Хибискус

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Хибискус Имам огромен хибискус,до прозореца е,редовно го храня,но не цъфти.Какво да правя?
admin
Site Admin

Re: хибискус Орежи го, явно е много стар и клонките затова не цъфтят, хибитата цъфтят само на тазгодишни клонки. Ако не искаш да му намаляваш размерите, просто прищипи връхчетата.
admin
Site Admin

Re: хибискус Права е Blu sky - пъпки образуват млади клончета.Моят дядо Хибо е също на почтена възраст -вече над 12 годинки...Но се скъсва от цвят всяко лято чак до края на октомври.Орязвам го много - чак ми става кофти като гледам оголелите клони...Но сменям част от почвата му всяка пролет и го изнасям на терасата - от 1 май и торя с кристалон.Стъблото му е с диаметър малко повече от този на монета от 1 лев...Ето го дядката от миналото лято :
admin
Site Admin

Re: хибискус Благодрая за съвета,орязах го и оставам в очакване на цветовете.
admin
Site Admin

Re: хибискус Моите цъфтят и без орязване ежегодно. Разбира се, надали цъфтят колкото тези на хиби-спецовете, още повече, че обикновено дори не ги поливам както трябва и не ги торя. Ама съм доволна и на това - то не може хем мързел, хем отрупани с цвят. Днес видях, че е направил пъпки и така се разнежих, че го наторих даже.
admin
Site Admin

Re: хибискус чудех се къде да пиша за това, но реших да не отварям нова тема! имам съвсем малко хибискусче, което върви много добре, но неочаквано за мен съм го засадила в саксийка с глоксиния! мислех, че глоксинията е умряла, но тя взе, че се събуди и сега има мънички 2-3 мм-ови листчета на повърхността на почвата! ще ми се и двете да си ги запазя, но се съмнявам, че могат да растат в една саксия! мога ли да извадя някое от тях, например глоксинията? ако я извадя на такъв ранен етап от развитие ще загине ли? моля ви кажете как да постъпя! цветята изглеждат много добре!
admin
Site Admin

Re: Хибискус Мисля,че по-добре да извадиш хибискуса,все пак той има по-големи корени и листа от другото ти цвете,което едва е поникнало.
admin
Site Admin

Re: Хибискус Нищо няма да и стане на глоксинията,говоря от личен опит. Миналата година,моите новопокарали ми се наложи да ги местя два пъти .Оцеляха
admin
Site Admin

Re: Хибискус наистина предпочитам, ако може да се осъществи, да преместя глоксинията, че имам чувството, че хибискусът ще загине, ако го извадя сега от почвата. глоксинията още даже не е направила стъбълца. колко дълбоко може да е проникнала?
admin
Site Admin

Re: хибискус klapan написа: ПОрязвам го много - чак ми става кофти като гледам оголелите клони...Но сменям част от почвата му всяка пролет и го изнасям на терасата - от 1 май и торя с кристалон. Клапан, като орежеш много, налага ли се да подрязваш и корените. При смяна на пръстта сменяш ли и размера на саксията или остава в същата. За вредители пръскате ли превантивно или като забележите проблем Кога да пресадя единия от моите в градината. Може ли да презимува на открито. Благодаря
Post Reply

Return to “Амарилисови”