Оформяне на хибискус

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Оформяне на хибискус Любителка съм на хибискусите, но имам проблем с оформянето на хубав храст. Постоянно си размножавам с резници хибискусите, но самия храст е грозен - стърчат едни криви клони, виждат се отдолу, стъблата са криви... Как да постигна това? http://www.superiorfoliage.com/show%20plants/10hib.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Ако отрежа върха на основното събло ниско, дали ще излязат толкова много разклонения? Аз като режа клончетата, само по 2 разклонения правят и все на криво и грозно стърчат. Другото, което не мога да постигна е оформен като дърво хибискус с дълго право стъбло и коронка отгоре. Как се постига? Иначе с цъвтежа нямам проблеми.
admin
Site Admin

Re: Оформяне на хибискус Хубав компактен храст се постига само с целенасочена резитба и то нееднократна. Принципно винаги когато се отреже клонче се събуждат именно двете спящи пъпки под отреза, затова трябва да прецениш колко ниско да отрежеш - в твоя случай вероятно ще са наложи почти до долу щом храстът е висок и оголен. Има и специални препарати за събуждане на повече спящи пъпки по дължината на стъблото, както и някои торове имат такъв ефект, но най-добре си е да се процедира с резитба, защото изкуствено събудените пъпки, никога не се разивват така добре както връхните, за които физологично винаги ще отива най-много растежна сила. И все пак не се подлъгвай много по снимките - току-що купените храстчета от разсадници обикновено са пръскани с растежни ограничители, така че да не нарастват на височина, а да се разклоняват, затова и изглеждат по тозиначин.
Post Reply

Return to “Амарилисови”