Помощ за хибискус

Всичко за амарилисите, хипеаструмите, кливиите и останалите видове от сем. Амарилисови (Amaryllidaceae)
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Да, най-вероятно е сорт. И аз имам едно такова хиби, което изглежда точно като твоето, а пък е поне на няколко години и отдавна е преминало влиянието на всички възможни растежни регулатори.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Абутилона ми има точици по листата,дали се дължат на акари?
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус ами зависи от точиците, трябват снмки, но да твърде е възможно да са и акари
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Моят дядо хиби се саморазрежда.Няма,няма,току изхвърли някое пожълтяло листо.Това нормално ли е или е основание за тревога?
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус mucun72 написа: Моят дядо хиби се саморазрежда.Няма,няма,току изхвърли някое пожълтяло листо.Това нормално ли е или е основание за тревога? Съвсем нормално. Моята баба хибка се държи по същия начин през последните петнайсетина години. Снимката е от преди две години, сега е нараснал още толкова
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус а нормално ли е една седмица след пресаждане листата на хибискуса да са клюмнали?
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус според мен-не е нормално.Може влагата да му е дошла много
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус розалия написа: според мен-не е нормално.Може влагата да му е дошла много аз я полях малко като пресадих и после прочетох че е било грешка дали ще се оправи? трябва ли да махна листата и да поорежа малко или има шанс така да тръгне наново, а трябва ли да пулверизирам според вас,защото има противоречиви мнения?
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус Не е нормално. Но без снимка и без подробно описание на състоянието е трудно да се гадае. Защото може да е преполят и да е почнал да гние, а може и да не е достатъчно полят. Опитай първо да махнеш, или поне половината - ако корените са повредени и теглят хранителни вещества с намалена повърхност, няма как да изхранят изведнъж цялата листна маса, махни долните листа, а тези по върховете на клончетата остави и пулверизирай. Ако до ден-два не се оправи, е най-добре да го извадиш, да огледаш корените и ако ти се струва че си е съвсем нормален да го засадиш наново, за предпочитане в друга почва. И като го засаждаш орежи малко корените, след това го полей, но мъничко, а след няколко дни пак.
admin
Site Admin

Re: Помощ за хибискус оставих само листата на върха, защото той и без това не е кой знае колко пораснал- около 20ина см и сложих един по- голям буркан отгоре, като го пресадих беше топло, на другия ден стана студено и си мисля че е в комбинация с малко повече вода и хладничко...дано съм на правилния път много ще се радвам да се съвземе, благодаря ви за съветите, ще изчакам ден- два и вече ще разровя корените ако няма подобрение
Post Reply

Return to “Амарилисови”