късмет и да цъфнат по-бързо,че каквито кръстоски съм замислила.....
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Важното е идеи да има, може и да спретнем една изложбица накрая.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Дааа!Нямам нищо против -стига да стане нещо.Ще има да кръщавамеееее
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Ако докарате някое черно хиби , да го кръстите на мене...
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Blakrosse написа: Ако докарате някое черно хиби , да го кръстите на мене... И за кръстницата първия резник.
admin
Site Admin

Re: Нашите кръстоски. Доживях!!! Днес видях, че едно от семеначетата вече има мъничка пъпка. Толкова е малка, че ме е страх да не я изядат акарите Дано оцелее, да видя имало ли е смисъл дето трети сезон ги обикалям. Пъпчасалото е от тези с много нарязаните листа, като пръсти на ръка изглежда. Стискайте палци
Post Reply

Return to “Амарилисови”