Бели петна по листата на хибискуса

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Бели петна по листата на хибискуса Моля за помощ! От около седмица листата на хибискуса започнаха да побеляват на точици: На какво се дължи това? Болест или неправилно отглеждане? Трябва да кажа, че растението го подрязах доста преди месец, понеже през зимата листата окапаха и повечето клонки се оголиха... а и така бях решил, понеже растението стана доста голямо (хората със слаби сърца да не гледат последната снимка ): ПРЕДИ (снимката е от лятото на 2007): И СЕГА: И друго, нормално ли е новите листенца от филизите за са така бледозелени? Или да подхраня с желязо (от около близо месец започнах да подхранвам растенията си с течен тор)? Ще се радвам да прочета вашите коментари и съвети!
admin
Site Admin

Re: Бели петна по листата на хибискуса Тези петна ми приличат на показаните от Флорист в темите му за болести по растенията (воден стрес?! ). Нямам време да ги преровя сега, разгледай ги. Появяват ли се и по други листа? Желязо ми се струва добра идея.
Post Reply

Return to “Амарилисови”