Болни хибискуси - поомооооощ

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Болни хибискуси - поомооооощ Здравейте! Имам два хибискуса, които са доста големи, но не са оформени като дървета, а като храсти. По някаква причина - не знам каква - преди около два месеца започнаха обилно да им капят листата и бързо да клюмват. Мислех си че проблемът е в южното изложение на стаята, в която бяха, защото следобяд ги печеше много слънцето. Реших, че трябва да ги пресадя и преди около две седмици ги пресадих в същите саксии, но в нова почва - ефекта беше нулев. Листата спряха да пожълтяват, но си седят все така клюмнали. Вчера пренесох всичките цветя в една малка зимна градинка - бивш балкон с източно изложение. Може би е рано да очаквам големи резултати от пресаждането и местенето, но ми се струва че не е зле да ги орежа здраво и да видя какво ще стане. Въпросът ми като цяло е, дали мога да орежа всички листа и филизи, които са прекалено дълги - дали ще изкарат нови филизчета и дали ще мога да ги подкарам да растат като дърво, т.е. да им оформя коронка. Не знам обаче точно как да режа. Дали да изрежа всичко безогледно или да оставя някои филизи. Не знам изобщо как се окастрят хибискуси. Моля Ви дайте ми съвет. Мерси! Лека вечер!
admin
Site Admin

Re: Болни хибискуси - поомооооощ http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... 1%81%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
admin
Site Admin

Re: Болни хибискуси - поомооооощ От вчера ми се появи ето това по листата на едното хиби Според вас какво е-
admin
Site Admin

Re: Болни хибискуси - поомооооощ И при мен е така,но мисля че това е то нараняването при пренасянето. И най-вероятно ще си пожълтеят и ще паднат тези-при мен има вече две жълти.Но е важно да изкарват нови.
admin
Site Admin

Re: Болни хибискуси - поомооооощ Лошото е ,че при мен се появиха доста време след като съм го вземала.И много ме съмнява проблема да е в пренасянето
Post Reply

Return to “Амарилисови”